ارتباطات و فناوری اطلاعات

ارتباطات و فناوری اطلاعات

همسر «جان تراولتا» درگذشت
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - «کلی پرستون» همسر «جان تراولتا» هنرپیشه مطرح هالیوودی، در سن 57 سالگی درگذشت.

باور کنیم تلویزیون هم کرونا می‌گیرد!
خبرگزاری ایسنا

در حالی که بار دیگر ویروس کوچک کرونا در جدالی نابرابر به روزهای اوج خود بازگشته و یکه‌تازی می‌کند، بسیاری از پروژه‌های تلویزیونی همچنان و صرفا با لحاظ کردن عبارت «با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی» به فعالیتشان ادامه می‌دهند؛ اما خبرهای رسمی و غیررسمی از ابتلای برخی از عوامل و هنرمندان نشان از آن دارد که رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فرایند تولید برنامه‌ها و سریال‌های تلویزیونی که دست‌اندکاران...

بارش‌های تابستانی تاثیری بر منابع آب ندارد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو در یکی از صفحه اجتماعی نوشت: بارش‌های پراکنده تابستانی تاثیری برمنابع آبی ندارد.

فراخوان سالانه حروف‌نگاری «علی ولی‌الله» منتشر شد
خبرگزاری تسنیم

فراخوان اولین سالانه رقابتی آثار حروف‌نگاری «علی ولی‌الله» که به همت کانون هنر شیعی برگزار می‌شود، در آستانه دهه ولایت و عید سعید غدیر منتشر شد.

خواننده سیاهپوست آمریکایی با گلوله به قتل رسید
خبرگزاری تسنیم

«لیل مارلو» خواننده سیاهپوست آمریکایی در بزرگراهی در آتلانتا به قتل رسید. پلیس آتلانتا در محل حادثه حاضر شد و تحقیقات خود را آغاز کردند.

هشدار حزب الاصلاح یمن نسبت به تلاش‌های تجزیه طلبانه
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - حزب «الاصلاح» یمن بدون نام بردن از عربستان و امارات برخی طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی را متهم کرد که ضمن تلاش برای حذف منصور هادی از صحنه سیاست، این کشور را بر اساس مناطق جغرافیای و مذهبی جدید تقسیم کنند.

مراسمی برای چهلمین سالگرد درگذشت همایی
خبرگزاری ایسنا

به‌مناسبت چهلمین سالگرد درگذشت جلال‌الدین همایی، هم‌اندیشی دوروزه «پایان شب سخن‌سرایی» برگزار می‌شود.

اولین نمایشگاه مجازی خوشنویسی برگزار می‌شود
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - اولین نمایشگاه مجازی خوشنویسی با عنوان «میراث ماندگار» از آثار 9 هنرمند به‌شکل مجازی در صفحه اینستاگرام کمیسیون ملی یونسکو افتتاح می‌شود.

خبرگزاری ایرنا

بازار موبایل روزهای ملتهبی را پشت سر می‌گذارد.

چرا استفاده از مرورگر کروم به نفع کاربران است؟
خبرگزاری ایسنا

اگرچه مرورگر کروم اخیرا تجربه پرافت و خیزی داشته اما گوگل با تغییراتی که صورت داده به میلیون‌ها کاربر این مرورگر انگیزه داده تا همچنان به استفاده از آن ادامه دهند.

ناسا از فناوری چاپ 3 بعدی در ماه استفاده خواهد کرد
خبرگزاری ایسنا

آژانس فضایی آمریکا (ناسا) که قصد دارد به زودی به کره ماه بازگردد و حضوری پایدار را در این قمر رقم بزند، با محدودیت هایی از جمله حمل بار از زمین به ماه مواجه است که چاره آن را در استفاده از فناوری چاپ سه بعدی در ساخت پایگاه های ماه دیده است.

تشخیص زودهنگام کرونا با دستگاه اندازه‌گیری ROS در خلط محققان ایرانی
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - محققان ایرانی دستگاهی برای تشخیص زودهنگام کرونا با استفاده از اندازه‌گیری میزان گونه‌های اکسیژن فعال (ROS) در خلط ساختند، این دستگاه تا کنون بر روی بیش از 600 بیمار آزمایش شده و درحال تجاری‌سازی است.

هم‌اندیشی بررسی زندگی و آثار جلال‌الدین همایی برگزار می‌شود
خبرگزاری مهر

برنامه هم‌اندیشی دو روزه «پایان شب سخن‌سرایی» به‌مناسبت چهلمین سالگرد درگذشت جلال‌الدین همایی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.