گردشگری و میراث فرهنگی

گردشگری و میراث فرهنگی

ثبت جهانی اورامانات دریچه جدیدی را برای توسعه کرمانشاه می‌گشاید
خبرگزاری ایرنا

کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه گفت: دریچه‌ی جدیدی برای توسعه و پیشرفت استان با ثبت جهانی منظر فرهنگی اورامانات بازگشایی می‌شود و این اقدام یک یادگاری ماندگار از دولت تدبیر و امید برای استان‌های کرمانشاه و کردستان خواهد بود.

خبرگزاری تسنیم

یک فعال حوزه صنایع دستی با اشاره به حصور ایران در نمایشگاه دهکده جهانی دبی گفت: بی‌اعتنایی به برندسازی و بازارسازی برای صنایع دستی ایران موجب عدم موفقیت صنایع دستی کشورمان در این نمایشگاه شده است.

19 برنامه به مناسبت روز جهانی گردشگری در کرمان برگزار می‌شود
خبرگزاری ایرنا

کرمان - ایرنا - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از برگزاری 19 ویژه برنامه به مناسبت روز جهانی گردشگری با شعار توسعه گردشگری روستایی در این استان خبر داد.

آغاز ثبت‌نام کارگاه‌های مجازی پاییز
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - ثبت‌نام کارگاه‌های مجازی فرهنگی، هنری، ادبی و مهارت‌های زندگی کانون پرورش فکری در رشته‌های مختلف از روز اول مهر آغاز شد.

راهیابی اثر هنرمند ایرانی به فینال مسابقه صنایع‌دستی فرانسه
خبرگزاری ایسنا

افسانه مدیرامانی، از هنرمندان صنایع‌دستی ایران به جمع فینالیست‌های جایزه صنایع‌دستی بنیاد لوه 2020 راه پیدا کرد.

آزادسازی سواحل مازندران از اولویت‌های دولت است
خبرگزاری ایرنا

ساری - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران، توافق با مجتمع‌های فرهنگی ارتش را گام بلندی در مسیر آزادسازی سواحل دانست و گفت: آزادسازی سواحل اولویت دولت برای توسعه گردشگری و دسترسی گسترده مردم به دریا است.

ثبت جهانی موجب رشد گردشگری در اورامانات می‌شود
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان این که ثبت جهانی اورامانات باعث رشد گردشگری می شود، ابراز امیدواری کرد پس از ثبت جهانی شاهد حضور بیشتر گردشگران خارجی در این منطقه باشیم.

«فروشنده خاموش» باعث کاهش 80 درصدی واردات در ایران شد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران با اشاره به واردات 40 هزار تنی محصولات چاپی در سال گذشته گفت: زمانی حتی سالیانه تا 200 هزار تن از این محصولات به کشور وارد می‌شد که متاثر از به‌روز نبودن فناوری‌ها و فرسودگی ماشین‌آلات صنعت چاپ بود.

اگر عراق به پرونده ثبت جهانی اورامانات بپیوندد
خبرگزاری ایسنا

حسام مهدی - ارزیاب مصری یونسکو و نماینده ایکوموس جهانی - که برای ارزیابی «منظر فرهنگی تاریخی اورامانات» به کشور آمده، در نخستین روز حضور خود در ایران، در دیداری دوستانه با متولیان میراث فرهنگی وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری، از تاثیرپذیری خود از پرونده ثبت جهانی اورامانات صحبت کرد و امیدوار است تا این منظر فرهنگی را درک کند.

استاندار: توسعه روابط با همسایگان موجب توانمندی اقتصادی مازندران می‌شود
خبرگزاری ایرنا

ساری - ایرنا - استاندار مازندران بر ضرورت توسعه روابط خارجی استان تاکید کرد و گفت: توسعه روابط با همسایگان موجب توانمندی صادراتی و اقتصادی مازندران می‌شود.

تلاش مقامات هند برای بازگشایی مراکز گردشگری این کشور
خبرگزاری ایرنا

دهلی نو - ایرنا - در حالی که بعد از شش ماه هنوز موج گسترش بیماری مرگبار کرونا در هند پایان نیافته است، مقامات این کشور برای تقویت صنعت گردشگری مقبره تاریخی تاج محل واقع در شهر آگرا را بر روی بازدید کنندگان گشودند.

محوطه قره‌بلاغ مشگین‌شهر کاوش می‌شود
خبرگزاری ایرنا

اردبیل - ایرنا - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: مجوز کاوش نجات‌بخشی محوطه قره‌بلاغ در محدوده سد احمدبیگلو مشگین‌شهر صادر شد.

جشنواره هیوا در شهرستان کوثر برگزار می‌شود
خبرگزاری ایرنا

اردبیل - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کوثر گفت: جشنواره هیوا (میوه به) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت مجازی در این شهرستان برگزار می شود.

گردشگری گنبدکاووس آماده جذب سرمایه‌گذاران اروپایی
خبرگزاری ایرنا

گنبدکاووس - ایرنا - هویت تاریخی و فرهنگی گنبدکاووس به همراه منابع طبیعی و خدادادی آن، بهترین ظرفیت برای توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال پایدار این شهرستان مرزی با تنوع اقوام است که جذب سرمایه‌گذاران اروپایی درحوزه توریسم مسوولانه و تلاش برای معرفی این ظرفیت‌ها می‌تواند به خلق فرصت‌های شغلی جدید و افزایش درآمد پایدار ساکنان این منطقه منجر شود.

خبرگزاری ایسنا

اعضای شورای سیاستگذاری چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم «موج» کیش معرفی و محورهای اصلی این رویداد نیز در جلسه شورا مطرح شد.

برپایی نمایشگاه اسناد تاریخی آتش نشانی در برج میلاد تهران
خبرگزاری مهر

نمایشگاه ویژه آثار و اسناد تاریخی آتش نشانی به مناسبت 7 مهر روز آتش نشان در برج میلاد تهران دایر می‌شود.