چهارشنبه 6 مهر 1401

ارتباطات و فناوری اطلاعات

ارتباطات و فناوری اطلاعات

وب‌گاه دنیای اقتصاد

وزیر امور خارجه ایران در دیدار با گوترش، گفت: پیشرفت‌های زیادی در مذاکرات انجام شده و ما معتقدیم که توافق دست یافتنی است اگر طرف آمریکایی واقع بینانه برخورد کند.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند واشنگتن قصد دارد با معرفی قطعنامه‌ای در شورای امنیت سازمان ملل متحد اقدام روسیه در برگزاری همه‌پرسی در چهار منطقه اوکراین را محکوم کند.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

در هفتمین روز جنگ، ششم مهرماه سال 1359 و در جبهه میانی، گزارش از تخلیه دهلران و احتمال سقوط آن رسیده است. در محورهای گیلان غرب، سرپل ذهاب و قصر شیرین و همچنین دیگر نقاط این منطقه درگیری با دشمن ادامه دارد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره آمادگی و توان این نیرو اظهارداشت: نیروی هوایی الهی ارتش جمهوری اسلامی ایران آماده‌تر و مقتدرتر از هر زمان دیگری است و گوشه ای از این اقتدار در نمایشگاه اقتدار هوایی نهاجا در پایگاه یکم شکاری که به مناسبت هفته دفاع مقدس برپا شده، قابل مشاهده است.

وب‌گاه عصر ایران

فریدون مُشیری (30 شهریور 1305 - 3 آبان 1379)

خبرگزاری دانا

قطعی اینترنت در ایران باعث گاف کمپین اکانتهای سعودی و آمریکایی در ایران شده است.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

استفان والت نظریه‌پرداز و دنی رودریک استاد اقتصاد سیاسی بین‌المللی در مقاله‌ای برای نشریه فارن‌افرز با عنوان «چگونه یک نظم جهانی بهتر بسازیم؛ محدودسازی رقابت ابرقدرت‌ها در جهان آنارشیک» ایجاد یک نظام بین‌المللی بهبودیافته را بررسی می‌کنند.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

معاون عملیات سپاه گفت: ما به دوستان خودمان در منطقه اقلیم اعلام کرده ایم که سنگر گرفتن و ایجاد پایگاه توسط دشمنان انقلاب اسلامی در منطقه اقلیم قابل پذیرش نیست.

وب‌گاه عصر ایران

جالب آنکه فقط یک برند اروپایی در 10 رتبه نخست این لیست موفق شده تا جائی برای خود دست و پا کند! این شرایط را باید نشانی از قدرت صنعت خودروی چین در معادلات آینده بازار جهانی که قواعد آن را محصولات الکتریکی مشخص می کنند، بدانیم.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

وب‌گاه دنیای اقتصاد

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس اتمی و محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، روز دوشنبه در وین با یکدیگر دیدار کردند. رافائل گروسی، مدیرکل آژانس اتمی، در توییتی در این باره نوشت: «گفت‌وگوها با ایران برای شفاف‌سازی درباره موضوعات برجسته پادمانی از سر گرفته شد. من با محمد اسلامی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، در جریان کنفرانس عمومی آژانس اتمی دیدار کردم». همزمان حسین...

وب‌گاه دنیای اقتصاد

هاشم پسران استاد بازنشسته دانشگاه کمبریج در توییتی نوشت: «اعطای آزادی بیشتر به زنان ایرانی در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی برای اقتصاد خوب است، اصلاحاتی که مدت‌هاست به تعویق افتاده است.» دکتر پسران از سرشناس‌ترین اقتصاددانان ایرانی جهان است. وی دارای دکترای اقتصاد از دانشگاه کمبریج، استاد تمام بازنشسته دانشگاه کمبریج، صاحب کرسی عالی اقتصاد جان الیوت در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و عضو پژوهشی...

وب‌گاه دنیای اقتصاد

به‌دنبال آغاز ناآرامی‌ها در ایران، کشورهای غربی واکنش‌های غیر سازنده‌ای نسبت به این ناآرامی ها نشان‌دادند و حتی شاهد شکل گیری موج جدیدی از تحریم‌ها علیه ایران از سوی کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا هستیم؛ این در حالی است که مذاکرات با هدف احیای برجام نیز مدتی است متوقف‌شده و بیم آن می‌رود که این مسائل بر وضعیت گفت‌وگوها نیز اثرگذار باشد. روز پنج‌شنبه 31 شهریور‌ماه وزارت خزانه داری...

وب‌گاه دنیای اقتصاد

تکذیب هک سایت‌های منتسب به مجلس: سیدنظام‌الدین موسوی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس هک شدن سایت‌های منتسب به مجلس و افشای اطلاعات نمایندگان را تکذیب کرد. وی افزود: سایت‌های رسمی خبرگزاری و سایت‌های داخلی مجلس هک نشده و اسامی و شماره‌های تلفن نمایندگان را هم که به عنوان اطلاعات افشا شده، منتشر کرده‌اند، پیش‌تر و در زمان آغاز دوره یازدهم مجلس در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود. / ایلنا

وب‌گاه دنیای اقتصاد

رضا نجفی، معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امورخارجه در مراسم گرامیداشت روز بین المللی انهدام کامل سلاح های هسته ای با حضور سران گفت: «ایران از پیشنهاد گروه عدم‌تعهد برای آغاز فوری مذاکرات کنوانسیون جامع سلاح های هسته ای قویا حمایت می‌کند.» معاون وزیر امور‌خارجه، خروج آمریکا از معاهده نیروهای هسته ای میان‌برد و توافق هسته ای را نمونه هایی عینی از عدم‌پایبندی این کشور نسبت به تعهدات...

وب‌گاه دنیای اقتصاد

حدود دو هفته پس از اعتراضات گسترده به درگذشت مهسا امینی در کشور، روز دوشنبه عبدالناصر همتی در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری که در کانال تلگرامی‌اش منتشر شد، با انتقاد از رویکرد دولت در قبال اعتراضات نوشت: «ادامه روش فعلی برخورد هم، شاید بتواند در کوتاه مدت صورت مساله را پاک کند، اما براساس تجربیات گذشته قطعا در مسیر کاهش بیشتر اعتماد عمومی خواهد بود.»