چهارشنبه 19 مرداد 1401

امام علی

امام علی

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - شبکه چهار سیما به مناسبت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع)، شنبه و یکشنبه شب «سوره» را ویژه روی آنتن می‌برد.

خبرگزاری دانا

مکتب امام حسین (ع) مکتب انسان سازی است و هر کس در این مدرسه قدم گذاشت از ذلت نفس و خفت ظلم‌پذیری رهایی یافت.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سازمان میراث فرهنگی وقت در سال 1394، تعطیلی موزه‌ها و اماکن تاریخی تحت پوشش وزارتخانه (سازمان سابق) را در شش روز از سال تصویب و مشخص کرده است. بر این اساس موزه‌ها، کاخ موزه‌ها و اماکن فرهنگی تاریخی تحت پوشش وزارتخانه میراث فرهنگی در روز‌های 14 خرداد به مناسبت رحلت حضرت امام خمینی (ره)، بیست و یکم ماه رمضان به مناسبت شهادت حضرت امام علی (ع)، بیست...

خبرگزاری مهر

موزه‌های زیر نظر وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در روزهای یکشنبه و دوشنبه 16 و 17 مرداد همزمان با تاسوعا و عاشورا تعطیل هستند.

وب‌گاه خبر آنلاین

هشتم محرم سال 61 هجری قمری بود و رخدادها به سرعت رقم می خورد.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - واقعه عاشورا بارها و بارها مورد پرسش و کاوش قرارگرفته و هر چه زمان می‌گذرد، ابعاد ناگشوده دیگری بر زوایای کاویده پیشین آشکار می‌شود اما در این میان، فلسفه و انگیزه حرکت امام حسین (ع) به چالشی سخت در میان محققان تبدیل شده و تحلیل‌گران از هر سو با زاویه‌ای خاص به آن نگریسته‌اند.

خبرگزاری ایرنا

مراغه - ایرنا - نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با اشاره به فرا رسیدن 17 مرداد و روز خبرنگار مصادف با سالروز شهادت «محمود صارمی»، خبرنگار ایرنا در افغانستان طی سال 1377، بیان کرد: خبرنگاران باید امانتدار، صادق و امین باشند.

خبرگزاری مهر

یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: عاشورا زاییده امید اجتماعی امام حسین در برابر امید الهیاتی دیگران بود، اما قدرت حاکم تمایل دارد نهاد عزاداری را به سوی رنج مقدس هدایت کند.

خبرگزاری دانا

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در عاشورا اگر چه حضرت سیدالشهدا (ع) به شهادت رسیدند و در آن مقطع در ظاهر نتوانستند حکومت تشکیل دهند اما هدف امام محقق شد و مکتبی را بنیان گذاشتند که تاریخ از آن درس بیاموزد و از آن مکتب انقلاب اسلامی ملت ایران حاصل شود که عاشورا را زنده کرد.

وب‌گاه خبر آنلاین

مهر نوشت: داریوش دالوند تهیه‌کننده انیمیشن سینمایی «ناسور» ضمن انتقاد از بی‌مهری‌هایی که به این اثر شد، عنوان کرد که این روند ما را از ساخت انیمیشن سینمایی امام علی (ع) در مرحله پیش‌تولید منصرف کرد.

وب‌گاه تابناک

سخنگوی فراجا درباره تمهیدات ویژه پلیس برای سفر به عتبات در ایام اربعین توضیح داد.

خبرگزاری ایرنا

استانها - ایرنا - در نخستین جمعه ماه محرم؛ مادران سوگوار در عزای حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) به رسم ادب لباس سبز و سربندهای «یا علی اصغر حسین» بر تن جگرگوشه های خود کردند و همنوا با «رباب» مادر شش ماهه شهید کربلا لالایی جان سوز فدایی شدن فرزند در راه و طریقت حسین (ع) را سر دادند.