جمعه 28 مرداد 1401

سازمان جهانی بهداشت

سازمان جهانی بهداشت

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: رهبر کره شمالی دستور داد اکثر تمهیدات مقابله با این ویروس که از ماه مه در این کشور وضع شده بود، لغو شوند.

وب‌گاه مشرق نیوز

ایالات متحده به روش جایگزین تزریق واکسن آبله میمون به منظور افزایش عرضه واکسن مجوز داد.

وب‌گاه عرشه آنلاین

علایم جدید بیماری آبله میمونی معرفی شدند.

وب‌گاه عرشه آنلاین

گزارش‌ها حاکی از آن است که در منطقه «سائو ژوزه دو ریوپرتو» در ایالت سائوپائولوی بزریل، در کمتر از یک هفته 10 میمون مسموم شده و یا به عمد زخمی شده اند.

خبرگزاری فارس

وب‌گاه دنیای اقتصاد

روند تزریق دزهای یادآور واکسن کرونا کند پیش می‌رود. به باور کارشناسان، عدم موفقیت دولت در اقناع مردم برای تزریق دزهای یادآور و اتکا به واکسن‌های داخلی از دلایل کند پیش رفتن روند واکسیناسیون درکشور است. منتقدان براین نظرند که منوی واکسیناسیون کرونا برای تشویق مردم ناقص است و با این روند میزان ابتلا به کرونا به راحتی کنترل نمی‌شود.

وب‌گاه فرارو

در تعریف حیوان خانگی می‌خوانیم به آن دسته از حیواناتی که برای یک شرکت یا سرگرمی فرد نگهداری می‌شوند و هدف از نگهداری آن‌ها کار‌کشیدن یا استفاده‌های آزمایشگاهی نیست، حیوان خانگی می‌گویند. در‌این‌میان گاهی هم هدف از نگهداری حیوانات، سرگرمی نیست و سرپرستی آن‌ها مثلا در گروه حیوانات رها‌شده و بی‌سرپرست، به منظور کمک به بهداشت و سلامت خود حیوان و با هدف نوع‌دوستی انجام می‌شود.

خبرگزاری تسنیم

داده‌های جدید منتشرشده در گزارش هفتگی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) نشان داد که 99 درصد موارد آبله میمون در ایالات متحده در بین مردان رخ داده است و 94 درصد مبتلایان نیز مردان همجنسگرا بوده‌اند.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

کمتر از سه ماه پس از تایید اولین مورد ابتلا به آبله میمونی در آلمان، تاکنون در مجموع 2916 مورد ابتلا به این بیماری در این کشور شناسایی شده است.

خبرگزاری تسنیم

معاون وزیر دادگستری با بیان اینکه کودک کار مجرم نیست بلکه قربانی یک وضعیت است، گفت: جمع کردن کودکان کار، کارِ سختی نیست اما برای بعدش، برنامه و متولی نداریم!

وب‌گاه فرارو

رئیس گروه مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت گفت: بیماری آبله میمون را می‌توان با اقدامات بهداشت عمومی از جمله شناسایی و تشخیص زودهنگام موارد بیماری، ردیابی تماس، ایزولاسیون و قرنطینه، مراقبت و درمان بیماران کنترل کرد.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - مردم تهران همزمان با شب‌های عزاداری سرور و سالار شهیدان می‌توانند با مراجعه به هیات ریحانه الحسین (ع)، هیات آیین حسینی، امامزاده صالح (ع) و فرهنگسرای اشراق واکسن کوویران برکت پلاس را تزریق کنند.