یک‌شنبه 5 تیر 1401

استان زنجان

استان زنجان

خبرگزاری تسنیم

سردار ابراهیم جباری با 12 سال سابقه فرماندهی در سپاه حفاظت ولی امر طولانی ترین مدت فرماندهی این سپاه را بر عهده داشته است.

خبرگزاری دانا

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: سه ماهه نخست سالجاری نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر این استان به بیش از 843 نفر در 210 حوادث جاده‌ای، کوهستان و دیگر سوانح امداد رسانی کردند.

خبرگزاری دانا

مدیر‌عامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان با تاکید بر اینکه باید در صادرات و واردات آب مجازی بیشتر دقت شود گفت: برنامه‌ریزی‌ها به نحوی باشد که محصولات کم‌آبر از استان صادر شود و در قبال آن محصولات پر آب‌بر دیگر وارد شود تا خروج آب به حداقل برسد.

خبرگزاری دانا

این بنای تاریخی متعلق به عارف بنام آن زمان، شیخ براق بابا از خاصان دربار سلطان محمد خدابنده در دوره ایلخانی است. همچنین باستان شناسان و محققان، این مجموعه را به سلطان چلبی منسوب نموده و تاریخ احداث بنا را سال 728 هجری قمری بیان نموده اند. این بنا با نام مقبره چلپی اوغلی به عنوان یکی از آثار ملی ایران در استان زنجان به ثبت رسیده است

خبرگزاری دانا

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان گفت: به دلیل اینکه این شهر به عنوان شهر جهانی ملیله ثبت شد کمک چشمگیر بلاعوضی به هنرمندان این صنعت انجام شد به طوری که در حدود 2 میلیارد تومان به 25 ملیله کار تسهیلات ارزان قیمت ارائه شد.

وب‌گاه تابناک

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: در سه ماه اول سال جاری 2 هزار و 600 پرونده احتکار به ارزش 60 میلیارد تومان کشف شد.

خبرگزاری دانا

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه امروز قوه قضاییه در مسیری است که می توان گفت چهره قوه قضاییه طراز حکومت اسلامی را از خود نشان می دهد، گفت: اهتمام به گسترش عدالت یکی از هفت مطالبه رهبری از قوه قضائیه است.

وب‌گاه عصر ایران

مهرداد ستاره: افراد فقط در بخش سقط جنین، می توانند بدون نامه و به منظور جلوگیری از فرصت سوزی، به پزشکی قانونی مراجعه و درخواست خود اعلام کنند.

خبرگزاری دانا

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: وزارت 40 روز برای رسیدگی به پرونده‌های قاچاق زمان تعیین کرده اما در استان زنجان و اداره کل تعزیرات حکومتی در مدت زمان 23 روز به پرونده‌ها رسیدگی می شود.

خبرگزاری دانا

مدیر کل پزشکی قانونی استان زنجان گفت: در سطح استان زنجان در طول سال گذشته 200 پرونده مجوز سقط جنین از پزشکی قانونی صادر شده است.

خبرگزاری دانا

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان گفت: زمینی به مساحت 5 هکتار در شهرک صنعتی شماره یک (اشراق) زنجان خلع ید شده که جهت بهره‌برداری در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار می‌گیرد.

خبرگزاری دانا

عامل انسانی حتی به‌صورت غیرعمدی، یکی از مهمترین و اصلی‌ترین دلایل آتش‌سوزی مراتع است لذا با توجه اینکه در فصلی قرار داریم که احتمال آتش‌سوزی مراتع بسیار بالاست باید مراقب رفتارهای خودمان در برابر طبیعت و محیط زیست باشیم.

وب‌گاه خبر آنلاین

جزئیات تعطیلی دستگاه‌های اجرایی در برخی از شهرستان‌های استان زنجان اعلام شد.

خبرگزاری دانا

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه طرح نفس به تازگی با همت بسیج جامعه پزشکی در زنجان راه‌اندازی شده است، گفت: در این طرح با همکاری پزشکان متخصص زنان و ماما، مادران باردار که قصد سقط جنین دارند شناسایی می‌شوند تا فرزندان خود را حفظ کنند.