سه‌شنبه 25 مرداد 1401

پای درس آقا | حامیان صدام، منادیان حقوق بشر شده‌اند!

خبرگزاری فارس مشاهده در مرجع
پای درس آقا | حامیان صدام، منادیان حقوق بشر شده‌اند!

به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری فارس، حقوق بشر از دیرباز تاکنون بهانه دخالت‌ها، چپاول‌ها و ستمگری‌های جبهه سلطه بوده است. در آستانه هفته حقوق بشر آمریکایی (6 تا 12 تیرماه) گزیده‌ای از سخنان حضرت آقا را در باب «حقیقت حقوق بشر آمریکایی» می‌خوانید.

حامیان دیروز صدام‌خونخوار، منادیان حقوق بشر شدند

صدام خبیث به پشتوانه کدام قدرت، یک چنین جنایات صریحی را بی‌پروا انجام می‌داد؟ چه کسانی پشتیبانش بودند؟ همان کسانی که این گرگ خونخوار را آن روز پشتیبانی می‌کردند، امروز دَم از حقوق بشر می‌زنند، امروز خودشان را متولی حقوق بشر در همه‌ی دنیا می‌دانند! این قدر بی‌حیائی و بی‌شرمی در کار این قدرت‌ها هست! چه کسی باید آنها را رسوا کند؟ چه کسی باید این حقایق را بیان کند؟ هنرمندان ما، نویسندگان ما بار سنگینی بر دوش دارند، وظیفه سنگینی بر عهده دارند. اینها بایستی در قالب‌های هنری عرضه بشود به دنیا؛ باید فیلم بسازند. (1400/08/30)

دم خروس در فلسطین یا قسم حقوق بشر؛ کدام یک؟

ماجرای فلسطین، همچنان مهم‌ترین و زنده‌ترین مسئله مشترک امت اسلامی است. سیاست‌های نظام سرمایه‌داری ظالم و سفاک، دست یک ملت را از خانه‌ی خود، از میهن و خاک آباء و اجدادی خود کوتاه کرده و در آن، رژیمی تروریست و مردمی بیگانه را نشانده است. سست‌تر و بی‌پایه‌تر از منطق پوشالی تأسیس رژیم صهیونیستی چیست؟ اروپایی‌ها بنا بر ادعای خود، به یهودیان در سال‌های جنگ جهانی دوم ظلم کرده‌اند، پس باید با آواره کردن ملتی در غرب آسیا و کشتارهای فجیع در آن کشور انتقام یهودیان را گرفت!

این منطقی است که دولت‌های غربی با حمایت بی‌دریغ و دیوانه‌وار خود از رژیم صهیونیستی به آن تکیه کرده و بدین‌گونه، همه ادعاهای دروغین خود در باب حقوق بشر و دموکراسی را تخطئه کرده‌اند. و این ماجرای خنده‌آور و گریه‌آور بیش از 70 سال است که ادامه دارد و هر از چندی برگ دیگری بر آن افزوده می‌شود.(1400/02/17)

حقوق بشر دزدمآبانه و داعش‌سازانه!

آمریکا از مجرمی که مخالف خودش را با اره تکه‌تکه می‌کند - دیگر همه‌ی دنیا فهمیدند؛ سعودی‌ها یک مخالف را با یک شکلی گیر انداختند و با اره تکه‌تکه‌اش کردند - حمایت می‌کند و بعد می‌گوید که من طرف‌دار حقوق بشرم؛ یعنی وارونه‌نماییِ حقیقت تا این حد، با این شکل! داعش را خود آمریکا ایجاد کرد این را دیگر خود آمریکایی‌ها اعتراف کردند، ما نمی‌گوییم؛ هم آن که ایجاد کرده بود گفت، هم آن که رقیب او بود، در مقام حمله به او گفت؛ همه آن‌ها گفتند و اعتراف کردند که داعش را آمریکا ایجاد کرده آن وقت به بهانه وجود داعش، در عراق، در سوریه پایگاه نظامی درست می‌کنند که ما می‌خواهیم با داعش مخالفت کنیم! و امکانات رسانه‌ای مدرن در اختیار داعش می‌گذارند، پول در اختیارش می‌گذارند، اجازه می‌دهند که نفت سوریه را از بین ببرند و ببرند و بفروشند و سودش را استفاده کنند، در عین حال هم می‌گویند ما داریم با داعش مبارزه می‌کنیم؛ این کارهایی است که این‌ها می‌کنند؛ خلاف واقع نمایی.(1399/12/21)

یکی از علوم انسانی، تاریخ است. باز هم من توصیه می‌کنم که تاریخ بخوانید. تاریخ دوره استعمار را بخوانید تا ببینید غربی‌ها علی‌رغم ظاهر نونوارِ اتوکشیده ادکلن‌زده منظم و مرتب و داعیه‌های حقوق بشرشان، چه وحشیگری عظیمی در این مقوله کردند. نه اینکه فقط آدم‌ها را بکُشند؛ در دور نگه داشتن ملت‌های تحت استعمارِ خودشان از عرصه پیشرفت و امکان پیشرفت در همه زمینه‌ها هم تلاش زیادی کردند. ما می‌خواهیم این اتفاق نیفتد. ما می‌گوییم علوم انسانی را یاد بگیریم تا بتوانیم شکل بومی آن را خودمان تولید کنیم و این را به دنیا صادر کنیم. بله، وقتی که این اتفاق افتاد، آنگاه هر یک نفری که از مرزهای ما خارج می‌شود، مایه امید و اتکا ماست. بنابراین ما می‌گوئیم در این علوم مقلد نباشیم. حرف ما در زمینه علوم انسانی این است. (1390/05/19)

انتهای پیام /

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

حضرت آیت الله خامنه‌ای

پای درس آقا حقوق بشر دموکراسی این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است
پای درس آقا | حامیان صدام، منادیان حقوق بشر شده‌اند! 2