گردشگری و میراث فرهنگی

گردشگری و میراث فرهنگی

تعداد پروازهای اربعین افزایش یافت
وب‌گاه مشرق نیوز

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از برخورد با ایرلاین ها و توزیع کنندگان متخلف پرفروش بلیت پروازهای اربعین خبر داد و گفت: تعداد پروازهای اربعین افزایش یافت.

وب‌گاه عصر ایران

با توجه به افزایش تقاضا، از روز گذشته تعداد هواپیماها جهت انتقال مسافران عزیز در مسیر شهرهای عراق فزایش یافت تا زائرانی که روادید خود را دریافت کرده اند بتوانند در تاریخ مدنظر خود بلیتشان را تهیه کنند.

بازگرداندن 100 درصد وجه بلیت هوایی در صورت لغو پرواز / استقرار روزانه حداقل 400 اتوبوس در مرز
خبرگزاری ایسنا

ستاد اربعین وزارت و راه شهرسازی با تصویب لزوم پیش فروش بلیت برگشت زائران با اتوبوس از مرز مهران و استقرار روزانه حداقل 400 اتوبوس در مرز مهران بر بازگرداندن 100 درصد وجه بلیت هوایی در صورت لغو پرواز تأکید کرد.

خبرگزاری تسنیم

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از برخورد با ایرلاین ها و توزیع کنندگان متخلف پرفروش بلیت پروازهای اربعین خبر داد و گفت: تعداد پروازهای اربعین افزایش یافت.

بازار سیاه فروش بلیت‌های اربعین در سایه سکوت سازمان هواپیمایی
وب‌گاه مشرق نیوز

آنچه اکنون برای همگان محرز شده این است که ایرلاین‌ها با تاخیر در باز کردن سیستم فروش بلیت‌های هواپیما و اقدام به فروش بلیت به صورت یک طرفه موجبات ایجاد بازار سیاه را در این ایام فراهم کردند.

وب‌گاه عصر ایران

تاکنون دو آژانس مسافرتی و دفتر فروش بلیت هواپیما که بلیت اربعین را با نرخ بالاتر از مصوب به فروش رسانده بودند پلمب شده و این دو آژانس فعلا تعطیل شده‌اند تا تخلف آن‌ها بررسی و حکم مربوطه صادر شود.

دو آژانس متخلف فروش بلیت اربعین پلمب شدند
خبرگزاری مهر

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از سهمیه 60 هزار نفری سفرهای اربعین، تاکنون 35 هزار بلیت فروخته شده است، گفت: دو آژانس مسافرتی گران فروش را تعطیل کردیم.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

طبق اطلاعات کسب شده توسط این سازمان، این پروازها غیر تجاری است، به این معنی که بلیت فروشی انجام نمی‌شود و مردم عادی با این هواپیماها جابجا نمی‌شوند، بلکه دستگاههای اجرایی بنا به ضرورت خود، نیروها و بارهای مورد نیاز را از این طریق به عراق اعزام می‌کنند.

امیرعبداللهیان: مناسبات اروپا با ایران نباید تابعی از نوع رفتار آمریکا باشد
خبرگزاری ایسنا

حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان در ملاقات صبح چهارشنبه خود با خوسه مانوئل آلبارز وزیر خارجه اسپانیا آخرین وضعیت افغانستان، روابط با اتحادیه اروپا و روابط دوجانبه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

توضیح سازمان هواپیمایی درباره تصاویر عجیب پرواز نجف
وب‌گاه خبر آنلاین

سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: فیلم منتشر شده در رسانه ها در خصوص پرواز هواپیمای ایلیوشین و جابه جایی زوار اربعین غیر تجاری و مسافری است.

خبرگزاری تسنیم

آنچه اکنون برای همگان محرز شده این است که ایرلاین‌ها با تاخیر در باز کردن سیستم فروش بلیت‌های هواپیما و بالابردن قیمت‌ها نسبت به قیمت مصوب و به خصوص اقدام به فروش بلیت به صورت یک طرفه موجبات ایجاد بازار سیاه را در این ایام فراهم کردند.

هواپیمای ایلوشین خادمان زائران اربعین را به عراق منتقل کرد
خبرگزاری دانا

سازمان هواپیمایی کشور در واکنش به انتشار فیلم پرواز هواپیمای ایلوشین به عراق اعلام کرد: این پرواز برای جابجایی زائران اربعین غیرتجاری و مسافری است.

هزینه کنسلی لغو پروازهای اربعین برداشته شد
خبرگزاری مهر

ارائه خدمات دو مرکز درمانی در کربلا و نجف به زائران ایرانی، راه اندازی کمیته رسیدگی به تخلفات پروازهای اربعین از جمله خبرهای مهم 31 شهریور در رابطه با اربعین 1400 بود.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

در حالی که ستاد ملی مقابله با کرونا و یا سازمان هواپیمایی کشوری در رابطه با لغو فاصله گذاری اجتماعی اطلاعیه‌ای ارائه نکرده اما برخی از ایرلاین‌ها فاصله گذاری اجتماعی را برداشته اند.

خاطرات جانشین فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص) از روزهای آغار جنگ تحمیلی
وب‌گاه خبر آنلاین

ایرنا نوشت: جانشین فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص) گفت: دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش می‌تواند مجموعه فعالیت‌های ارتش در دوران دفاع مقدس را به‌شکل مکتوب جمع آوری و در آن واقعیات جنگ و نقش خانواده‌های رزمندگان را برای آیندگان و دانشجویان تشریح کند.

دانشگاه دافوس می‌تواند فعالیت‌های ارتش را برای آیندگان تشریح کند
خبرگزاری مهر

جانشین فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص) گفت: دانشگاه دافوس می‌تواند مجموعه فعالیت های ارتش در دوران دفاع مقدس را به صورت مکتوب جمع آوری و در اختیار آیندگان و دانشجویان قرار دهد.