گردشگری

گردشگری

بازدید مسئول سازمان اردویی بسیج از یادمان های دفاع مقدس استان آذربایجان غربی
خبرگزاری دانا

مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج با سفر به استان آذربایجان غربی، از مناطق عملیاتی دفاع مقدس و همچنین اردوهای راهیان نور این استان بازدید نمود.

کاخ‌ها و موزه‌های تهران باز شدند
وب‌گاه الف

موزه‌ها و کاخ‌های تاریخی تهران پس از پنج ماه تعطیلی باز شدند.

کاخ‌ها و موزه‌های تهران باز شدند
خبرگزاری ایسنا

موزه‌ها و کاخ‌های تاریخی تهران پس از پنج ماه تعطیلی باز شدند.

وب‌گاه عصر ایران

بر اساس آخرین دستور ستاد ملی کرونا، موزه‌ها از گروه سوم مشاغل به گروه دوم انتقال یافته‌اند که در صورت اعلام وضعیت نارنجی، اجازه بازگشایی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی را دارند.

وب‌گاه تابناک

کاخ سعدآباد باز شد
خبرگزاری مهر

با تغییر رنگ کرونایی شهر تهران، مجموعه سعدآباد، کاخ های خود را با رعایت اصول بهداشتی به روی مردم باز کرد.

دست بیگانگان از افغانستان قطع شود / ارتباط «قلبی» با تاجیکستان داریم
وب‌گاه مشرق نیوز

رئیس جمهور با بیان اینکه ما و تاجیکستان معتقدیم دست بیگانگان از افغانستان باید قطع شود، گفت: نمی‌پذیریم که جریان‌های تروریستی بخواهند امنیت منطقه را برهم بزنند.

3 روستای ایران نامزد دهکده جهانی گردشگری شدند
وب‌گاه الف

معاون گردشگری از انتخاب و معرفی سه روستای ایران به سازمان جهانی جهانگردی در راستای اجرای طرح ابتکاری دهکده‌های گردشگری خبر داد.

عبدالعزیز بوتفلیقه؛ مرگ واسطه قرارداد الجزایر که آزادی شریعتی را از شاه خواست
وب‌گاه عصر ایران

نام او از دو منظر با تاریخ معاصر ایران گره خورده است: اولا با قرارداد 1975 و میانجی‌گری بر سر شط العرب / اروند رود و ثانیا درخواست از شاه برای آزادی دکتر شریعتی به عنوان شیرینی آن قرارداد

تهران و دوشنبه چه اسنادی امضا کردند؟
وب‌گاه مشرق نیوز

در چارچوب سفر رئیس جمهور ایران به تاجیکستان بین دو کشور اسناد جدید همکاری به امضا رسید که منجر به تقویت پایگاه حقوقی روابط دوجانبه خواهد شد.

پیک ششم کرونا؛ سوغات مسافران شهریور / خطر مرگ و میرهای چهار رقمی در تداوم سفرها
خبرگزاری دانا

کاهش شهرهای گرفتار وضعیت قرمز از 359 شهر به 57 شهر حجت موجه تلاش دولت سیزدهم در مهار کرونا در بازه ای حدود 24 روز است؛ با این وجود آزاد کردن ترددها و و اخبار که از شروع دوباره سفرها به گوش می رسد، خطر گسترش دامنه های بیماری و وقوع پیک ششم کرونا را گوشزد کند

برنامه تلویزیونی «خلاق‌شو» شرکت‌های خلاق را رایگان معرفی می‌کند
خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، زمان زیادی نگذشته از آن روز‌هایی که مردم نیاز‌های خود را با روش‌های سنتی رفع می‌کردند. اما فناوری روز به روز پیشرفت کرد. نوآوری‌ها روش‌های سنتی را کنار زد. راه حل‌های جدیدی را پیش رویمان قرار داد تا زندگی با رفاه بیشتر را تجربه کنیم. محصولات دانش‌بنیان و خلاقی با ایده‌های جوانان توسعه یافت که حق انتخاب گسترده تری را برایمان فراهم کرد. این روز‌ها...

کسبه بازار خواستار بازگشایی خیابان امام هستند
خبرگزاری دانا

طرح پیاده راه سازی خیابان امام با وجود مقاومت های بازاریان انجام گرفت، اما پس از گذشت چندین ماه از اجرای آن، بازاریان از وضعیت فروش و رونق خود ناراضی و خواستار بازگشایی مجدد خیابان امام هستند.

خبرگزاری ایسنا

اجرای توافقات روسای جمهوری ایران و تاجیکستان نیازمند تلاش جدی مقامات اجرایی دو کشور است

رئیس جمهور: زمینه ها و ظرفیت های لازم برای ارتقای سطح مناسبات دوجانبه کاملا فراهم است
وب‌گاه الف

سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز شنبه در دیدار قاهر رسول زاده نخست وزیر تاجیکستان با وی که در محل اقامت رئیس جمهور انجام شد، به توافقات روسای جمهور دو کشور برای گسترش همه جانبه روابط و افزایش سطح تبادلات تجاری به 500 میلیون دلار اشاره کرد و گفت: زمینه ها و ظرفیت های لازم برای ارتقای سطح مناسبات دو کشور کاملا فراهم است و باید این ظرفیت ها را عملیاتی کرد.

رونمایی از نقشه مهندسی فرهنگی فارس همزمان با یادروز حافظ
خبرگزاری ایسنا

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از تلاش برای رونمایی از سند نقشه مهندسی فرهنگی فارس همزمان با 19 مهرماه و یادروز حافظ، خبر داد.