سه‌شنبه 26 تیر 1403

گردشگری و میراث فرهنگی

گردشگری و میراث فرهنگی

خبرگزاری خبرنگاران جوان

خبرگزاری خبرنگاران جوان

وب‌گاه الف

سازمان گردشگری ملل متحد در جدیدترین آمار منتشر شده، شمار گردشگران بین‌المللی ورودی به ایران را در سه ماه نخست سال 2024 اعلام کرد.

وب‌گاه گسترش

با توجه به اطلاعیه قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی به استاندار کردستان، زیستگاه لک‌لک‌ها در روستای دره تفی مریوان کردستان، پس از انجام مراحل قانونی، با شماره 1236 در فهرست میراث طبیعی ملی کشور ثبت شد.

وب‌گاه مشرق نیوز

قالیباف از «بریکس‌پی» به‌عنوان سیستم پولی و بانکی مستقل از سیستم‌های بین‌المللی نام می‌برد و عنوان می‌دارد که کشورها از طریق آن می‌توانند تبادلات مالی پولی و تجاری را با یکدیگر انجام دهند.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، سید جواد موسوی در شورای ملی ثبت میراث‌فرهنگی منقول کشور که در مشهد مقدس به میزبانی مشترک آستان قدس رضوی و اداره‌کل میراث‌فرهنگی خراسان رضوی برگزار شد، از ثبت ملی اثر نگارگری معروف به عصر عاشورا، شاهکار استاد محمود فرشچیان به عنوان یک اثر هنری که با روش نگارگری ایرانی خلق شده در فهرست...

خبرگزاری مهر

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی از ثبت ملی اثر فاخر عصر عاشورای استاد محمود فرشچیان در فهرست میراث‌فرهنگی منقول کشور خبر داد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به نرخ این روزهای پروازها به نجف و بغداد، گفت: با احتساب عوارض فرودگاهی و خدمات هندلینگ، همچنین نرخ سوخت در فرودگاه‌های مقصد که به صورت ارزی دریافت می‌شود، به ازای هر صندلی پرواز تهران - نجف به‌طور متوسط 6 میلیون تومان به شرکت‌های هواپیمایی هزینه تحمیل می‌شود.

وب‌گاه فرارو

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» پایان عملیات بزرگ حج تمتع 1403 را اعلام کرد و گفت: «در عملیات امسال 86 هزار و 700 زائر از 21 فرودگاه کشور منتقل شدند.»

وب‌گاه عرشه آنلاین

دبی بزرگ‌ترین و معروف‌ترین شهر امارات متحده عربی یکی از پرطرف‌دارترین مقاصد سفرهای خارجی برای گردشگران ایرانی است. دبی بزرگ‌ترین و معروف‌ترین شهر امارات متحده عربی یکی از پرطرف‌دارترین مقاصد سفرهای خارجی برای گردشگران ایرانی است. بسیاری از مردم در ایام فراغت خود با خرید بلیط هواپیما دبی و رزرو یکی از لوکس‌ترین هتل های چهار ستاره این شهر مانند هتل تریپ بای ویندهام دبی راهی این شهر می‌شوند...

خبرگزاری مهر

معاون میراث فرهنگی به سفیر هند پیشنهاد کرد: شب فرهنگی ایران و هند برگزار شود، همچنین نمایشگاه‌های موزه‌ای مشترک، می‌تواند یکی دیگر از همکاری‌های فرهنگی میان ایران و هند باشد.

وب‌گاه خبر آنلاین

با آزادسازی قیمت بلیت هواپیما، قیمت بلیت ایرلاین‌های ایرانی در مسیر عراق از قیمت بلیت ایرلاین‌های عراقی هم بیشتر شده است و از آنجایی که تقریبا همه پروازها به چارترکنندگان واگذار شده، عملا دولت و سازمان هواپیمایی کشوری قدرتی برای کنترل بازار ندارند.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: از ابتدای ماه محرم تاکنون 107 هزار و 286 نفر از مرز بین‌المللی مهران تردد داشته‌اند.

خبرگزاری مهر

براساس ابلاغ قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی به استاندار کردستان، زیستگاه لک‌لک‌ها در روستای دره تفی مریوان کردستان پس از طی تشریفات قانونی به شماره 1236 در فهرست میراث طبیعی ملی به ثبت رسید.

وب‌گاه مشرق نیوز

با حضور رئیس دفتر هماهنگی و پیگیری امور نمایندگی های داخل کشور وزارت امورخارجه، محل استقرار دفتر نمایندگی وزارت خارجه در منطقه آزاد اروند مشخص شد.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، شمس‌الدین فرزادی پور مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) از پایان عملیات انتقال حجاج بیت الله الحرام خبر داد و گفت: این عملیات که از 24 اردیبهشت شروع شد، با انجام آخرین پرواز در بامداد روز یکشنبه (23 تیر ماه) 1403 با انتقال 86 هزار و 700 نفر از حجاج از 21 فرودگاه کشور به پایان رسید. وی بیان کرد: امسال شاهد یکی از آرام‌ترین و منظم‌ترین...