وزارت بهداشت

وزارت بهداشت

رایزنی اورژانس با وزارت بهداشت برای واکسیناسیون بیماران خاص / واکسیناسیون مشاغل خاص
خبرگزاری ایسنا

اورژانسی ها معلمان، تاکسیرانان و کارکنان تجهیزات پزشکی را نیز واکسینه می کنند.

وب‌گاه عصر ایران

مهمترین ماموریت قرارگاه، تسهیل و پیگیری مستمر اجرای دقیق مصوبات ستاد ملی کروناست و همه موارد را بررسی کردیم که بیش از 95 درصد آنها اجرایی شده است.

فهرست به روز رسانی شده آزمایشگاه های تشخیصی کووید 19 اعلام شد
خبرگزاری ایسنا

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، فهرست به روز رسانی شده آزمایشگاه های تشخیص کووید 19 را اعلام کرد.

خبرگزاری ایسنا

دکتر حسن روحانی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه جلسه 841 شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ 4 خرداد 1400 با عنوان «راهکارهای جذب، نگهداشت، تعامل مؤثر و بازگشت نخبگان» را برای اجرا ابلاغ کرد.

وب‌گاه عصر ایران

افراد با تست کرونا مثبت اگر واکسن بزنند، اثر واکسن ضعیف تر در سیستم ایمنی بدن عمل می کند و آنتی بادی که در اثر ابتلا به کرونا در بدن تولید می شود به حداقل می رسد.

خبرگزاری میزان

در حالی که فقط 42 درصد نوزادان در جهان به واکسن هپاتیت B دسترسی دارند، در ایران قریب 100 در صد کودکان در بدو تولد واکسن هپاتیت B دریافت می‌کنند.

مصوبه راهکارهای جذب و بازگشت نخبگان ابلاغ شد
خبرگزاری مهر

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه جلسه 841 شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ 4 خرداد 1400 با عنوان «راهکارهای جذب، نگهداشت، تعامل مؤثر و بازگشت نخبگان» را برای اجرا ابلاغ کرد.

بررسی ضوابط برگزاری مراسم عزاداری محرم در سال جاری
وب‌گاه مشرق نیوز

هفتاد و ششمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا در محل وزارت کشور برگزار و بر استمرار و تشدید روند شتاب گرفته واکسیناسیون برای کاهش شدت بیماری تاکید شد.

خبرگزاری تسنیم

"مرکز ملی یون‌درمانی ایران" در قالب یک بیمارستان فوق تخصصی با ارزش تجهیزات 7 هزار میلیارد تومانی با همکاری وزارت بهداشت، سازمان انرژی اتمی و یک شرکت اتریشی در حال ساخت است و با سخت آن، ایران جزو 7 کشور سازنده این مرکز در جهان خواهد بود.

برنامه وزارت بهداشت برای حذف هپاتیت در کشور / درمان رایگان بیماران شناسایی شده
خبرگزاری ایسنا

رییس اداره هپاتیت وزارت بهداشت گفت: در حالی که فقط 42 درصد نوزادان در جهان به واکسن هپاتیت B دسترسی دارند، در ایران قریب 100 در صد کودکان در بدو تولد واکسن هپاتیت B دریافت می کنند.

دانشگاه‌های علوم پزشکی برتر سال 1399 در حوزه انضباطی معرفی شدند
خبرگزاری مهر

دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، هرمزگان و شهید بهشتی رتبه‌های اول تا سوم ارزیابی عملکرد دبیرخانه های شورای انضباطی دانشگاه‌ها را در سال 1399 کسب کردند.

زمان برگزاری آزمون پایه دهم مدارس نمونه دولتی دوره دوم متوسطه
خبرگزاری مهر

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی دوره دوم آموزش متوسطه، 15 مرداد خبر داد.

در ایران کدام واکسن‌ها پس از تزریق عوارض بیشتری داشتند؟
وب‌گاه فرارو

طبق بررسی‌های انجام شده؛ بروز حداقل یک واکنش موضعی یا سیستمیک در روز اول بعد از تزریق برای واکسن‌های آسترازنیکا، سینوفارم، اسپوتنیک و برکت به ترتیب 90.6 درصد، 49.9 درصد، 83.9 درصد و 39.5 درصد بود.

خبرگزاری میزان

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود از انتخاب زمان و محل تزریق واکسن کرونا توسط خود افراد خبر داد و نوشت: دیگر نیازی به انتظار برای دریافت پیامک نوبت‌دهی نیست.

جزئیات جدید از واکسیناسیون کارکنان بانک‌ها
خبرگزاری ایسنا

با توجه به اینکه مجوز واکسیناسیون کارکنان بانک‌ها صادر شده و فردا همزمان با عید غدیرخم واکسیناسیون کارکنان شاغل شبکه بانکی با واکسینه کردن 100 نفر از کارکنان شاغل در شعب منتخب بانک‌ها به صورت نمادین آغاز می‌شود، دبیر شورای هماهنگی بانک‌ها در این زمینه اعلام کرد: واکسیناسیون کارکنان بانکی در اولویت قرار گرفته و پیش بینی شده است که از فردا واکسیناسیون به صورت نمادین شروع شود اما تزریق...

پایتخت در یک قدمی برپایی بیمارستان‌های صحرایی!
وب‌گاه الف

همزمان با انتشار اخبار امیدوارکننده ای چون آغاز واکسیناسیون علیه کووید19 معلمان و خبرنگاران از روز عید غدیر خم و اعلام اثر بخشی چشمگیر واکسن تولید مشترک ایران و کوبا در برابر واریانت دلتا و همچنین نتایج موفقیت‌آمیز آزمون بالینی واکسن کرونای نورا ساخت سپاه پاسداران اخبار نگران کننده‌ای نیز از وضعیت قرمز پایتخت به‌دلیل آنچه که پروتکل شکنی عنوان می‌شود، به گوش می‌رسد.