شنبه 29 اردیبهشت 1403

پایان انتظار 9 ساله؛ زائران عازم حج شدند

وب‌گاه مشرق نیوز مشاهده در مرجع
پایان انتظار 9 ساله؛ زائران عازم حج شدند

پروازهای عمره مفرده از بامداد دوشنبه بعد از گذشت 9 سال انجام شد و زائران راهی عربستان شدند.

به گزارش مشرق، سوم اردیبهشت ماه اولین گروه از زائران عمره از دو فرودگاه مشهد و امام خمینی به سرزمین وحی اعزام شدند. زائران از امروز سوم اردیبهشت تا 13 اردیبهشت از 10 فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها جابه جا شدند و اولین گروه از زائران عمره از دو فرودگاه مشهد و فرودگاه امام خمینی به سرزمین وحی رفتند.

طی این 10 روز دو پرواز از فرودگاه امام خمینی و یکی از فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها انجام شد و در مجموع 22 پرواز انجام خواهد شد که در هر پرواز حدود 260 زائر جا به جا خواهند شد.

در طول این 10 روز دوهزار و 860 زائر از 11 فرودگاه کشور و 2 هزار 860 زائر از فرودگاه امام خمینی اعزام می‌شوند که در مجموع حدود پنج هزار و 720 زائر به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

آئین بدرقه زائران عمره مفرده از فرودگاه امام خمینی (ره) طی مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای سید عبد الفتاح نواب نماینده محترم ولی فقیه در امور حج و زیارت و جناب آقای سید عباس حسینی رئیس محترم سازمان حج و زیارت ساعت 2 بامداد دوشنبه سوم اردیبهشت 1403 در ترمینال سلام برگزار شد.

عملیات عمره مفرده قرار بود، پس‌از گذشت 9 سال بامداد چهارشنبه (13 دی‌ماه) با اولین پرواز از فرودگاه امام (ره) و از ساعت 5.45 انجام شود که به دلیل آنکه مجوز پرواز از سوی عربستان صادر نشد در سال گذشته رسماً این پروازها لغو شد.

منبع: مهر