شنبه 5 اسفند 1402

برنامه‌های جدید صندوق بازنشستگی کشوری اعلام شد

خبرگزاری فارس مشاهده در مرجع
برنامه‌های جدید صندوق بازنشستگی کشوری اعلام شد

به گزارش خبرنگار گروه رفاه اجتماعی خبرگزاری فارس، مراسم رونمایی و ارائه کتاب تغییرات ساختاری سنی و سالخوردگی جمعیت در ایران و پیامدهای آن در نظام حمایتی و بازنشستگی در موسسه راهبردی بازنشستگی صبا با حضور مجید کوششی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران، محمد سلیمانی عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق (ع) و فاطمه ترابی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران برگزار شد.

در این نشست مصطفی صالحی راد مدیرعامل موسسه راهبردی صبا به برخی فعالیت‌های موسسه راهبردی صبا اشاره کرد و گفت: این موسسه از سال 1394 آغاز به کار کرده و تا سال 1400 فعالیت‌های پژوهشی خود را ادامه داده است اما در ابتدای دولت سیزدهم در سال 1402 موسسه در تولید و فعالیت‌های پژوهشی گام جدیدی را برداشت.

وی افزود: یکی از برنامه‌های جدید موسسه راهبردی صبا در زمینه زنجیره تخصصی دانش در حوزه بازنشستگی و بهره‌مندی از جامعه نخبگان کسب و کارهای صندوق‌ها در حوزه بازنشستگی مولدسازی و شایسته گزینی مدیران است.

صالحی راد با بیان اینکه در نظر داریم دهه شصتی‌ها در حوزه های نوآوری در حوزه بازنشستگی را تعریف کنند عنوان کرد: پس از پایان ماه مبارک رمضان استارت آپ در حوزه نوآوری را خواهیم داشت.

مدیرعامل موسس راهبردی صبا با اشاره به رونمایی از کتاب تغییرات ساختاری سنی و سالخوردگی جمعیت در ایران و پیامدهای آن در نظام حمایتی و بازنشستگی گفت: بر اساس نظریه این کتاب قرار نیست که دیگر بازنشسته در خانه بماند و باید از نیروی مولد بازنشستگان به نیروی بازنشسته خانه نشین تبدیل شود چرا که آنها دغدغه هویتی در دوران سالمندی را دارند ما ایده‌ها را جمع آوری کرده‌ایم و با کمک جامعه نخبگانی به دنبال ایجاد زیرساخت‌هایی در این حوزه هستیم.

مدیرعامل موسسه راهبردی صبا گفت: بیش از یک میلیون و 800 هزار بازنشسته داریم و بنا داریم برنامه‌های مفصلی برای بازنشستگان داشته باشیم.

به گزارش فارس، کتاب تغییرات ساختاری سنی و سالخوردگی جمعیت در ایران و پیامدهای آن در نظام حمایتی و بازنشستگی به موضوعاتی مانند نظریات جمعیتی و اقتصاد جمعیت، ملاحظات ورشی درباب تحقیق و اده ها، تجزیه نرخ رشد خام جمعیت به نرخ های رشد ویژه سنی و ارزیابی و تجلیل پویایی های جمعیت شناسی اقتصادی و پیامدهای سالخوردگی جمعیت در اقتصاد نسلی اشاره کرده است.

پایان پیام /

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید کتاب تغییرات ساختاری سنی و سالخوردگی جمعیت در ایران مصطفی صالحی راد مدیرعامل موسسه راهبردی صبا این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است
برنامه‌های جدید صندوق بازنشستگی کشوری اعلام شد 2