برجام

برجام

در دوران پسا «اعتماد به آمریکا» چه باید کرد
وب‌گاه مشرق نیوز

حتی آنانی که هنوز مشتاق مذاکره‌اند باید بدانند تحقق وضعیت فوق است که اساسا مذاکره را ممکن می‌کند. پذیرش توافق در شرایطی غیر از این، مانند الان، در نهایت دیکته‌نویسی زیر ضربه شلاق است.

تاکید رهبر انقلاب به عدم اعتماد به غرب، عبرت بزرگی برای دولت‌های آینده است
خبرگزاری دانا

امام جمعه شهرستان خرمدره گفت: تاکید رهبر معظم انقلاب در آخرین دیدار با دولت دوازدهم مبنی بر عدم اعتماد به غرب، درس و عبرت بزرگی برای دولت‌های آینده است.

گزینه بازگشت به برجام تا ابد در دسترس نیست
خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان که کشورش در عمل به وعده‌های خود برای اجرای کامل برجام ناکام مانده روز جمعه از تأخیر پیش آمده در مذاکرات احیای برجام ابراز ناخرسندی کرد. به نوشته خبرگزاری «آسوشیتد پرس»، ماس در مصاحبه با نشریه آلمانی «اشپیگل»، مدعی شد ایران ادامه مذاکرات احیای توافق هسته‌ای با گروه 1+5 را «به تأخیر انداخته است» و گزینه بازگشت...

مأموریت دولت و مجلس در تشکیل کابینه کارآمد و انقلابی
وب‌گاه مشرق نیوز

در روز تحلیف رئیس‌جمهور دوره سیزدهم قرار است اسامی وزیران پیشنهادی برای بررسی و رأی اعتماد به مجلس ارائه شود، سؤال این است که قدم‌های اولیه برای موفقیت این کابینه چیست؟

پیش بینی کارشناسان از بازدهی بورس در هفته آتی
وب‌گاه خبر آنلاین

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: در قالب یک نظرسنجی، پیش بینی 10 کارشناس بازار سرمایه درباره روند بازار و شاخص کل بورس در هفته آینده گردآوری شده است.

انتقاد آلمان از به تاخیر افتادن مذاکرات احیای برجام
خبرگزاری ایسنا

وزیر خارجه آلمان در اظهاراتی تاکید کرد که برلین خواهان بازگشت ایران و آمریکا به برجام می‌باشد.

وب‌گاه عصر ایران

شورای امنیت در قطعنامه 2231 خود تایید کرده است که انعقاد برجام نشان دهنده یک تغییر بنیادین در بررسی این موضوع توسط شورای امنیت است، هدف غایی ادعایی تمام قطعنامه های لغو شده شورای امنیت ملل متحد در مورد مساله هسته ای ایران دستیابی به یک راه حل دیپلماتیک، است.

آقای عراقچی اخبار پرس تی وی یادتان هست؟
وب‌گاه مشرق نیوز

هدف از مذاکرات وین فقط احیای برجام است
خبرگزاری دانا

روسیه هدف از مذاکرات وین را صرفا احیای برجام عنوان کرد و افزودن هرگونه موضوع دیگری به این مذاکرات را به شدت رد کرد.

6 سال عدم اجرای برجام از سوی غرب را مستند کردم
خبرگزاری دانا

رئیس دستگاه دیپلماسی نوشت: 6 سال عدم اجرای برجام از سوی غرب را در نامه‌ای که شاید آخرین و مهمترین نامه من به دبیر کل سازمان ملل متحد باشد، مستند کردم.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه آلمان بدون توجه به ناکامی کشورش در عمل به وعده‌های برجامی تلاش کرد مسئولیت بازگشت به مذاکرات وین را به گردن ایران بیندازد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی تاکید کرد هدف از گفت‌وگوهای برجامی وین تنها احیای این توافق به شکل اولیه و اصلی آن است، نه چیزی بیشتر یا کمتر.

ظریف: 6 سال عدم اجرای برجام از سوی غرب را مستند کردم
خبرگزاری مهر

رئیس دستگاه دیپلماسی نوشت: 6 سال عدم اجرای برجام از سوی غرب را در نامه‌ای که شاید آخرین و مهمترین نامه من به دبیر کل سازمان ملل متحد باشد، مستند کردم.

مسکو: طرفین مذاکرات از ایجاد تصور افزودن مفاد جدیدی به برجام خودداری کنند
خبرگزاری ایسنا

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین از مشارکت‌کنندگان در مذاکرات وین خواست از ایجاد این تصور که به دنبال افزودن مفاد جدید به توافق هسته‌ای هستند، خودداری کنند.

ماجرای خوزستان عمق کینه دشمنان را نشان داد / شایسته سالاری ملاک عزل و نصب مدیران شود
خبرگزاری دانا

ائمه جمعه شهرستان های اردبیل با اشاره به سوء مدیریت آب و برق در استان اردبیا اظهار داشتند، دذ دولت آینده عزل و نصب ها باید بر حسب شایسته سالاری انجام شود.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

وزیر خارجه کشورمان در توییتی نوشت که چندی پیش آخرین و مهم‌ترین نامه خود را درخصوص بدعهدی‌های غرب در قبال برجام به دبیرکل سازمان ملل ارسال کرده است.