یک‌شنبه 1 خرداد 1401

سازمان غذا و دارو

سازمان غذا و دارو

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به تولید داروی جدید روکسی ویل در ایران گفت: با تسهیل فرایندها و رفع مشکلات فعالیت هلال‌احمر در حوزه دارو و تدارکات پزشکی، دستخوش تحولات بزرگ همسو با اهداف نظام و این جمعیت شده است.

وب‌گاه الف

مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر ایران از وعده سازمان بیمه سلامت برای بیمه‌کردن بیماران نادر خبر می‌دهد. به‌گفته او، 4800بیمار نادر در کشور شناسایی شده‌اند که از این تعداد مدارک 2700نفرشان تکمیل شده و در نوبت بیمه قرار گرفته‌اند. براساس اعلام حمیدرضا ادراکی به فارس، با تکمیل مدارک سایر بیماران، تمام 4800نفر بیمه خواهند شد.

وب‌گاه عرشه آنلاین

رئیس اداره شیرخشک رژیمی و غذای ویژه سازمان غذا و دارو، واردات شیرخشک‌های رژیمی و غذاهای ویژه را مشمول ارز دولتی دانست.

وب‌گاه عصر ایران

آن‌چه طی ماه‌های گذشته در خصوص نرخ دارو محسوس بوده، مربوط به تغییر قیمت اواخر سال گذشته و عدم پوشش بیمه‌ای بود؛ اما امسال با همکاری بیمه‌ها، پرداختی مردم بابت 90 قلم دارو به قیمت شهریور 1400 بازگشت.

وب‌گاه خبر آنلاین

خراسان نوشت: با تخصیص یک میلیارد دلار ارز برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی در فروردین امسال، خیالمان آسوده شد که بازار دارو تا مدتی آرام می‌ماند اما همچنان نگرانی‌هایی درباره ساز و کار جدید تخصیص ارز دارو وجود دارد و آن‌طور که کارشناسان می‌گویند، دولت نباید برای اجرای سیاست جدید این حوزه شتاب‌زده عمل کند.

وب‌گاه خبر آنلاین

ایرنا نوشت: رییس سازمان غذا و دارو ضمن اعتراض به عدم واردات بهنگام واکسن، مرگ 700 ایرانی در هر روز را نتیجه عدم واردات به موقع واکسن دانست.

وب‌گاه عصر ایران

مواد اولیه ای که می توانست نیاز 5 سال کشور را رفع کند ولی به اندازه کمتر از یک سال ماده اولیه از آن ماده وارد کشور شد ولی به اندازه 5 سال آن ماده اولیه، ارز ترجیحی از کشور خارج شد.

وب‌گاه مشرق نیوز

رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه اتفاق صنعت خودرو نباید در دارو تکرار شود، گفت: اگر از امروز ارز ترجیحی نباشد دیگر کسی با سازمان غذا و دارو کاری ندارد چون چیزی نیست که ببرند.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه اتفاق صنعت خودرو نباید در دارو تکرار شود، گفت: اگر از امروز ارز ترجیحی نباشد دیگر کسی با سازمان غذا و دارو کاری ندارد چون چیزی نیست که ببرند؛ فقط یک رقابت برای ایجاد انحصار در بازار می‌ماند که بتوانند پروانه بیشتری دریافت کنند.

خبرگزاری دانا

شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور خراسان جنوبی به دلیل نادیده گرفته شدن و بی توجهی مسئولان دستگاه های اجرایی چاره‌ای جز کوچ و مهاجرت به استان‌های دیگر را ندارند.

وب‌گاه 55 آنلاین

شرایط استفاده از طرح درمان رایگان با بیمه اعلام شد.

وب‌گاه مشرق نیوز

مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر از وعده سازمان بیمه سلامت برای تحت پوشش قراردادن 100 درصد هزینه‌های درمان بیماران نادر خبر داد.

خبرگزاری تسنیم

رئیس کارگروه تولیدکنندگان محصولات مصرفی، تنفسی و بیهوشی با بیان اینکه 65 درصد بازار تجهیزات پزشکی ایران مربوط به واردات است؛ گفت‌: آمار دقیق واردات تجهیزات پزشکی به تفکیک نوع کالا مشخص نیست.

وب‌گاه گسترش

شیرخشک نوزادان و کودکان آمریکایی این روزها در میانه بحرانهای مختلف به بحرانی بزرگتر در واشنگتن تبدیل شده که هر بار خالی شدن بطری شیر آنها و ترس از توان تامین دوباره آن، والدین را مضطرب‌تر و ناراضی‌تر از اوضاع می‌کند.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

5 نفر به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شدند، کاهش 20 تا 30 درصدی قیمت میوه در بازار و ورود توده‌های جدید گرد و خاک به کشور از اخبار اقتصادی امروز است.