جمعه 28 مرداد 1401

سازمان جهانی بهداشت

سازمان جهانی بهداشت

وب‌گاه عرشه آنلاین

در حال حاضر موارد ابتلا به آبله میمونی هر دو هفته یکبار دو برابر می شود.

وب‌گاه فرارو

آبله میمونی بیماری ویروسی است که معمولا علائم خفیفی از جمله تب، درد و بثورات پوستی ایجاد می‌کند. طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، افراد در مدت دو تا چهار هفته بهبود پیدا می‌کنند.

وب‌گاه خبر آنلاین

ایسنا نوشت: با اعلام وضعیت اضطراری بهداشت جهانی برای آبله میمونی این پرسش مطرح است که شیوع این بیماری تا چه میزان نگران کننده است؟

خبرگزاری دانشجو

وب‌گاه خبر آنلاین

عواملی مانند مشکلات ریوی قبلی، تضعیف سیستم ایمنی و کاهش ظرفیت ریه در افرادی که سیگار می‌کشند، می‌تواند آنها را در معرض خطر ابتلا به کووید قرار دهد. به گفته سازمان جهانی بهداشت احتمالاً افرادی که سیگار می‌کشند به دلیل تماس مکرر دست با لب‌ها، دهان و صورت و احتمال آلودگی سطح سیگار به ویروس، در معرض خطر بیشتری قرار خواهند داشت.

وب‌گاه مشرق نیوز

مدیر دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: امیدوارم تا شهریورماه موضوع ادغام طب ایرانی در شبکه بهداشت تمام شود و تا پایان سال 1401 حداقل 30 تا 40 درصد تحت پوشش این طرح قرار گیرند.

وب‌گاه گسترش

آبله میمون که اکنون به 75 کشور سرایت کرده و دست کم 16 هزار نفر را مبتلا کرده است، از سوی سازمان جهانی بهداشت به عنوان یک وضعیت اضطراری بهداشت جهانی اعلام شد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: آبله میمون که اکنون به 75 کشور سرایت کرده و دست کم 16000 نفر را مبتلا کرده است.

خبرگزاری دانا

آبله میمون که اکنون به 75 کشور سرایت کرده و دست کم 16000 نفر را مبتلا کرده است، از سوی سازمان جهانی بهداشت به عنوان یک وضعیت اضطراری بهداشت جهانی اعلام شد.

وب‌گاه مشرق نیوز

تب زرد یک بیماری حاد ویروسی است که باعث خونریزی شده و توسط پشه‌های آلوده منتقل می‌شود.

وب‌گاه خبر آنلاین

ایسنا نوشت: تب زرد یک بیماری حاد ویروسی است که باعث خونریزی شده و توسط پشه‌های آلوده منتقل می‌شود.

وب‌گاه فرارو

علائم تب زرد شامل تب، سردرد، یرقان، درد عضلانی، حالت تهوع، استفراغ، خستگی و خواب آلودگی هستند.

وب‌گاه فرارو

وی تاکید کرد: تا به حال خوشبختانه هیچ مورد قطعی آزمایشگاهی آبله میمونی در کشور شناسایی نشده است. موارد مشکوک بیماری تحت بررسی قرار گرفتند و مشخص شد اکثر موارد مشکوک ما پس از بررسی‌های دقیق آزمایشگاهی، مبتلا به آبله مرغان بودند.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، به گفته مقامات بهداشتی امارات با کشف این سه مورد جدید تاکنون در مجموع 16 مورد ابتلا به آبله میمونی در این کشور شناسایی شده است. وزارت بهداشت امارات در بیانیه‌ای اعلام کرد: به افراد جامعه توصیه می‌کنیم در سفر و در تجمعات اقدامات پیشگیرانه و احتیاطی این بیماری را رعایت کنند. وزارت بهداشت این کشور همچنین در بیانیه خود افزود: مقامات بهداشتی تمام اقدامات...