چهارشنبه 19 مرداد 1401

امام صادق

امام صادق

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، پانزدهمین دوره آموزشی قلم از سوی قرارگاه شهید آوینی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) و با حضور اساتید برجسته حوزه مطبوعات و رسانه کشور برگزار می‌شود. دوره آموزشی قلم به صورت مجازی و حضوری و از 21 تا 28 مرداد‌ماه در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار می‌شود. علاقمندان می‌توانند تا 20 مرداد جهت ثبت‌نام در دوره قلم به اینجا مراجعه کنند. دوره آموزشی...

وب‌گاه خبر آنلاین

شفقنا نوشت: عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: متأسفانه حقیقت این است که ما در عرصه معرفت‌شناسی اهل‌بیت (ع) کوتاهی کردیم؛ تا جایی که بسیاری از ما، تنها خصایصی که از حضرت اباالفضل (س) می‌شناسیم، منحصر در شجاعت، سینه ستبر، بازوی پهن، قد بلند و چهره زیبای اوست درحالی‌که انحصار شخصیت قمر بنی‌هاشم در این خصایص، نه‌تنها معرفت نیست بلکه جسارتی به ساحت مقدس حضرت محسوب می‌شود

خبرگزاری دانا

محسن رفیعی گفت: انسان‌ها ابتدا در خانواده تربیت می‌شوند و کم‌کم پای در اجتماع می‌گذارند و باعث تجدید و به‌روزرسانی جامعه می‌شوند، خانواده‌ها قرار است بعد از آنچه در خانواده به فرزندان خود می‌آموزند آنها را به جامعه تحویل دهند؛ اما فرآیند تحویل فرزند به جامعه نیازمند یک آمادگی و حلقه واسط است و هیئت برترین حلقه واسط در سبک زندگی اسلامی ایرانی است.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

یک پژوهشگر تاریخ اسلام و تشیع گفت: روز یازدهم محرم اصلی‌ترین روز عزاداری شهرستان دامغان است که نخل سیاه پوش به صورت نمادین تشییع می شود.

وب‌گاه 55 آنلاین

دعا‌های زیادی از امامان معصوم (ع) نقل شده است که دعای سریع الاجابه هستند، در ادامه به این دعا‌های سریع الاجابه پرداخته شده است.

خبرگزاری مهر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در تجمع بزرگ راهپیمایان هیئات مذهبی در غرب تهران به اقامه عزای حسینی در جمع مردم غرب تهران پرداخت.

خبرگزاری مهر

یک استاد حوزه علمیه قم گفت: سکوت و بی‌عملی علمای بزرگ درباره مشکلات جامعه، از عوامل اصلی جدایی مردم از احکام دینی است و ربط ضایع شدن نماز و حجاب با رابطه علما با قدرت حاکم، همین است.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با روز عاشورای حسینی با حضور در تجمع بزرگ راهپیمایان هیئات مذهبی در غرب پایتخت به اقامه عزای حسینی در جمع مردم پرداخت.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، قسم به معنی «لا یمکن الفرار از عشق»/ که پر شده است جهان از حسین سرتاسر _ نگاه کن به زمین! ما رایت الا تن / به آسمان بنگر! ما رایت الا سر؛ کربلا یک‌به‌یک از مردان بنی‌هاشم خالی شد، یک‌به‌یک شیر مردان این خاندان شهد شهادت نوشیدند و به قربان حسین (ع) رفتند، دیگر این دشت پرخون خالی‌شده بود و تنها، تنها مانند آخرین سردار، امام شهدا. حسین (ع) که پس از...

وب‌گاه مشرق نیوز

امروز دوشنبه 17 مردادماه در ایران اسلامی، روز عاشورای حسینی است و در سراسر ایران، مردم به عزاداری می‌پردازند و به سر و سینه می‌زنند.

خبرگزاری دانا

در روز عاشورای حسینی و ساعات اولیه صبح امروز ایران یک پکپارچه سیاهپوش شد.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - حضرت سیدالشهدا علیه السلام دارای مراتب و مقامات والا و بالایی بود که همه آن بزرگی و عزت را مرهون عظمت نبوی، علوی و فاطمی است.

وب‌گاه مشرق نیوز

امام حسین در روز عاشورا با یک دعوت فراگیر انصارالحسین را تشکیل دادند و برای ورود به این خیمه هیچ شرط خاصی قرار ندادند تا هر کسی با هر نژاد و زبانی وارد این تشکل شده و از این فرصت بهره ببرد.

وب‌گاه مشرق نیوز

ده نفری که با اسب بر سینه و پشت حسین تاختند، همگی زنازاده بودند. بعدها مختار این ده نفر را دستگیر کرد و دست و پاهایشان را میخکوب کرد و اسب بر پشت آنها تاخت تا مردند.