چهارشنبه 19 مرداد 1401

استان سمنان

استان سمنان

خبرگزاری تسنیم

رئیس کل دادگستری سمنان گفت: وکیل جعفر آقایی پس از مجروح شدن توسط سلاح گرم و هنگام انتقال به بیمارستان به معرفی مظنون احتمالی پرداخته بود.

خبرگزاری دانا

حجت‌الاسلام سید محسن حسینی دیباجی گفت: متاسفانه اکثریت رسانه اهداف برنامه ریزی شده مناسبی برای فعالیت‌های خود ندارند، درحالی‌که باید جهاد تبیین و بیان منظومه فکری رهبر انقلاب در صدر برنامه‌های رسانه‌ها علی‌الخصوص رسانه‌های انقلابی قرار گیرد.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - 14 مردادماه در جاده میامی - عباس‌آباد استان سمنان، یک قلاده یوزپلنگ آسیایی بر اثر تصادف تلف شد. گونه در خطر انقراضی که کمتر از 30 قلاده از آن باقی مانده است. اکنون خطر تصادف در این محدوده دیگر اعضای خانواده این یوز را نیز تهدید می‌کند.

خبرگزاری دانا

هرگوشه از کهن دیار قومس آداب و رسوم مخصوص به خود دارد و مردم شهرستان سرخه نیز از این قاعده مستثنی نیوده و آیین هایی سنتی و خاص دارند که در فهرست میراث ملی ثبت شده اند.

خبرگزاری مهر

سمنان - خبرنگاران استان سمنان به مثابه قشر مطالبه گر، رسالت سنگینی بر عهده دارند اما کمتر کسی به وضعیت معیشت و مسائل صنفی آنها توجه داشته، مسائلی که گاهی مشکلات بزرگی را پدید آورده است.

خبرگزاری مهر

دانشگاه های دولتی که از طریق کنکور سراسری سال 1401 دانشجو می پذیرند شرایط خود را برای اختصاص خوابگاه دانشجویی اعلام کرده اند و از این میان 32 دانشگاه اعلام کردند تعهدی برای خوابگاه ندارند.

خبرگزاری دانا

ابوالفضل منشی زاده با اشاره به پیش بینی های صورت گرفته از حضور پرشور و میلیونی زائران اربعین، گفت: دفاتر بسیج جامعه پزشکی در سطح استان سمنان آماده دریافت داروهای اهدایی مردم جهت درمان زائران حسینی در ایام اربعین هستند.

وب‌گاه الف

سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست، ضمن هشدار نسبت به خطر برخورد با آخرین بازماندگان یوز ایرانی در محور میامی - عباس‌آباد، از انتقال تخمدان توله یوز ماده تلف شده بر اثر تصادف در همین جاده به پژوهشگاه رویان برای اولین بار خبر داد.

وب‌گاه منیبان

از دهه 70 یک انحراف جدی در نظام آموزشی کشور در دولت پس از جنگ ایجاد شد و معتقدم این انحراف روز به روز در حال بیشتر شدن است؛ انحراف نامبرده پولی کردن آموزش نام دارد که این پولی شدن امروز حتی در مدارس سمپاد نیز وجود دارد.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم بارش‌ها و رگبارهای پراکنده تا پایان هفته در بسیاری از نقاط کشور به دلیل رشد ابرهای همرفتی خبر داد و گفت: امروز و فردا در دامنه‌های جنوبی البرز شرقی و مرکزی، شرق و شمال شرق و مرکز کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وب‌گاه فرارو

سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست: تنها بحث تلفات یوز مطرح نیست بلکه هر ساله در جاده‌های کشور تعداد زیادی از حیات وحش و گونه‌های مختلف خزندگان و حتی از کوچکترین پستانداران مانند خارپشت‌ها تا بزرگترین گونه‌ها مانند خرس و پلنگ تلفات می‌دهیم و بخش قابل توجهی از ذخایر ژنی ما در جاده‌ها از بین می‌روند.

خبرگزاری ایرنا

سمنان - ایرنا - رئیس اداره فنی و نظارت بر پروژه‌های در دست احداث معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: پروژه‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری کشور با حجم سرمایه‌گذاری بیش از 600 هزار میلیارد تومان در دست احداث است.

خبرگزاری ایرنا

گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار مینودشت درشرق گلستان با مهم دانستن تکمیل سد نرماب چهل‌چای این شهرستان گفت: تامین کامل اعتبار 20 هزار میلیارد ریالی این پروژه ملی که مزایا و محاسن زیادی برای اهالی منطقه شرق این استان دارد، ضروری است.

خبرگزاری مهر

سمنان - مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سمنان با بیان اینکه از دوازدهم لغایت هجدهم مردادماه 16 حادثه رانندگی در محورهای استان رخ داده است، گفت: در مجموع این حوادث دو نفر جان باختند.

خبرگزاری تسنیم

براساس آمار دست‌کم 8 یوزپلنگ ایرانی در محور عباس‌آباد میامی و در یک محدوده 30 کیلومتری تلف شده‌اند؛ علی‌رغم ثبت این آمار از تلفات گونه یوزپلنگ ایرانی متأسفانه هیچ نشانه‌ای از عزم مسئولین برای ایمن کردن این مسیر دیده نمی‌شود.

وب‌گاه 55 آنلاین

محمد خانی با بیان اینکه سه حادثه رانندگی در روز شانزدهم مردادماه 16 مصدوم داشته است، تصریح کرد: واژگونی پژو 405 کیلومتر 55 میامی_رضوان چهار مصدوم، واژگونی پراید کیلومتر 16 شهمیرزاد_ فولاد محله چهار مصدوم و تصادف زنجیره‌ای سه خودرو محور بسطام_آزادشهر هشت مصدوم بر جای گذاشت.