چهارشنبه 26 مرداد 1401

سازمان جهانی بهداشت

سازمان جهانی بهداشت

وب‌گاه الف

براساس آخرین آمار، شمار مبتلایان به ویروس آبله میمون از 20 هزارنفر عبور کرد و بیشتر این موارد در میان مردانی رخ می دهد که خود را همجنس‌باز معرفی می‌کنند.

وب‌گاه فرارو

سوم مرداد ماه خبر کشتار تعداد زیادی سگ بلاصاحب منطقه گندک دماوند در رسانه‌ها سروصدا کرد، ماجرایی که طی این سال‌ها همیشه مورد بحث فعالان محیط زیست بوده و بسیاری از کارشناسان امر، غذارسانی بدون مدیریت به این حیوانات را عاملی بر افزایش تعدادشان می‌دانند.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

میزان انتقال آن هم نسبت به بیماری‌هایی مانند سارس، مرس و کووید پایین‌تر است. البته به هر حال باید مراقبت‌های لازم انجام شود. اما از بزرگنمایی بیش از حد مساله باید اجتناب شود.

وب‌گاه گسترش

یک اپیدمیولوژیست ضمن تشریح راه‌های انتقال و علائم آبله میمونی، گفت: سازمان جهانی بهداشت برای آبله میمونی سطح هشدار را مطرح کرده، به ویژه برای کشورهایی که تعاملات زیادی با آفریقا دارند. ما هم باید هوشیار بوده و آمادگی داشته باشیم، اما نگرانی عمومی ایجاد نکنیم.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، کمال حیدری، در پیامی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی هپاتیت، از تدوین بسته جدید برنامه حذف هپاتیت‌های ویروسی خبر داد و گفت: این بست جدید به زودی به عنوان یک اولویت بهداشتی به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ می‌شود. وی با اشاره به تاکید سازمان جهانی بهداشت بر ضرورت دسترسی تمامی سطوح جامعه به مراقبت‌های مرتبط با این بیماری، افزود: بسته جدید به عنوان...

وب‌گاه عرشه آنلاین

رییس اداره هپاتیت وزارت بهداشت با اشاره به روند روبه کاهش بروز هپاتیت B و C در ایران، گفت: بهترین اقدام برای پیشگیری از هپاتیت B تزریق سه دز واکسن آن است و بهترین اقدام در هپاتیت C نیز درمان به موقع این بیماری است؛ این بیماری امروزه قابل درمان کامل است و امکان آن نیز در کشور وجود دارد.

وب‌گاه خبر آنلاین

ایسنا نوشت: رییس اداره هپاتیت وزارت بهداشت با اشاره به روند روبه کاهش بروز هپاتیت B و C در ایران، گفت: بهترین اقدام برای پیشگیری از هپاتیت B تزریق سه دز واکسن آن است و بهترین اقدام در هپاتیت C نیز درمان به موقع این بیماری است؛ این بیماری امروزه قابل درمان کامل است و امکان آن نیز در کشور وجود دارد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

فراب کالا، معتبرترین سایت در زمینه خرید اینترنتی تصفیه آب می باشد. پس اگر شما هم دنبال خرید تصفیه آب هستید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

وب‌گاه خبر آنلاین

ایرنا نوشت: اکنون بیش از 80 درصد موارد ابتلا به کرونا در کشو مربوط به زیر سویه BA.5 است که قابلیت سرایت بسیار زیادی دارد، به‌طوری‌که هر فرد مبتلا می‌تواند 18 نفر را آلوده و مبتلا کند.

وب‌گاه خبر آنلاین

ایسنا نوشت: مصرف زیاد نمک به عنوان یکی از ریسک فاکتورهای اصلی فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی عروقی شناخته شده است و البته پیامدهای دیگر آن از جمله سرطان معده را نیز نباید فراموش کرد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: با کاهش نمک مصرفی در حین طبخ غذا، حذف نمکدان سر سفره و میز غذا، منع مصرف تنقلات شور و پرنمک می‌توان احتمال ابتلا به سرطان معده را کاهش داد.

وب‌گاه گسترش

با اعلام وضعیت اضطراری بهداشت جهانی برای آبله میمونی این پرسش مطرح است که شیوع این بیماری تا چه میزان نگران کننده است؟

وب‌گاه عرشه آنلاین

با اعلام وضعیت اضطراری بهداشت جهانی برای آبله میمونی این پرسش مطرح است که شیوع این بیماری تا چه میزان نگران کننده است؟