سازمان جهانی بهداشت

سازمان جهانی بهداشت

سازمان جهانی بهداشت تجهیزات درمانی به بیمارستان سبزوار اهدا کرد
خبرگزاری ایرنا

سبزوار - ایرنا - رییس مرکز آموزشی و درمانی واسعی سبزوار گفت: سازمان جهانی بهداشت تجهیزات پزشکی مرتبط با کنترل ویروس کرونا به بیمارستان سبزوار اهدا کرد.

آمریکای لاتین آماده دور نخست واکسیناسیون کرونا می‌شود
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - کشورهای آمریکای لاتین با شرکت‌های تولیدکننده واکسن کرونا قراردادهایی به ارزش صدها میلیون دلار امضا کرده‌اند تا در اولین فرصت واکسیناسیون میلیون‌ها نفر را آغاز نمایند.

استفاده از تجربه موفق دنیا در حوزه بیمه سلامت پایه
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: می‌توان از تجربه موفق دنیا در بیمه سلامت پایه بهره گرفت و در اختیار حوزه تخصصی و مدیریت کلان سازمان قرار دهیم.

کاهش بیش از 40 درصدی مرگ و میر روزانه بیماران کووید 19 در ایران
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگرچه از دست دادن حتی یک شهروند در هر منطقه از جهان برای ما سخت است اما خوشحالم که در دو هفته اخیر، تعداد مرگ روزانه بیماران کووید 19 در ایران از حدود 500 نفر به کمتر از 300 نفر رسیده و شاهد کاهش بیش از 40 درصدی موارد فوت روزانه این بیماران هستیم.

کاهش 40 درصدی مرگ‌ومیر کووید_19 طی سه هفته
خبرگزاری ایسنا

وزیر بهداشت با اشاره به کاهش 40 درصدی مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کووید -19 طی سه هفته تصریح کرد: دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در مقابله با این بیماری، تحت بیشترین فشار ناشی از تحریم‌ها، به‌دست آمد و علی‌رغم دروغ‌هایی که گفته می‌شود متاسفانه راه‌های انتقال دارو و تجهیزات پزشکی را بر ما بسته‌اند.

قروه درجزین و نگارخاتون استان همدان نامزد شهر و روستای بدون دخانیات
خبرگزاری ایرنا

همدان - ایرنا - مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان گفت: شهر «قروه درجزین» شهرستان درگزین و همچنین روستای «نگارخاتون» شهرستان فامنین این استان، نامزد دریافت عنوان و لوح شهر و روستای «بدون دخانیات از سازمان بهداشت» جهانی شدند.

تالاب‌های همدان مامن پرندگان مهاجر
خبرگزاری ایرنا

همدان - ایرنا - تالاب‌های فصلی، طبیعی و انسان ساخت استان همدان با آغاز فصل مهاجرت پرندگان آزادپرواز محلی امن برای زمستان گذرانی و تخم‌گذاری پرندگان شده است.

یک توصیه برای سلامت استخوان‌ها پس از جراحی کاهش وزن
خبرگزاری ایسنا

ورزش کردن می‌تواند از سلامت استخوان ها پس از انجام جراحی کاهش وزن حفاظت کند.

سونوگرافی اهدایی سازمان بهداشت جهانی تحویل بیمارستان خوی شد
خبرگزاری ایرنا

ارومیه - ایرنا - رییس دانشکده علوم پزشکی، بهداشتی و درمانی خوی گفت: یک دستگاه سونوگرافی از دستگاه های اهدایی سازمان بهداشت جهانی "WHO" به وزارت بهداشت و درمان کشور، به بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان تحویل داده شد.

هم فال و هم تماشا، هم واکسن کرونا!
خبرگزاری ایسنا

یک آگهی تبلیغاتی با چشم‌انداز استانبول؛ شما را به یک تور پنج روزه دعوت می‌کند با شروع قیمت از 12 میلیون تومان. یک سفر زمستانی در روزهای زیبای آخر دی‌ماه با گردش شهری و به صرف تزریق واکسن کرونا! هم فال است و هم تماشا، هم واکسن کرونا.

تور کاسبان کرونا با وعده واکسن / هشدار وزارت بهداشت
خبرگزاری ایسنا

"تور استانبول ویژه تزریق واکسن کرونا"؛ سفری جذاب به قصد سلامت؛ آن سوی پرده اما ماجرا طوری دیگر است؛ تور کاسبان سلامت، وعده های پوچ و کسب سودهای کلان...

موردی از آنفلوآنزای پرندگان در استان همدان مشاهده نشده است
خبرگزاری ایرنا

همدان - ایرنا - مسئول اداره بهداشت و مدیریت بیماری طیور اداره کل دامپزشکی استان همدان گفت: براساس آزمایش های «پی. سی. آر» انجام شده از پرندگان، تاکنون هیچ موردی از وجود بیماری آنفلوآنزا در سطح استان مشاهده نشده است.

پیامدهای منفی افزایش وزن در اروپا
خبرگزاری ایرنا

لندن - ایرنا - نتایج تحقیقات صورت گرفته در کشورهای اروپایی و توسعه یافته، در حالی از افزایش پر شتاب آمار چاقی حکایت دارد که این مساله نه تنها امید به زندگی مردم را کاهش داده بلکه بر عملکرد مراکز آموزشی، کارایی نیروی کار و رشد اقتصادی این کشورها تاثیر منفی گذاشته است.

اتهام کشتار، نشر اکاذیب یا تشویش اذهان عمومی نیست؟
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - در ستون درنگ روزنامه ایران آمده است: یک نماینده مجلس با ردیف کردن برخی توهمات خودساخته، وزارت بهداشت و البته ستاد ملی مقابله با کرونا را متهم به کشتار دسته جمعی برای کم کردن جمعیت ایران در پیروی از سیاست‌های سازمان بهداشت جهانی کرده است.

معادله چندمجهولی تامین واکسن کرونا / مدت‌زمان ایمنی این واکسن
خبرگزاری ایسنا

استاد و اپیدمیولوژیست دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون واکسن کرونا و زمان احتمالی در دسترس بودن آن، گفت: اکنون با معادله چندمجهولی تامین واکسن مواجهیم که نمی‌توانیم بگوییم چه زمانی واکسن برای همه جامعه فراهم خواهد شد. در چنین شرایطی باید سرمایه‌گذاری کنیم و شروع به پیش‌خرید واکسن از کشورهایی کنیم که اثربخشی واکسن در آنها ثابت شده است.

روحانی: ساخت واکسن ایرانی و خرید آن از خارج از کشور در دستور کار است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رییس جمهوری با بیان این که مانع تراشی‌های دولت ترامپ در تامین نیازهای ضروری مردم از جمله واکسن در ذهن و خاطر جهانیان خواهد ماند، تاکیدکرد: ساخت واکسن با کمک دانشمندان ایرانی و خرید آن از خارج از کشور در دستور کار است.