گردشگری دریایی راهکاری اجرایی برای اشتغال جوانان بومی هرمزگان است

خبرگزاری ایرنا مشاهده در مرجع
گردشگری دریایی راهکاری اجرایی برای اشتغال جوانان بومی هرمزگان است

بندرعباس - ایرنا - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اهمیت توسعه طرح های گردشگری دریایی در استان های ساحلی از جمله هرمزگان، گفت: توسعه گردشگری دریایی، راهکاری اجرایی برای ایجاد اشتغال جوانان بومی هرمزگان است.

سید عزت الله ضرغامی روز پنجشنبه در بازدید از روند احداث مجتمع تفریحی و گردشگری که در ضلع شرقی بندر مسافربری شهید حقانی بندرعباس در دست احداث است، اظهار داشت: پروژه های گردشگری دریایی علاوه بر اشتغالزایی، موجب نشاط و شادی مردم نیز می شود و از همین رو باید توجه ویژه ای به این پروژه ها داشت.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: یکی از نیازهای امروز در حوزه گردشگری دریایی این است که کشتی‌های تفریحی و گردشگری باید در دریا فعال باشند و مردم برای تفریح از همه جای کشور به هرمزگان سفر کنند.

ضرغامی با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در تمام حوزه ها به ویژه گردشگری، بیان داشت: به راحتی می‌توان با شناخت فرصت‌ها و ایجاد زیرساخت‌ها، گردشگری دریایی را تقویت کرد که برای موفقیت در این مسیر باید جامعه محلی و بومی منطقه را با استعدادها و شیوه های بهره گیری از این ظرفیت ها آشنا و آگاه کرد.

بازدید از محوطه و اسکله‌های شناور، شناورهای مسافربری، گفت‌وگو با مسافران دریایی و خدمه شناورها از دیگر برنامه‌های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بازدید از بزرگترین بندر مسافری کشور بود.

اسکله شهید حقانی بندرعباس بزرگ‌ترین پایانه مسافری دریایی ایران محسوب می‌شود که سفرهای دریایی به جزایر قشم و هرمز از این اسکله انجام می‌شود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پس از بازدید از اسکله شهید حقانی، به جزیره هرمز سفر کرد و در ابتدای ورود به این جزیره با حضور در گلزا شهدا به مقام شامخ شهدای این جزیره ادای احترام کرد. ضرغامی سپس از بازارچه صنایع دستی هرمز بازدید به عمل آورد و از نزدیک با فروشندگان آثار صنایع دستی گفت و گو گرد و در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفت و مقرر شد غرفه‌های صنایع‌دستی در مکان مناسبی برای این غرفه‌داران برپا شود. بیشتر فروشندگان در این بازارچه بانوان بومی جزیره هرمز هستند که صنایع‌دستی و سوغات منطقه و استان هرمزگان را در این بازارچه عرضه می‌کنند. احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی‌امنیتی استانداری هرمزگان، فرماندار بندرعباس، امام‌جمعه جزیره هرمز و جمعی از مسئولان محلی در این آیین مهندس عزت‌الله ضرغامی را همراهی کردند.

*س_برچسب‌ها_س*