جمعه 28 مرداد 1401

امام علی

امام علی

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در یادداشتی ضمن محکوم کردن اهانت تعدادی افراد گرفتار به عناد و کفر به ساحت مقدس قرآن کریم گفت: اهانت به قرآن مجید، اهانت به حقیقت، درستی و راستی است.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، امام سجاد (ع) امام چهارم شیعیان فرزند امام حسین (ع) و حضرت شهربانو (س) نوه گرامی امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در روز پنجم شعبان سال 38 هجری چشم به جهان گشود. احادیث و روایات زیادی از امام سجاد (ع) به یادگار مانده است که در ادامه گزیده‌ای از آن را بخوانید. حدیث اول ألا و انَ أبغَضَ الناسِ الَی الله مَن یَقتَدی بِسُنَهِ امام و لا یَقتَدِی بِأعمالِهِ هشدار...

خبرگزاری مهر

ابوخالد بلافاصله راهی خانه امام (ع) شد. هنگامی که ابوخالد با امام (ع) رو به رو شد، آن‌حضرت به او خوش‌آمد گفت و فرمود: ای کنکر، هیچ‌گاه به سراغ ما نمی‌آمدی، چه‌چیزی تو را به این‌کار وا داشت؟

خبرگزاری مهر

این‌که طبری نوشته است: علی‌بن‌الحسین با مروان دوستی قدیمی داشت براساسی نیست. مروان هیچ‌گاه به بنی‌هاشم روی خوش نشان نداده است.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - دکتر رشیدیان یکی از متخصصان داخلی کشور در بیمارستان بعثت شهرستان سنندج بود که در بخش داخلی و آی سی یو به درمان بیماران مبتلا به کووید 19 می‌پرداخت، وی در 20 تیرماه سال 1399 بدون هیچگونه سابقه بیماری قلبی بر اثر ابتلا به کرونا دچار پارگی شریان آئورت شد که مجال کافی برای درمانش حاصل نشد.

خبرگزاری مهر

حجت‌الاسلام محمد سروش محلاتی در سخنان خود در شب عاشورا، با تشریح تفاوت دو دوره انسداد سیاسی عثمانی و یزیدی، امام حسین (ع) را مؤسس راه برون رفت از انسداد مطلق سیاسی دانست.

خبرگزاری دانا

آیت الله حسینی با اشاره به اینکه به بحث معیشت خبرنگاران باید توجه شود گفت: بحث خبرسازی تاریخ را تغییر می‌دهد.

خبرگزاری دانا

زمان، بخشی از وجودمان است که با گذشت، بخشی از آنرا با خود می‌برد.

خبرگزاری مهر

عزاداری برای معصومین (ع) در گوشه گوشه عالم آیین‌ها، آداب و رسوم خاص خودش را دارد. شیعیان افغانستان نیز در ولادت یا شهادت معصومین با هنر منقبت‌خوانی یاد این عزیزان را زنده نگه می‌دارند.

خبرگزاری دانا

امروز می بینیم که همه عالم از شرق و غرب و جنوب و شمال عالم گیر و یهود و نصارا، بودا و زردشتی همه می گویند حسین از آن ماست و امسال هم محرم از ویژگی خاصی برخوردار بود، ملت‌های اسلامی و غیر اسلامی بایک شور و شعور بسیار بالای فرهنگ عاشورا و عزای امام حسین علیه السلام بر پا کردند.

وب‌گاه فرارو

بیت‌الهی گفت: چند حوزه سیلابی مشرف بر تهران داریم مانند دارآباد، درکه، کن و... دقیقا ادامه این مسیر‌ها به شهر می‌رسد و باید توجه داشت که تمام این مناطق گردشگری هستند و تراکم جمعیت در این مناطق زیاد است. یکی از راهکارها، احداث بند‌های سرعتی در بالادست این دره‌های پرشیب است که باعث می‌شود رسوب سنگی و جامد این سیلاب‌هایِ ناگهانی، گرفته شود و همچنین منجر به کاهش سرعت این سیلاب‌ها می‌شود...

خبرگزاری دانا

طیبی با اشاره به اینکه قرآن هنرمندانه ارزش‌های انسانی را ترسیم کرده است، گفت: طبق تعبیر مقام معظم رهبری (حفظه الله)؛ دنیای امروز گرفتار ظلم و ستم و پلیدی‌های اخلاقی شده که به طور قطع نیازمند معرفت آزادگی حسینی و ترویج و نشر فرهنگ و درس حسینی است.

وب‌گاه خبر آنلاین

«یک کاروان دل» قطعه‌ای است برای عرض ارادتمندی به ساحت کاروان اسرای کربلا که با صدای زنده یاد محمدعلی کریم‌خانی می شنوید.

وب‌گاه الف

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: مسیرغرب به شرق از استاد معین و مسیر جنوب به شمال نواب از شهید چراغی دارای بار ترافیکی سنگینی هستند.