گردشگری و میراث فرهنگی

گردشگری و میراث فرهنگی

جهانی شدن روستای بسک تربت‌حیدریه پیگیری می‌شود
خبرگزاری ایرنا

تربت‌حیدریه - ایرنا - نماینده مردم تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات در مجلس شورای اسلامی گفت: با جدیت پیگیر تحقق زیرساخت‌های لازم برای جهانی شدن روستای ملی "بسک" به عنوان شهر ابریشم کشی جهان هستیم.

پرواز تهران - ایلام به دلیل نقص فنی به مبدا بازگشت
خبرگزاری ایرنا

ایلام - ایرنا - مدیر فرودگاه شهدای ایلام گفت: پرواز تهران - ایلام شرکت هواپیمایی ماهان به دلیل نقص فنی به مبدا فرودگاه مهرآباد بازگشت.

استاندار خراسان جنوبی: ظرفیت‌ها باید محور توسعه باشند
خبرگزاری ایرنا

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: استعدادها و ظرفیت‌های استان باید محور توسعه باشند و ظرفیت‌های توسعه‌ای استان بر مبنای قابلیت‌های هر شهرستان مشخص شود.

علت بازگشت پرواز تهران - ایلام به فرودگاه مهرآباد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - عصر امروز (جمعه) پرواز تهران به ایلام پس از رسیدن به آسمان ایلام به مبدا بازگشت؛ در حالیکه خلبان دلیل این امر را آماده نبودن شرایط برای فرود اعلام کرد برخی مسافران به دلایل دیگری اشاره کردند.

نماینده مجلس: ظرفیت‌های منطقه‌ای کرمان را باهمکاری مشترک توسعه می‌دهیم
خبرگزاری ایرنا

کرمان - ایرنا - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت‌های منطقه‌ای استان کرمان را با همکاری مشترک بین مجلس، دولت و سایر بخش‌های نظام گسترش می‌دهیم.

مبلغ 44 هزار میلیارد ریال اعتبار، سهم خوزستان از لایحه بودجه 1400
خبرگزاری ایرنا

اهواز - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان از پیش بینی 44هزار میلیارد ریال منابع مالی برای استان خوزستان در لایحه بودجه سال 1400 خبر داد و گفت: این میزان اعتبار با رشد 86.1 درصدی نسبت به اعتبارات امسال از منابع پیش‌بینی شده برای دیگر استان‌های کشور بیشتر است.

نگاهی به جذاب‌ترین کتابخانه و کتابفروشی‌های جهان
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - روزنامه انگلیسی «مترو» در گزارشی جذاب‌ترین کتابخانه و کتابفروشی‌های جهان را از لحاظ معماری یا تاریخچه‌ای خاص، فهرست کرد. از کتابفروشی‌های تونلی و ضدآب گرفته تا کتابخانه‌هایی به شکل کلیسا یا سالن تئاتر در این فهرست معرفی شده‌اند.

بازگشت پرواز تهران - ایلام به فرودگاه مهرآباد
خبرگزاری مهر

ایلام - پرواز تهران - ایلام در آسمان شهر ایلام به فرودگاه مهرآباد بازگشت.

«عمارت پیرنیا» در لاله زار تهران جان تازه می‌گیرد
خبرگزاری ایرنا

تهران_ ایرنا_ مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران اعلام کرد: عملیات آوار و نخاله‌برداری و اقدامات حفاظتی برای استحکام بناهای تاریخی مجموعه عمارت پیرنیا که سه ساختمان از دوره قاجار تا پهلوی را شامل می‌شود، در حال انجام است.

استاندار کرمان: گردشگری شهداد در سطح جهانی مطرح می‌شود
خبرگزاری ایرنا

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به تسریع در اجرای طرح‌ها گفت: جمع بندی مناسبی از مسائل و مشکلات توسعه بخش شهداد و منطقه اندوهجرد صورت گرفته که اجرای اینگونه اقدامات منطقه را در سطح جهانی مطرح می‌کند.

ضوابط جدید تشکیلاتی دهیاریها در خراسان رضوی ابلاغ شد
خبرگزاری ایرنا

مشهد - ایرنا - مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی از ابلاغ ساختار سازمانی و ضوابط تشکیلاتی دهیاری‌ها متناسب با درجه هر دهیاری خبر داد.

«بی‌رحمانه سینه چگاسفلی را شکافتند»
خبرگزاری ایسنا

از یک سو نماد کاروان بازی‌های المپیک و پارالمپیک را یکی از آثار تاریخی 2800 ساله بهبهان انتخاب کرده‌اند و از سوی دیگر چشم و گوش‌شان را بستند تا صدای اعتراض‌ها را نشوند و بتوانند به راحتی لودر را از روی محوطه‌ی چگاسفلی، قدری آن‌طرف‌تر از «ارجان» عبور دهند.

موقعیت تجاری، ترانزیتی و دسترسی گیلان به بازار اوراسیا برجسته است
خبرگزاری ایرنا

رشت - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در نروژ گفت: ظرفیتهای گیلان اعم از کشاورزی، گردشگری، شیلات، کشتی‌سازی، دسترسی به بازار اوراسیا و بودن در مسیر ترانزیت موقعیت برجسته‌ای را به گیلان به عنوان یک استان غنی در حوزه توسعه تجارت داده است.

فرهنگ جامعه محلی و محصولات بومی در کانون توجه گردشگران
خبرگزاری مهر

یزد مدیرکل دفتر همکاری و توافق‌های بین المللی وزارت میراث فرهنگی گفت: فرهنگ جامعه محلی و محصولات بومی به کانون توجه گردشگران به ویژه در گردشگری روستایی تبدیل شده است.

تعیین تکلیف محدوده گردشگری و ورودی دریاچه جوان شهداد
خبرگزاری ایسنا

استاندار کرمان گفت: به زودی کل کویر منطقه شهداد کرمان زیر ذره بین نیروهای امنیتی قرار خواهد گرفت اما برای منطقه دریاچه جوان دستور داده ام تا محدوده گردشگری و ورودی آن ظرف چند ماه آینده نزدیک مشخص شود.

از سرگیری پرواز به اسپانیا / ناتوانی آمریکا برای کاهش پروازهای عبوری ایران
خبرگزاری ایسنا

رییس سازمان هواپیمایی کشوری از مذاکره برای از سرگیری پروازهای تهران - مادرید خبر داد و گفت: با وجود اقدامات خصمانه و تحریم های ظالمانه آمریکایی ها همانگونه که طی 40 سال گذشته نتوانستند صنعت هوایی ایران را زمین گیر کنند از این به بعد نیز بر این هدفشان ناتوان خواهند بود.