کاخ سفید

کاخ سفید

امام جمعه مشهد: امتیاز کشور ما وجود پر برکت مقام معظم رهبری است
خبرگزاری ایرنا

مشهد - ایرنا - امام جمعه مشهد گفت: امتیاز نظام و کشور ما، وجود پر برکت مقام معظم رهبری است که در همه جا راهبرد و رهنمود لازم را ارائه کرده‌اند و در طول عمر این انقلاب در مسیر راهبردها و رهنمودهای امام بزرگوار و مقام معظم رهبری، هرچه حرکت کردیم ضرر نکردیم.

بازار 20 میلیارد دلاری برق عراق برای ایران
خبرگزاری ایسنا

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید بازار انرژی عراق یکی از مهم‌ترین بازارهایی است که ایران می‌تواند در آن نقش آفرینی کند، هرچند محوریت دولت در آن محدودیت‌هایی به وجود آورده است.

ترکیه بهانه امارات را در رابطه با اسرائیل کلاهبرداری خواند
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - "مولود چاووش اوغلو" وزیر امورخارجه ترکیه عصر جمعه با اشاره تلویحی به امارات اعلام کرد که عادی سازی روابط با اسرائیل مشروط به توقف الحاق کرانه باختری به رژیم صهیونیستی کلاهبرداری بیش نیست.

دو امید برای بهبود اوضاع اقتصادی
خبرگزاری ایسنا

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: هرچند شرایط اقتصادی ایران نیز مانند بسیاری از دیگر کشورها پیچیده شده اما امیدهایی برای بهتر شدن شرایط نیز وجود دارد.

آیا فشارها بر پاکستان برای صلح افغانستان بیشتر می‌شود؟
خبرگزاری ایرنا

اسلام‌آباد - ایرنا - پاکستانی خود را از تسهیل‌کنندگان مذاکره میان طرف‌های روند صلح افغانستان می‌داند، اما با روند تحولات جدید جهانی به نظر نمی‌رسد این مسیر برای آنان هموار بماند زیرا برخی زمزمه‌ها حاکی از تغییر بازی در دوره جدید در آمریکا و احتمال افزایش فشارها بر اسلام‌آباد برای اقدام بیشتر است.

بازگشت بایدن به برجام؛ کابوس رژیم صهیونیستی و عربستان
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - تحلیلگران رسانه‌های عربی معتقدند: مقام های رژیم صهیونیستی و عربستان که با شکست ترامپ بزرگترین یاور خود را از دست داده‌اند اکنون تلاش می‌کنند با عادی‌سازی روابط دو رژیم ضمن حفظ حضور خود در قدرت با یک جبهه‌سازی ضد ایرانی در مسیر بازگشت آمریکا به برجام اخلال ایجاد کنند.

اروپا، برجام و ضرورت اجرای تعهدات به جای لفاظی‌ها
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - طرفهای اروپایی که همواره از ضرورت حفظ برجام سخن می گویند، در عمل اما نه تنها نسبت به اجرای تعهداتشان بدعهدی کرده، بلکه ادعاهای بی‌پایه و اساس در خصوص تعهدات تهران در قبال این توافق را مطرح می‌کنند.

صعود جهانی دلار
خبرگزاری ایسنا

شاخص دلار مجددا وارد کانال 92 واحد شد.

ترامپ: همه جهان به فرایند انتخابات ما می‌خندند
خبرگزاری ایرنا

نیویورک - ایرنا - رئیس جمهوری آمریکا با تکرار تقلب انتخاباتی گفت: همه جهان به فرایند انتخاباتی ما می‌خندند.

ترامپ: مجمع گزینندگان به بایدن رای بدهد کاخ سفید را ترک می‌کنم
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت اگر مجمع گزینندگان به جو بایدن رای بدهد وی کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

سیاست بایدن درباره ایران متفاوت از اوباما خواهد بود
خبرگزاری ایسنا

یک کارشناس مسائل بین الملل، اظهار کرد: سیاست خارجی دولت بایدن در مورد ایران همانند ترامپ مبتنی بر به گفته آنها ''مهار ایران'' خواهد بود، گرچه روش های متفاوتی را در این زمینه اعمال خواهد کرد.

درآمد آمریکایی‌ها در ماه اکتبر افت کرد؛ هزینه‌ها بالا رفت
خبرگزاری مهر

وزارت تجارت آمریکا در گزارش جدید خود اعلام کرد درآمد آمریکایی‌ها در ماه اکتبر با قطع شدن حمایت‌های مالی دولت 0.7 درصد افت کرده در حالی که هزینه‌های مصرفی افراد 0.5 درصد افزایش یافته است.

نیوزویک: فلسطین به روابط بهتر با دولت بایدن امید بسته است
خبرگزاری ایرنا

لندن - ایرنا - نشریه آمریکایی نیوزویک در گزارشی نوشت: رهبران فلسطین امیدوارند که با روی کار آمدن دولت «جو بایدن»، کاخ سفید موضع معتدل و سنجیده‌تری را نسبت به مناقشه فلسطین و اسرائیل دنبال کند.

رسانه آمریکایی: عفو فلین مقدمه ای بر خودبخشودگی ترامپ است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - عفو مایکل فلین مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور که اکنون در محافل سیاسی و رسانه ای خبرساز شده، از نظر برخی، می تواند پیش درآمدی بر «خود بخشودگی» ترامپ باشد.

چرا عربستان علیه برجام سنگ اندازی می کند؟
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - عربستان که دارای پرونده های زیاد جنایت علیه بشریت در یمن و اتباع خود است و در تصمیم ترامپ برای خروج از برجام نقش داشته، همزمان با پیروزی بایدن در شرایطی که از احتمال بازگشت دولت جدید آمریکا به توافق هسته‌ای سخن به میان می‌آید با تقویت ایران هراسی بازهم علیه برجام سنگ اندازی می کند.

زیباکلام: چرا گرانی مرغ را تقصیر روحانی می‌اندازید!؟ / عصبانیت اصلاح‌طلبان از جای خالی وکیل‌الدوله‌ها در مجلس
وب‌گاه مشرق نیوز

اگر رئیس جمهور در ایران هیچ اختیاری ندارد، پس چرا اصلاح‌طلبان در شرایطی که هنوز حدود 7 ماه تا انتخابات زمان باقی مانده، حداقل 26 کاندیدا را در نظر گرفته‌اند؟!