شمار مبتلایان کرونا در انگلیس به‌سرعت در حال افزایش است / تحقق پیش‌بینی متخصصان بهداشتی

خبرگزاری فارس مشاهده در مرجع
شمار مبتلایان کرونا در انگلیس به‌سرعت در حال افزایش است / تحقق پیش‌بینی متخصصان بهداشتی

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، انگلیس در روز پنجشنبه 52هزار مورد جدید ابتلا به کرونا را گزارش کرد. این تعداد بیشترین آمار روزانه از 17 ژانویه امسال بوده است. بر اساس آمار دولت بریتانیا، در طی 28 روز، 115 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا به سرعت در حال افزایش است و آمار مبتلایان به این ویروس در هفته‌ای که گذشت به نسبت هفته‌ی پیش 18% افزایش یافته است. تعداد مرگ و میر در این کشور افزایش قابل توجهی نداشته است، اما همچنان آمار هفتگی، 11% می باشد.

ساجد جاوید وزیر بهداشت انگلستان در روز چهارشنبه در برابر درخواست پزشکان برای برگشتن به شرایط قرنطینه و اعمال محدودیت‌ها مقاومت کرده بود، اما در خصوص موج جدید ابتلا به بیماری و بازگشت به وضعیت قرمز در صورت عدم واکسیناسیون مردم هشدار داده بود.

برنامه‌ی دولت بریتانیا برای کاهش تاثیر ویروس در زمستان، تمرکز بر روی واکسیناسیون و داروها بوده و با توجه به اینکه پیش از این سه بار فعالیت‌های اقتصادی کشور برای مبارزه با فراگیری، به حالت نیمه تعلیق در آمده است، اکنون برنامه‌ای برای اعمال محدودیت‌ها یا قرنطینه سراسری وجود نخواهد داشت.

انگلیس تا کنون درصد قابل‌توجهی از جمعیت خود را به‌طور کامل واکسینه کرده است اما از ماه‌های پیش، بازگشایی زودهنگام و گسترده و نیز عدم نیاز به ارائه گواهی واکسن جهت حضور در اماکن عمومی، هشدار کارشناسان بهداشتی این کشور نسبت به افزایش شمار مبتلایان را در پی داشت. اینجا بخوانید.

انتهای پیام /

*س_ شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید _س* این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید انگلستان ویروس کرونا بازگشایی آمار مبتلایان واکسیناسیون این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است