سه‌شنبه 2 مرداد 1403

2 ایرانی در جمع برترین‌های لیگ ملت‌های والیبال

وب‌گاه فرارو مشاهده در مرجع
2 ایرانی در جمع برترین‌های لیگ ملت‌های والیبال

در پایان هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال برترین‌های این رقابت‌ها در پست‌های مختلف اعلام شد.

هفته پایانی رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال 2024 به پایان رسید و چهره هشت تیم برای حضور در مرحله یک چهارم نهایی مشخص شد.

تیم ملی والیبال ایران با دو برد در رده پانزدهم قرار گرفت و این در حالی است که ترکیه تنها تیمی بود که ضعیف‌تر از تیم ملی ایران نتیجه گرفت و در رده شانزدهم جای گرفت، ولی هر دو تیم در لیگ ملت‌ها باقی خواهند ماند و تیمی امسال سقوط نخواهد کرد.

دو پیروزی تیم ملی والیبال برابر آمریکا و هلند باعث شد تا ملی‌پوشان در هفته سوم طعم برد در لیگ ملت‌ها را بچشند و باعث امیدواری برای سال بعد شوند.

اما در پایان دور مقدماتی ایران دو بازیکن در جمع برترین‌ها داشت که آرمان صالحی در بخش دریافت‌کننده و امین اسماعیل‌نژاد در دو بخش مهاجمان و امتیازآورترین‌ها در این فهرست قرار گرفته‌اند.

نیمیر عبدالعزیز ستاره هلند در سه بخش به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شده است تا ارتش تک‌نفره هلند باشد.

بعد از پایان هفته پایانی این رقابت‌ها، سایت فدراسیون جهانی والیبال فهرست برترین‌ها را در پایان مرحله مقدماتی اعلام کرد که به شرح زیر است:

امتیازآورترین بازیکنان

نیمیر عبدالعزیز / هلند 284 امتیاز تونچک اشترن / اسلوونی 258 امتیاز استفان مار / کانادا 182 امتیاز امین اسماعیل‌نژاد / ایران 167 امتیاز مارلون یانت / کوبا 167 امتیاز

بهترین مهاجمان

نیمیر عبدالعزیز / هلند تونچک اشترن / اسلوونی استفان مار / کانادا مارلون یانت / کوبا امین اسماعیل‌نژاد / ایران

بهترین مدافعان روی تور

آگوستین لوزر / آرژانتین فلاویو گوالبرتو / برزیل آلکس گروزدانوف / بلغارستان نیکولاس زربا / آرژانتین مارکو پودراسکنین / صربستان

بهترین زننده سرویس‌

نیمیر عبدالعزیز / هلند تونچک اشترن / اسلوونی درازن لوبوریچ / صربستان یوجی نیشیدا / ژاپن گریگور لوپرت / اسلوونی

بهترین پاسور

گرگور روپرت / اسلوونی لوک هر / کانادا سیمئون نیکولوف / بلغارستان لوسیانو دسسکو / آرژانتین فرناندو کرلینگ / برزیل

بهترین توپ‌گیری

سانتیاگو دانانی / آرژانتین یانی کواچیچ / اسلوونی جنیا گریبنکوف / فرانسه تالس هاس / برزیل جاستین لوی / کانادا

بهترین دریافت‌کننده

آرمان صالحی / ایران یانی کواچیچ / اسلوونی یوندر گارسیا / کوبا کلمن سبولج / اسلوونی توبیاس برند / آلمان

همچنین با مشخص‌شدن هشت تیم حاضر در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال، برنامه مرحله یک‌چهارم نهایی نیز مشخص شد. در مهمترین بازی، ایتالیا باید به مصاف فرانسه، قهرمان المپیک در دوره قبل برود.

برنامه دور یک چهارم نهایی این رقابت‌ها به شرح زیر است:

ژاپن - کانادا

لهستان - برزیل

ایتالیا - فرانسه

اسلوونی - آرژانتین

آمار و ارقام برترین‌ها در پایان مرحله مقدماتی

بر اساس آمار و اطلاعات، در پایان مرحله مقدماتی این رقابت‌ها نیمیر عبدالعزیز از هلند با کسب 284 پوئن، عنوان امتیازآورترین بازیکن را به دست آورد. در این داده آماری تونچک استرن از اسلوونی و استفان مار از کانادا به ترتیب با کسب 258 و 211 امتیاز در رتبه دوم و سوم قرار دارند. امین اسماعیل‌نژاد با 195 امتیاز در رتبه پنجم جای دارد.

عنوان بهترین دریافت کننده سرویس به آرمان صالحی از ایران رسید که با 90 دریافت موفق اختلاف زیادی با نفر دوم این داده آماری دارد. جانی کواسیچ از اسلوونی با 65 دریافت موفق در رتبه دوم جای دارد و رومن گارسیا از کوبا با 64 دریافت موفق در جایگاه سوم است.

نیمیر عبدالعزیز با کسب میانگین 19.58 امتیاز در هر مسابقه و 51.76 درصد موفقیت در حملات عنوان بهترین مهاجم را به دست آورد. استرن از اسلوونی با 17.67 میانگین 54.92 درصد موفقیت در رتبه دوم قرار دارد. رتبه سوم به استفان مار از کانادا با میانگین 15.17 و 48.02 درصد موفقیت در جایگاه سوم قرار دارد. امین اسماعیل نژاد به همراه مارلون یانت از کوبا با میانگین 13.92 پوئن در هر بازی در رتبه چهارم قرار دارند که یانت 53.18 درصد و امین 49.55 درصد موفقیت کسب کرده‌اند.

در گروه مدافعان میانی این رقابت‌ها برونو لوزر از آرژانتین با 32 دفاع در صدر جدول قرار دارد و فلابیو رزنده از برزیل با 30 دفاع و الکس گروزدانوف از بلغارستان با 29 دفاع در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند.

نیمیر عبدالعزیز از هلند با کسب 40 امتیاز سرویس در رتبه نخست بهترین سرویس زننده‌ها قرار دارد. تونچک استرن از اسلوونی با 27 امتیاز سرویس در رتبه دوم و دراژن لوبوریچ از صربستان با کسب 24 امتیاز در رتبه سوم جای گرفتند.

گریگور روپرت از اسلوونی در مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها با 302 پاس موفق در صدر قرار دارد. لوگ هر از کانادا نیز با 280 پاس موفق رتبه دوم را در اختیار دارد و سیمون نیکولوف از بلغارستان با 276 پاس موفق در جایگاه سوم است.

سانتایگو دانانی از آرژانتین با 113 توپگیری در صدر بهترین توپگیر‌ها است. جانی کواسیچ از اسلوونی با 91 توپگیری و جنیا گربنیکوف از فرانسه با 85 توپگیری در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند.

از میان اخبار

خداحافظی میلاد عبادی‌پور با تیم ملی والیبال ایران؟

بسته پیشنهادی پرسپولیس برای جلوگیری از جدایی 2 بازیکن تاثیرگذار

برنامه مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال

توافق علیرضا بیرانوند با تراکتور؛ 60 میلیاردتومان ناقابل!