شنبه 13 خرداد 1402

جزئیات حمله راکتی به پایگاه ترکیه

وب‌گاه اقتصاد نیوز مشاهده در مرجع
جزئیات حمله راکتی به پایگاه ترکیه

در بیست و هفتم خرداد ماه گذشته، پایگاه زلیکان با تعدادی از موشک‌های گراد هدف حمله قرار گرفت. این حمله با پنج موشک گراد 122 میلی‌متری صورت گرفته بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، منابع خبری بعد از ظهر امروز یکشنبه از حمله راکتی به پایگاه زلیکان در استان موصل واقع در شمال عراق خبر دادند. این پایگاه محل استقرار نیروهای ترکیه است.

پایگاه خبری بغداد الیوم گزارش داد که این پایگاه هدف حملات راکتی شدیدی قرار گرفته، ولی هنوز جزئیات بیشتری درباره تلفات احتمالی این حملات منتشر نشده است.

کانال تلگرامی صابرین نیوز هم خبر داد که این پایگاه، هدف چهار موشک گراد 122 میلی‌متری قرار گرفته است. به گفته صابرین، یکی از این موشکها نیز به مقر 112 نیروهای پیشمرگه در نزدیکی منطقه «شیخان» اصابت کرده است.

پیش از این نیز در بیست و هفتم خرداد ماه گذشته، پایگاه زلیکان با تعدادی از موشک‌های گراد هدف حمله قرار گرفت. این حمله با پنج موشک گراد 122 میلی‌متری صورت گرفته بود.

ترکیه مدت‌هاست با ادعای مقابله با پ‌. ک‌. ک در حال نقض تمامیت ارضی شمال عراق است. پ‌. ک‌. ک که در 35 سال گذشته با دولت آنکارا در تقابل نظامی است از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان گروه تروریستی شناخته می‌شود.

آنکارا می‌گوید که شبه‌نظامیان حزب کارگران کردستان، مسئول مرگ بیش از 40 هزار نفر از شهروندان ترکیه از جمله زنان و کودکان هستند.

ترکیه از آوریل گذشته چندین عملیات نظامی را به بهانه مبارزه با پ. ک. ک در شمال عراق آغاز کرده و درباره احتمال حمله به منطقه سنجار در غرب استان نینوی هشدار داده است. این موضوع با واکنش منفی در میان گروه‌های سیاسی و نظامی عراق مواجه شده است.

همچنین بخوانید