سه‌شنبه 2 مرداد 1403

اقتصاد کشور

اقتصاد کشور

وب‌گاه مشرق نیوز

در سال‌های اخیر ترکیب درآمدهای مالیاتی دولت به نفع بخش تولید در حال تغییر است.

وب‌گاه گسترش

قیمت جدید انواع میوه و تره بار امروز 24 تیر ماه به شرح جدول زیر اعلام شد.

خبرگزاری تسنیم

رئیس و اعضای هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) با حضور در دیوان محاسبات کشور، گزارشی از فعالیت های این شرکت را ارائه کردند و عملکرد این شرکت توسط دیوان محاسبات کشور مورد ارزیابی قرار گرفت.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: رئیس ستاد نوسازی ناوگان حمل‌ونقل، از آغاز طرح فراخوان ثبت‌نام خودروهای فرسوده در سامانه این ستاد از روز شنبه 23 تیرماه خبر داد.

وب‌گاه گسترش

مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو اعلام کرد که تا روز یکشنبه، 24 تیرماه، متقاضیان خودرو‌های وارداتی می‌توانند برای ثبت‌نام و انجام ویرایش اولویت خود اقدام کنند.

وب‌گاه عرشه آنلاین

پول داغ به پولی گفته می‌شود که ارزش آن در حال کاهش است و مردم نمی‌توانند آن را نزد خود نگه‌دارند و باید به سرعت آن را تبدیل به جنس یا پول دیگری بکنند. دولت‌های گوناگون ما با داشتن نگاه حاکمیت دولتی و کنترل بر اقتصاد برای مبارزه با نوسانات، رویکرد امنیتی برگزیده‌اند که تجربه‌ای ناموفق بوده است. کاهش ارزش پول: ارزش پول یا به اصطلاح مردمی خودمان نرخ ارز از مهم‌ترین متغیر‌های اقتصادی، اجتماعی...

خبرگزاری اکو نیوز

خبرگزاری مهر

طبق بند ث ماده 48 قانون برنامه هفتم توسعه قیمت‌گذاری دولتی ممنوع است.

خبرگزاری تسنیم

یک نماینده مجلس با اشاره به شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم گفت: اگر برنامه ریزی دقیق و کارشناسی برای بازار سرمایه انجام شود می توان اعتماد از دست رفته را به بورس بازگرداند و نباید فراموش کرد مشکلات بورس با قیمت گذاری دستوری رفع نمی شود.

خبرگزاری مهر

قزوین - فعال اقتصادی با بیان اینکه دولت چهاردهم باید به دنبال تک نرخی شدن ارز باشد، گفت: ما نیازمند یک انقلاب درحوزه اقتصاد و تولید هستیم.

وب‌گاه گسترش

معاون امور بین‌الملل بانک مرکزی اظهار کرد که پیمان پولی بانکی بین بانک‌های ایران و کشور روسیه، به عنوان یک راهبرد برای دلارزدایی و کاهش آسیب پذیری در برابر تحریم‌های کشور آمریکا محسوب می‌شود.

وب‌گاه گسترش

ایران برای آنکه بتواند به هاب گازی منطقه تبدیل شود، باید چند شرط را داشته باشد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

با نزدیک شدن به زمان تشکیل کابینه دولت چهاردهم، توصیه‌ها به رئیس‌جمهوری منتخب برای انتخاب وزرا آغاز شده است. سه نماینده مجلس در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» ویژگی‌های تیم اقتصادی دولت را بررسی و تاکید کرده‌اند که تیم اقتصادی دولت باید دانش لازم را برای عبور از چالش‌ها داشته باشد.