پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

سیمرغ بلورین

سیمرغ بلورین

خبرگزاری میزان

جدول فروش هفتگی سینمای کشور با اعلام صدرنشینی فیلم سینمایی «گشت 3» به کارگردانی سعید سهیلی منتشر شد. هر چند همچنان بیشترین فروش در سینما‌های کشور در سال جاری در دستان «دینامیت» است.

خبرگزاری میزان

فرهاد اصلانی یکی از بازیگران مطرح و درخشان ادوار مختلف جشنواره فیلم فجر در سالهای گذشته بوده است، بازیگری که همواره با حضورش در آثار مختلف به راحتی تا نامزدی سیمرغ بلورین این جشنواره پیش رفته و از جمله هنرپیشگان صاحب سبک این عرصه شناخته می شود.

خبرگزاری دانا

فیلم سینمایی «یدو» ساخته مهدی جعفری، برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر در تلوبیون پلاس به نمایش درمی‌آید.

خبرگزاری تسنیم

"یدو" دومین فیلمی است که بعد از "تک‌تیرانداز"، پنجشنبه به صورت آنلاین و رایگان، اکران خود را در تلوبیون پلاس آغاز خواهد کرد.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - محمدرضا دلپاک برای صداگذاری «قهرمان» نامزد جایزه بهترین تدوین صدا برای یک فیلم بلند بین‌المللی شد.

وب‌گاه عصر ایران

مسعود کیمیایی در حالی فیلم «خائن کشی» را در چهلمین جشنواره فجر رونمایی می‌کند که به اندازه دست‌کم دو دهه در این رویداد سینمایی حضور داشته ولی خودش فقط یک بار موفق به کسب جایزه شده است.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - اقتباس اگرچه در آثار سینمایی جهان شیوه‌ای مقبول، محبوب و اثرگذار بوده اما در سینمای ایران کمتر مورد توجه قرار گرفته و مهجور واقع شده است.

خبرگزاری ایسنا

مسعود کیمیایی که تعداد دفعات حضورش در جشنواره فیلم فجر نزدیک به 20 بار است، در حالی فیلمی تازه را در چهلمین دوره‌ی این رویداد سینمایی دارد که جشنواره فجر چندان به او روی خوش نشان نداده است.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: برخی از بازیگران مشهور که در سال های اخیر از ایران مهاجرت کرده اند، به مرور زمان حجاب از سر برداشته اند و دیگر نمی توانند به ایران بازگردند.

خبرگزاری میزان

چهارمین روز از بهمن ماه 1400 با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آنها میتوان به آخرین وضعیت جسمانی محمد کاسبی اشاره کرد.

خبرگزاری میزان

حامد بهداد یکی از چهره‌های سرشناس غایب در چهلمین جشنواره فیلم فجر است، بهداد بدون شک یکی از پرافتخارترین بازیگران این رویداد سینمایی محسوب می‌شود که امسال با وجود بازی در دو فیلم با بدشانسی نتوانست حضور در چهلمین رویداد بزرگ سینمایی کشور را لمس کند.

خبرگزاری میزان

کارگردان فیلم «بی مادر» گفت: پژمان جمشیدی زحمات و سختی‌های فراوانی را برای این فیلم و نقشش متحمل شده است، قطعا مخاطبان پژمان جمشیدی کاراکتر متفاوتی را در فیلم سینمایی «بی مادر» از وی خواهند دید و نقشی که ایفا می‌کند با تمام آثاری که تا به امروز در سینما داشته متفاوت است.

خبرگزاری میزان

کمتر از ده روز تا شروع چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر باقی‌مانده است و سینما‌ها در تکاپوی آمادگی سالن‌هایشان برای میزبانی از مردم هستند؛ روندی که در دو سال اخیر، به‌دلیل وجود ویروس منحوس کرونا، تغییر کرده و سالن‌ها با نصف ظریفت پر می‌شوند؛ و اگرچه شاید دیگر کمتر کسی روی پله‌های سالن‌ها فیلم ببیند، هرچند این مسئله هم نتوانسته است از شور و حال جشنواره کم کند.

خبرگزاری تسنیم

همزمان با روز مادر، شبکه مستند سیما فیلم مستند «بانو» روایتی از زندگی پرفراز و نشیب عصمت احمدیان را پخش می‌کند.

خبرگزاری ایسنا

دومین نشست از برنامه "قرار" با موضوع بررسی تاثیر جشنواره‌ها بر جریان ادبیات و هنر کشور با حضور تعدادی از هنرمندان، روزنامه‌نگاران و فعالان عرصه فرهنگ و هنر برگزار شد.