شنبه 13 خرداد 1402

سازمان غذا و دارو

سازمان غذا و دارو

وب‌گاه مشرق نیوز

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت گفت: وزیر بهداشت به معاونت تحقیقات و فناوری این وزارتخانه دستور داده تا وضعیت دارو از نظر تولید، توزیع و مصرف مورد ارزیابی قرار گیرد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

بررسی‌ها نشان می‌دهد پس از تداوم جنگ روسیه و اوکراین و رشد تنش‌های منطقه‌ای آمریکا با چین، تولیدکنندگان آمریکایی به دنبال این هستند که روابط اقتصادی خود را با همتایان چینی کاهش دهند و زنجیره تامین خود را به کشورهای کم‌ریسک‌تر منتقل کنند. به قول برخی از تولیدکنندگان آمریکایی، در وضعیت کنونی «نباید تمام تخم‌مرغ‌ها را در یک سبد گذاشت.» اخیرا مقامات چینی به تفتیش دفتر شرکت‌های آمریکایی...

خبرگزاری مهر

با بهره‌برداری از یک کارخانه دانش‌بنیان، خطوط تولید چند محصول مهم پزشکی در حوزه قلب و عروق، برای اولین‌بار در کشور راه‌اندازی شد.

وب‌گاه عصر ایران

وجود داروهای مصرف نشده و تاریخ گذشته در منزل، از یک سو بروز مسمومیت دارویی را در اعضای خانواده خصوصا کودکان و افراد سالمند افزایش می‌دهد و از سوی دیگر دور ریختن این داروها از طریق فاضلاب و روش‌های غیر ایمن، منجر به بروز آلودگی‌های زیست محیطی و منابع آب‌های زیر زمینی و بروز خطر برای جانوران خواهد شد.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، با بهره‌برداری از کارخانه دانش‌بنیان "طبیب"، خطوط تولید چند محصول مهم پزشکی در حوزه قلب و عروق، برای اولین‌بار در کشور راه‌اندازی شد. ظهر امروز (چهارشنبه 10 خردادماه 1402) در مراسمی باحضور سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام، مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، مدیرعامل موسسه دانش‌بنیان برکت و جمعی از مدیران شهرستانی در شهرک صنعتی امیرکبیر...

وب‌گاه عصر ایران

ترکیه در حال تلاش برای انتقال کارخانه‌های داروسازی ما به کشور خودش است و تا به امروز چند کارخانه داروسازی ما را به‌صورت کامل به کشور خود منتقل کرده است.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، هشتمین همایش داروسازی نظامی و شرایط اضطراری صبح امروز چهارشنبه (دهم خردادماه 1402) در سالن همایش‌های صدرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) برگزار شد. در ابتدای این همایش دکتر غلامرضا پورحیدری رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله ضمن عرض خیرمقدم به حضار، در سخنانی حلقه‌های زنجیره تولید تا مصرف دارو را مرور کرد. سرانه مصرف دارو در...

وب‌گاه گسترش

دریافت برچسب اصالت یک روند اداری و قانونی پیچیده دارد که با ثبت نام در وب سایت رسمی سازمان غذا و دارو آغاز می شود. بسیاری از شرکت ها ترجیح می‌دهند که برای صرفه جویی در زمان و هزینه ها از شرکت های ارائه دهنده خدمات مرتبط با این برچسب استفاده کنند. با استفاده از چنین خدماتی در شرکت های حرفه ای مانند شرکت کیمیا تجارت سیب سبز، شما می توانید به آسانی مجوز ها را دریافت کرده و برچسب اصالت...

خبرگزاری ایرنا

مشهد - ایرنا - پژوهشگران گروه سم‌شناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به تولید 2 پادزهر موثر" اسنافب 5 و 6 " در درمان مارگزیدگی تمامی گونه‌های داخل کشور و دریافت مجوز برای ورود به بازارهای داخلی و بین‌المللی از سوی سازمان غذا و دارو شدند.

خبرگزاری مهر

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، از سیستمی شدن ثبت سفارش کالای استراتژیک برنج خبر داد.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد، از سیستمی شدن ثبت سفارش برنج خبر داد و گفت: این اقدام در فاز اول برای شناسایی مشکلات واردات و حذف گلوگاه فساد در کشور اجرایی می‌شود.

وب‌گاه مشرق نیوز

باید توجه کرد که در صورتی که نیازهای روزانه مردان نیز مانند زنان، به هر علتی از طریق دریافت مواد غذایی تامین نشود، آنها باید از مکمل‌هایی که مخصوص مردان است، استفاده کنند.

وب‌گاه عرشه آنلاین

قیمت 15 قلم از محصولات داروسازی تولید دارو افزایش یافت.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سرپرست دفتر خدمات سلامت بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: عمده داروهای جانبازان اعصاب و روان در کشور تولید و تأمین آن از سازمان غذا و دارو پیگیری می‌شود.