یک‌شنبه 16 بهمن 1401

گردشگری و میراث فرهنگی

گردشگری و میراث فرهنگی

وب‌گاه خبر آنلاین

ایسنا نوشت: کاوش‌های باستان‌شناسی در بخش دیگری از سد چم‌شیر، زوایای پنهان یک معماری را روشن کرد. باستان‌شناسان در این محوطه یک قبر نوزاد با شواهدی از دوره اسلامی پیدا کردند. همچنین، مکانی که برای تدفین شخصی محترم و محل به امانت گذاشتن استخوان‌های افراد متوفا بوده است، یافته شد.

وب‌گاه عرشه آنلاین

در حالی که این روزها بلیت هواپیما برای برخی مسیرها به‌سختی پیدا می‌شود و شائبه‌ای مبنی‌بر خودداری از فروش بلیت توسط شرکت‌های هواپیمایی ایجاد کرده، مسئولان مربوطه معتقدند کاهش عمدی پروازها از سوی ایرلاین‌ها واقعیت ندارد، زیرا سود شرکت‌ها بابت فروش بلیت است.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: موضوع صنایع‌دستی باید در سینما تقویت شود و از کارگردانان در جشنواره فجر صنایع‌دستی برای تعامل بیشتر دعوت کنیم.

وب‌گاه عرشه آنلاین

کاوش‌های باستان‌شناسی در بخش دیگری از سد چم‌شیر، زوایای پنهان یک معماری را روشن کرد. باستان‌شناسان در این محوطه یک قبر نوزاد با شواهدی از دوره اسلامی پیدا کردند. همچنین، مکانی که برای تدفین شخصی محترم و محل به امانت گذاشتن استخوان‌های افراد متوفا بوده است، یافته شد.

وب‌گاه عرشه آنلاین

رییس کل سازمان نظام پزشکی ضمن برشماری دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه پزشکی، نظام شبکه و مراقبت‌های اولیه سلامت در ایران را از الگوهای موفق در دنیا خواند و گفت: این الگوی موفق در کشورهای دیگر دنیا تدریس می‌شود.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

افتتاحیه نمایشگاه محصولات ایرانی در عمان عصر روز شنبه همزمان با ولادت حضرت علی علیه السلام در شهر مسقط افتتاح شد.

وب‌گاه عرشه آنلاین

امیررضا خادم نماینده اسبق مجلس و عنوان‌دار کشتی جهان و المپیک در یک گفت‌وگوی مفصل به تشریح شرایط موجود پرداخت.

وب‌گاه عرشه آنلاین

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت کرونا در کشور نیز عنوان کرد: درحال حاضر، موج هشتم کرونا را پشت سر گذاشته‌ایم و 10 روز است که از قله موج عبور کرده و میزان مراجعین سرپایی و بستری مان در حال کاهش است. نگران دو کوهانه بودن موج بودیم که خوشبختانه تا امروز شیب مجددی به سمت بالا نداشتیم.

خبرگزاری ایرنا

پردیس - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر کارگاه آموزشی یکروزه در رشته سفالگری و چرم دوزی برای کودکان تحت پوشش بهزیستی برگزار شد.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

همزمان با چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز ملی جمهوری اسلامی ایران در محل اقامتگاه سفیر ایران در آفریقای جنوبی برگزار شد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

تعبیر و تفسیری که از آب و هوای همدان در افکار عمومی وجود دارد این است که پاییز و زمستان همدان سرد است، البته که تعبیر اشتباهی نیست اما در روزگاری که ما در آن زندگی می‌کنیم، لذت‌های عمیق و جذابی در فصل‌های پاییز و زمستان همدان ایجاد شده که هم برای هم‌استانی‌ها جذاب است و هم برای گردشگران داخلی و خارجی.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

مسابقات والیبال برفی قهرمانی کشور از 23 بهمن ماه جاری به مدت سه روز و به میزبانی همدان در دهکده توریستی تفریحی گنجنامه برگزار می‌شود، این رقابت‌ها برای نخستین بار در سطح کشور در همدان آغاز به کار خواهد کرد.

خبرگزاری مهر

«اهل اردکانم» به عنوان دومین کتاب از مجموعه «اهل ایرانم» برای معرفی شایسته مقاصد گردشگری ایران در سده نو در قالب محتوایی خلاق منتشر شد.

خبرگزاری تسنیم

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به پشت سر گذاشتن موج هشتم کرونا در کشور تأکید کرد: مردم نباید هیچ پولی را خارج از صندوق بیمارستان پرداخت کنند.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، علی‌اکبر صفایی با اشاره به چندین آمار مقایسه‌ای در این راستا، اظهار کرد: عملکرد کل بنادر کشور در سال 57 معادل 19 میلیون تن شامل کالا‌های نفتی و غیرنفتی بود که در زمان حاضر به بیش از 270 میلیون تن رسیده است. وی ادامه داد: ظرفیت کانتینری کشور قبل از انقلاب 75 هزار TEU بود که امروز به 8.5 میلیون TEU رسیده است. ظرفیت سفر‌های دریایی نیز قبل از انقلاب...

خبرگزاری خبرنگاران جوان

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طی سال های بعد از انقلاب ظرفیت عملکرد بنادر کشور از 19 میلیون تن به 270 میلیون تن رسیده است.