ارتباطات و فناوری اطلاعات

ارتباطات و فناوری اطلاعات

چین: معیارهای حقوق بشری آمریکا دوگانه است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه چین با بیان اینکه برخورد آمریکا با مساله حقوق بشر دوگانه و ریاکارانه است، گفت: این معیارها برای جهانیان، شناخته و ثابت شده است.

باخت به بی‌تجربگی خط دفاع، برد با شناسایی ضعف‌ها
خبرگزاری ایرنا

سنندج - ایرنا - هفته سوم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر بانوان کشور با باخت نایب قهرمان فصل قبل همراه بود، باختی که به بی‌تجربگی خط دفاعی تیم وچان نسبت داده شد.

سخنگوی وزارت خارجه درگذشت رهنورد زریاب را تسلیت گفت
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام درگذشت رهنورد زریاب خالق گلنار و آیینه را تسلیت گفت.

خطیب‌زاده درگذشت فعال ادبی افغانستانی را تسلیت گفت
خبرگزاری مهر

سخنگوی وزارت امور خارجه درگذشت «رهنورد زریاب» استاد زبان فارسی و فعال ادبی افغانستانی را تسلیت گفت.

انتقاد امام جمعه لواسانات از فروش ایران‌مال و ماجراهای آن
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - امام جمعه لواسانات در واکنش به آگهی فروش ایران‌مال توسط بانک آینده را فاجعه سرمایه‌داری لجام‌گسیخته دانست و گفت: این هیچ نسبتی با انقلاب اسلامی یعنی انقلاب مستضعفان ندارد.

فروش جان به قیمت اسکی در آبعلی یا فیلم جعلی برای گرفتن لایک؟
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند با بیان اینکه پیست اسکی آبعلی به دلیل شیوع ویروس کووید -19 و همچنین نداشتن مجوزهای فنی تا اطلاع ثانوی تعطیل است، گفت: این اداره هیچ مسئولیتی نسبت به ورود غیرقانونی گردشگران نخواهد داشت.

بررسی نحوه سازگاری سیستم عصبی فضانوردان در شرایط ریزگرانش
خبرگزاری ایسنا

در شرایط "ریزگرانش"(microgravity)، بدن انسان نشانه‌های حسی خود برای تشخیص جهات بالا و پایین را از دست می‌دهد و برای حرکت و دستکاری اشیا نیاز به تعدیل / تنظیم (adjustment) دارد. نشانه‌های بالا - پایین (Up-down cues) نشانه‌های حسی انسان هستند که به انسان در نشان دادن جهت بالا یا پایین کمک می‌کنند.

21 آذر و مهمترین اخبار کرونایی استانها
خبرگزاری ایرنا

استانها - ایرنا - خروج برخی شهرستان‌ها از وضعیت قرمز و تبدیل آنها به وضعیت نارنجی هرچند یک موفقیت در کنترل ویروس کرونا بوده اما باعث نگرانی از عادی انگاری و بازگشت به رفتارهای معمول آن هم در شرایط شکننده فعلی شده است.

نام فضانورد ایرانی تبار ناسا در فهرست بازگشت به کره ماه
خبرگزاری ایسنا

ناسا فهرستی 18 نفره از فضانوردان واجد شرایط برای انجام مأموریت‌های اولیه پروژه بازگشت به ماه موسوم به "آرتمیس" را اعلام کرد که ترکیبی از فضانوردان پیشکسوت و تازه وارد است و نام "یاسمین مقبلی" فضانورد ایرانی تبار ناسا نیز در آن دیده می‌شود.

مچ‌بند سلامت "آمازون" اضافه وزن کاربر را اعلام می‌کند
خبرگزاری ایسنا

"هالو"(Halo) نام دستبند / مچ‌بند ردیاب سلامت جدید شرکت "آمازون" است که با نظارت بر صدا و اندازه ترکیب بدن، به کاربران می‌گوید که آیا چربی بدن آنها بیش از حد زیاد است یا خیر و آیا صدای کاربر نشان دهنده از خودراضی بودن او است یا خیر.

سازنده آیفون مودم سلولاری می‌سازد
خبرگزاری ایسنا

شرکت اپل ساخت مودم سلولاری برای دستگاههای آینده خود را آغاز کرده است.

جنگل‌های هیرکانی در گستره 5 استان شمالی بر دامنه البرز
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به گستره جنگل‌های هیرکانی در پنج استان شمالی کشور در دامنه شمالی البرز و ساحل جنوب و جنوب‌غربی دریای خزر، تاکید کرد: این منطقه مورد حفاظت مشترک این وزارتخانه و سازمان حفاظت محیط‌زیست ایران است.

«بنکسی» اثر جدیدی خلق کرد
خبرگزاری ایسنا

«بنکسی» هنرمند ناشناس گرافیتی‌کار اثر جدیدی بر روی دیوار خانه‌ای در انگلستان خلق کرده است.

جانشین اندروید یک گام دیگر به جلو برداشت
خبرگزاری ایسنا

گوگل از طراحان برای مشارکت در سیستم عامل فوچسیا (Fuchsia) که به عنوان جانشین احتمالی اندروید شناخته می شود، دعوت کرد.

ادامه دورکاری کارمندان اپل تا اواسط سال آینده
خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل شرکت اپل در جریان دیدار مجازی با کارمندان این شرکت اعلام کرد به نظر می رسد که اکثر تیمها پیش از ژوئن سال 2021 به سرکار برنخواهند گشت.

توضیحات استانداری کرمان پیرامون طرح انتقال آب از سرشاخه‌های هلیل رود
خبرگزاری ایرنا

کرمان - ایرنا - روابط عمومی استانداری کرمان در خصوص مطالب منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی پیرامون طرح انتقال آب از سرشاخه های هلیل رود اظلاعیه ای صادر کرد.