پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

برنامه هسته‌ای

برنامه هسته‌ای

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: محمدسرافراز در توییتی پیگیری ایران برای «توافق خوب» در مذاکرات برجامی وین را نقد کرد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: مشاوران امنیتی سران آمریکا و رژیم اسرائیل طی جلسه‌ای ویدئوکنفرانسی، ضمن صحبت درباره تقویت روابط امنیتی بین تل‌آویو - واشنگتن، درباره ایران و لزوم متوقف کردن برنامه هسته‌ای این کشور رایزنی کردند.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: اکوایران در سلسله مطالبی گزارش گروه بین‌المللی بحران در ششمین سالگرد برجام را ترجمه کرده است.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو به نقل از "عرب نیوز" وزیر امور خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت که در دیدار با وزیر امور خارجه کویت، در مورد وضعیت جاری بین روسیه و اوکراین و اهمیت آن برای کل جامعه بین المللی بحث و تبادل نظر کرده است. بلینکن مدعی شد: ما در مورد چالش امنیتی اقدامات تحریک آمیز روسیه و تهدید به تجاوز به اوکراین صحبت کردیم. ما توافق کردیم که این بحران بسیار بزرگتر از اوکراین...

وب‌گاه اقتصاد نیوز

امارات متحده عربی با پیامدهای ستیزه جویانه پیمان ابراهیم مواجه است.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - آمریکا از آغاز مذاکرات تاکنون تاکتیک‌های متعددی را اجرا کرده است؛ از ضرب‌الاجل‌های ساختگی گرفته تا پیوند مسائل بی‌ربط به بدنه مذاکرات. از این رو کناره‌گیری یا حذف «ریچارد نفیو» به عنوان معمار تحریم‌های ایران نیز می‌تواند به عنوان ترفندی برای تسریع در روندگفت‌وگوها و امتیازگیری باشد.

خبرگزاری ایسنا

شبکه العربیه به نقل از منابع دیپلماتیک با اشاره به اینکه مذاکرات وین به بن بست نرسیده است نوشت که هنوز زمان مشخصی برای پایان مذاکرات وجود ندارد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی مبنی بر این که با توجه به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه ایران درباره احتمال مذاکره مستقیم با آمریکا و این که آیا تیم آمریکا به طور غیر مستقیم به تیم ایران اعلام کرده است برای چنین چیزی آمادگی دارد یا نه، گفت: ما از زمانی که [مذاکرات] در آوریل گذشته شروع شد، حاضر به دیدار با متحدان و شرکایمان و با ایران بوده‌ایم.

خبرگزاری ایسنا

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری به سوالاتی درباره روند مذاکرات وین، احتمال مذاکره مستقیم با ایران و موضوع آزادسازی زندانیان آمریکایی پاسخ داد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: اکوایران تحلیل چس فریمن، پژوهشگر امور بین‌الملل در موسسه واتسون دانشگاه براون درباره نقشه آتی چین در خاورمیانه را ترجمه ومنتشر کرده است.

خبرگزاری اکو نیوز

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، مرکز مطالعات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (INSS)، روز دوشنبه، گزارش سالانه خود را به «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی تحویل داد. بنابر گزارش امروز (سه‌شنبه) روزنامه «العربی الجدید»، مرکز مطالعات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در گزارش سالانه خود همچون سال‌های گذشته تأکید کرد که ایران کماکان بزرگترین چالش خارجی برای تل‌آویو به شمار می‌رود و این رژیم...

وب‌گاه مشرق نیوز

سخنان مقامات غربی درمورد لزوم کاهش سرعت برنامه هسته‌ای ایران حاکی از عدم پذیرش مسئولیت است، آمریکا نقض کننده برجام و مقصر وضعیت موجود است و باید هزینه بازسازی آنچه که ویران کرده بپردازد.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سخنان مقامات غربی درمورد لزوم کاهش سرعت برنامه هسته‌ای ایران حاکی از عدم پذیرش مسئولیت است، آمریکا نقض کننده برجام و مقصر وضعیت موجود است و باید هزینه بازسازی آنچه که ویران کرده بپردازد.