پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

گردشگری

گردشگری

خبرگزاری مهر

رشت - پسماند و انباشت غیر بهداشتی زباله در مناطق مختلف گیلان به معضل و چالشی برای این استان و تهدیدی برای سلامت مردم تبدیل شده و تسریع در ساماندهی این وضعیت مطالبه مهم از دولت است.

خبرگزاری مهر

سمنان - نماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس با بیان اینکه فرودگاه بین المللی سمنان به عنوان فرودگاه معین تهران نقش آفرینی می‌کند، گفت: به دنبال توسعه مناسبات تجاری و صادرات هستیم.

خبرگزاری ایرنا

قم - ایرنا - استاندار قم گفت: این استان ظرفیت تولیدی گسترده‌ای برای صادرات محصولات و پاسخ‌گویی به نیاز بازار کشورهای همسایه و منطقه دارد.

خبرگزاری ایرنا

تبریز - ایرنا - سرکنسول ایران در نخجوان با توجه به تحولات منطقه و تفاهم‌نامه سه جانبه بین روسیه، آذربایجان و ارمنستان، وجود راه آهن جلفا را مزیت و امتیازی بزرگ برای منطقه آزاد ارس و آذربایجان‌شرقی در راستای افزایش ظرفیت تجاری بین ایران و جمهوری آذربایجان دانست.

خبرگزاری ایرنا

مسکو - ایرنا - در نشست هم اندیشی آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران با شخصیت های اقتصادی روس، 60 فعال و سرمایه گذار مطرح روسیه از رئیس گازپروم نفت این کشور تا روسا و مدیران عامل شرکت ها و اتحادیه های بزرگ صنعتی و کشاورزی روسیه حضور داشتند.

خبرگزاری دانا

استاندار زنجان با اشاره به افزایش تعداد خانوار در کوچه‌ها با ساختن مجتمع‌های مسکونی گفت: شهر در ارتفاع توسعه داده شده اما زیرساخت‌ها به هیچ عنوان پاسخگو نیست در حالی که توسعه متوازن سبب برقراری عدالت و ایجاد مشاغل جدید در شهر می‌شود.

خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به آمادگی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای گذراندن بخشی از آموزش دانشجویان در عراق و بخشی دیگر در ایران، گفت: ما هم‌اکنون نیز میزبان جمع قابل‌توجهی از دانشجویان عراقی در دانشگاه برای دوره‌های مختلف هستیم.

خبرگزاری ایرنا

مشهد - ایرنا - رییس قوه قضاییه در نخستین روز سفر خود به خراسان رضوی طی نشستی صمیمانه به مدت دو ساعت بطور چهره به چهره پای سخنان نمایندگان اقشار مختلف مردم در مشهد نشست و در همین چارچوب دستورات لازم را برای پاسخگویی به درخواستها و رفع مشکلات آنها صادر کرد.

خبرگزاری ایسنا

کتاب «شهر تاریخی و رویکردهای حقوقی و قانونی ملی و بین‌المللی» در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته رونمایی می‌شود.

خبرگزاری مهر

رشت - میراث فرهنگی گیلان به ویژه انزلی از جایگاهی ویژه ای در تاریخ معاصر ایران برخوردار بوده که نگهداری، مرمت و بازسازی آن مطالبه مهم مردم از سفر دولت به این استان است.

خبرگزاری ایسنا

معاون سرمایه‌گذاری و تامین‌منابع اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: پرداخت تسهیلات به 39 طرح صنایع‌دستی و 6 طرح گردشگری تصویب شد.

خبرگزاری دانا

عمار ایزدیار گفت: پردیس سینمایی استان البرز به کنار پارک ایران کوچک منتقل می شود و ما مصمم هستیم که این کار انجام شود.

خبرگزاری دانا

فرزانه سید اسحقی، نویسنده ساکن کرج با تالیف کتاب آشنایی با جاذبه های گردشگری البرز به خط بریل، برای اولین بار در کشور توانسته است نابینایان و کم بینایان را با مکان های تاریخی، تفریحی، طبیعی و مذهبی آشنا کند.

خبرگزاری ایسنا

در حالی که در سال جاری بارها نسبت به افت شدید صادرات و ریزش اشتغال در صنعت فرش دستباف هشدار داده شده، اما هنوز بخی از موانع داخلی مهم صادرات برطرف نشده است.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

وحیدی گفت: امروز در کشور انگیزه، توان، ظرفیت نیرو‌های انسانی، دانش مدیریتی و مادی برای تحقق امر مهم محرومیت زدانی در مناطق مختلف کشور وجود دارد.

وب‌گاه خبر آنلاین

مخاطبان رادیو صبا، این هفته در برنامه «ترین‌ها»، بهترین بازیگر کمدی متولد دهه 50 را از بین سعید آقاخانی، مهران احمدی، بهنام تشکر، محسن تنابنده، یوسف تیموری، امیر جعفری، پژمان جمشیدی، رامبد جوان، جواد رضویان، رضا شفیعی جم، علی صادقی، مجید صالحی، مهران غفوریان، هادی کاظمی، احمد مهرانفر و محمدرضا هدایتی، انتخاب خواهند کرد.