شنبه 5 اسفند 1402

دشمن به دنبال از بین بردن هویت زنان ایرانی است

خبرگزاری تسنیم مشاهده در مرجع
دشمن به دنبال از بین بردن هویت زنان ایرانی است

اجتماع حجاب آرمان روح‌الله روز 11 آبان‌، یک روز پیش از سالروز شهادت شهید روح‌الله عجمیان، در ورزشگاه شهید شیرودی برگزار خواهد شد.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نشست خبری اجتماع حجاب به همت گروه مردمی دختران انقلاب امروز هفتم آبان در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی تهران برگزار شد.

بهاره جنگروی، مسئول گروه مردمی دختران انقلاب، در این نشست طی سخنانی تصریح کرد: تمام دلخوشی دختران انقلاب بعد از خدا اهل بیت (ع) و شهدا، خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران هستند. فتنه اخیری که با عنوان زن، زندگی، آزادی رخ داد، فتنه‌ای بود که دشمن در آن با نشانه گرفتن حجاب بانوان قصد داشت انقلاب اسلامی و ایران اسلامی را از بین ببرند.

جنگروی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال از بین بردن هویت زنان ایرانی است، خاطرنشان کرد: دشمنان می‌دانند که آموزه‌های اسلامی به فرهنگ ایرانی نزدیک بوده و همین موضوع باعث شد ایرانیان با آغوش باز اسلام را قبول کنند و ایمان بیاورند، به همین علت هدف دشمن از بین بردن ایران اسلامی با ابزار زن بود.

نقش 16 ساله 2 دولت اصلاح‌طلب در گسترش بی‌حجابی / 8 سال معطلی برای تصویب قانون و 8 سال معطلی در اجرا

مسئول گروه مردمی دختران انقلاب به تلاش دشمن برای از بین بردن هویت ملی و دینی زنان کشورمان اشاره کرد و گفت: آنها از طریق هویت ملی و دینی بانوان به دنبال این هستند که روحیه شهادت، مقاومت و ایثار را از مردم ما بگیرد.

او تصریح کرد: امروز سربازان رژیم جعلی صهیونیستی که هیچ هویتی ندارند از جنگ مستقیم با فلسطینیان فرار می‌کنند؛ چراکه آن‌ها هیچ هویتی ندارند. دشمن می‌خواهد زن ایرانی را به سوی فرهنگ بی بند و باری بکشاند تا آن‌ها نتوانند امثال آرمان علی‌وردی و دیگر شهدای این مرز و بوم را تربیت کنند.

جنگروی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری چند سال پیش در دیدار با دانشجویان فرمودند که دشمنی که به دنبال این است که ما در مسئله هسته‌ای و موشکی توان نداشته باشیم، به دنبال این نیز است که بانوان بی‌حجاب نیز داشته باشیم. این مسئله نشان از ارزش بالای موضوع زنان ایران اسلامی برای دشمنان دارد.

او با اشاره به اهمیت موضوع حجاب زن ایرانی در جنگ فرهنگی اظهار داشت: موضوع عفاف و حجاب برای دشمنان به اندازه‌ای اهمیت دارد که در بحبوحه حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مردم مظلوم غزه، موضوع زن، زندگی، آزادی را مطرح می‌کنند. این بدان معنا است که از بین بردن هویت بانوی ایرانی هدف اول و اصلی دشمنان است.

او تأکید کرد: مسئولان بدانند که شهدای فتنه اخیر، نگران این بودند که چرا چادر از سر بانوی ایرانی کشیده‌اند.

مسئول گروه مردمی دختران انقلاب با اشاره به لایحه حجاب که در مجلس شورای اسلامی قرار دارد، تصریح کرد: مشخص نیست دلیل اتلاف وقت در زمینه تصویب لایحه حجاب در مجلس چیست؟ مسئولان نباید حجاب را به مسائل سیاسی و کشمکش‌های سیاسی بکشانند. برخی نیز این‌گونه عنوان می‌کنند که تا لایحه بررسی و تصویب نشود، قانونی برای مقابله با بی‌حجابی نداریم که این مسئله کاملا نادرست است و قوانین زیادی در این حوزه وجود دارد.

در گفتگو با معاون رئیس جمهور مطرح شد: از ترویج حجاب تا رفع شبهه درباره سند 2030 + فیلم

جنگروی با اعتقاد به ناآگاهی بسیاری از دختران در قضیه بی‌حجابی، عنوان کرد: دلیل این اتفاق آن است که بسیاری از این دختران با مشاهده تصویر واقعی دینی و فرهنگی دوباره حجاب بر سر گذاشتند. دختران انقلاب با اجرای اجتماعات ویژه حجاب به دنبال این است که به مسئولان برساند که مردم پای انقلاب و رهبری و حجاب ایستاده‌اند.

او از برگزاری اجتماع حجاب آرمان روح‌الله روز 11 آبان یعنی یک روز پیش از سالروز شهادت شهید روح‌الله عجمیان، در ورزشگاه شهید شیرودی خبر داد و گفت: در این مراسم تعداد 30 نفر از دختران کم‌حجابی که با به دست آوردن آگاهی کافی دوباره حجاب بر سر گذاشته‌اند، حضور داشته و از سوی مادران شهیدان علی‌وردی و عجمیان چادر بر سر آن‌ها نهاده خواهد شد.

جنگروی یادآوری کرد: تعدادی از این دختران با حضور در هیئت‌ها، مزار شهدا و حتی با مشاهده تعزیه منقلب شده و دوباره حجاب بر سر گذاشته‌اند. در این مراسم با اجرای ویژه‌برنامه تعزیه، مظلومیت شهیدان علی‌وردی و عجمیان در معرض نمایش قرار خواهد گرفت.

کراوات و کلاه زنانه به‌جای محصولات حجاب و عفاف در نمایشگاه مد و پوشاک خلاق؟! + عکس

مسئول گروه مردمی دختران انقلاب همچنین تصریح کرد: در این مراسم قصد داریم تا پیام خود را به مسئولان برسانیم تا بیشتر و بهتر به مسئله حجاب بپردازند. ما باید مظلومیت شهدا را به جهانیان نشان دهیم. از عموم بانوان دعوت می‌کنیم که به صورت خانوادگی در این مراسم حضور پیدا کرده و دختران کم‌حجابی که دوباره حجاب را بر سر نهاده‌اند را از نزدیک مشاهده کنند. ما دختران انقلاب خواهر این شهدای مظلوم هستیم و باید پیام ایشان را به جهانیان برسانیم.

در پایان این نشست، تعدادی از اعضای خانواده شهدا برخی از نکات را در رابطه با مسئله حجاب در پیام شهدا عنوان و از مسئولان درخواست کردند که به صورت ویژه به موضوع عفاف و حجاب در جامعه بپردازند.