چهارشنبه 26 مرداد 1401

وزیر اقتصاد

وزیر اقتصاد

وب‌گاه عرشه آنلاین

مشاور وزیر اقتصاد با اشاره به جزئیات همکاری 4 وزارتخانه در طرح مدیریت هوشمند یارانه آرد (مهیا) گفت: مجوز نانوایی در تهران تا 5میلیارد تومان معامله می‌شد.

وب‌گاه گسترش

مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه روزانه حدود 82 میلیارد تومان خرید نان توسط مردم انجام می‌شود، گفت: به این ترتیب به‌طور متوسط حدود هزار تومان مبلغ سرانه خرید نان هر ایرانی در روز است.

وب‌گاه عرشه آنلاین

وزیر اقتصاد گفت: در زمان حذف ارز ترجیحی، یکی از واردکنندگان بزرگ رسماً به وزیر مربوطه اعلام کرده بود که شما جرأت این کار را ندارید.

وب‌گاه خبر آنلاین

تسنیم نوشت: مشاور وزیر اقتصاد گفت: در مرحله دوم اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان، ترمیم جبران 15 درصدی هزینه‌های نانوایان و تخصیص سهمیه بر مبنای عملکرد اجرایی می‌شود.

خبرگزاری تسنیم

وزیر اقتصاد آلمان مدل کسب و کار این کشور را زیر سوال برد و گفت که این مدل متکی به واردات انرژی ارزان از روسیه بوده است که آن دوران هرگز باز نخواهد گشت.

وب‌گاه الف

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در بررسی‌های مالیاتی با حسابی مواجه شدیم که در طول سال، یک هزار میلیارد تومان گردش مالی داشت، اما وقتی اسم فرد را در سازمان امور مالیاتی جست‌و‌جو کردیم، متوجه شدیم تا امروز ریالی مالیات نداده است.

وب‌گاه تابناک

بسیاری از مردم همچون کارمندان و صاحبان شرکت‌ها و کسب و کار‌های قانونی، مالیات پرداخت می‌کنند؛ اما فعالان اقتصاد زیرزمینی و غیرشفاف، با استفاده از فرآینده کارت به کارت، همچنان از پرداخت مالیات فرار می‌کنند. این در حالی است که طبق گفته وزیر اقتصاد باید تا پایان سال در انتظار به سرانجام رسیدن تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری باشیم.

خبرگزاری مهر

وزیر اقتصاد با بیان اینکه به دنبال جمهوری اقتصادی در کشور هستیم، گفت: در زمان حذف ارز ترجیحی، یکی از واردکنندگان بزرگ رسماً به وزیر مربوطه اعلام کرده بود که شما جرأت این کار را ندارید.

وب‌گاه گسترش

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم اجرای مصوبات مجلس در زمینه افزایش حقوق بازنشستگان و رتبه بندی فرهنگیان، گفت: با وجود ارقام در نظر گرفته شده در قانون بودجه اما این مصوبات اجرایی نمی‌شود.

وب‌گاه الف

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه کارنامه 11 ماه گذشته نشان می‌دهد که عملکرد دولت چگونه بوده است، گفت: گره‌گشایی برای چهره‌های فعال و خوش‌سابقه حوزه صنعت و تولید و صادرات، رسالت دولت است.

وب‌گاه گسترش

خانوارهای آلمانی پس از اعمال عوارضی که با هدف کمک به پوشش هزینه نیروگاه‌ها تعیین شد، ناچارند تقریبا 500 یورو (509 دلار) پول بیشتری در سال برای گاز پرداخت کنند.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و دارایی در برنامه «منحصر به فرد» رادیو جوان اظهار داشت: ما در وزارت اقتصاد تلاش می‌کنیم تا نوعی از فعالیت اقتصادی را شدنی نشان دهیم که به نفع مردم است. اینکه در عمل نشان دهیم که می‌شود با کار کارشناسی تخصصی به منافع عمومی مردم پایبند بود. حتی اگر یک‌جا‌هایی لازم باشد، به‌خاطر منافع ملت با دستگاه‌ها می‌جنگیم. وی...

خبرگزاری تسنیم

وزیر اقتصاد با تأکید بر برنامه دولت برای ایجاد جمهوری اقتصادی، ایجاد انضباط مالی و کاهش فشار بر مردم برای کسب درآمد دولت و مدیریت تعارض منافع را دو اصل مهم در ایجاد جمهوری اقتصادی عنوان کرد.