ترافیک در آزادراه‌های زنجان آرام و روان است

خبرگزاری ایرنا مشاهده در مرجع
ترافیک در آزادراه‌های زنجان آرام و روان است

زنجان - ایرنا - رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: هم اکنون وضعیت تردد خودروها در مسیرهای مواصلاتی این استان به ویژه آزاد راه‌های زنجان - قزوین و زنجان - تبریز، آرام و روان است.

سرهنگ محمدعلی عظیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به محدودیت های کرونایی و ممنوعیت تردد در برخی استان های کشور طی تعطیلات چند روز گذشته، تردد در اغلب مسیرهای مواصلاتی این استان نیز به ویژه در آزادراه ها آرام و روان است.

وی اضافه کرد: متاسفانه شب گذشته یک فقره تصادف در مسیر دندی به تکاب بین 2 دستگاه خودروی وانت بار و نیسان اتفاق افتاد که بر اثر این حادثه رانندگی، سه نفر جان خود را از دست دادند.

این مسؤول یادآور شد: بیشترین علت وقوع تصادفات رانندگی در مسیرهای ارتباطی این استان به ترتیب خستگی و خواب آلودگی، سرعت بالا، سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ است که اگر رانندگان به قوانین و مقررات توجه دقیق داشته باشند به حتم میزان حوادث ناشی از رانندگی نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: طی پنج ماهه امسال 53 فقره تصادف فوتی در مسیرهای ارتباطی این استان اتفاق افتاد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال (98) به میزان هشت درصد افزایش نشان می دهد و بر اساس آمار پزشکی قانونی در طی مدت یاد شده تعداد متوفیان ناشی از حوادث رانندگی 108 نفر بود که متاسفانه این تعداد کشته در مقایسه با مدت مشابه پارسال نیز هشت درصد رشد داشت.

تعداد 270 نفر در سال 97 و 258 نفر نیز در سال 98 بر اثر تصادف‌های رانندگی در مسیرهای ارتباطی برون شهری استان زنجان جان باختند.

استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.

برچسب‌ها