شنبه 5 اسفند 1402

برقراری محدود سفرهای هوایی عتبات از امروز

خبرگزاری فارس مشاهده در مرجع
برقراری محدود سفرهای هوایی عتبات از امروز

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، سفرهای هوایی به عتبات در روزهای گذشته به دلیل مشکل فنی در فرودگاه نجف لغو شده بود و زائران کاروان‌ها از زمان برقراری اعزام‌ها بی‌اطلاع بودند.

از روز گذشته با اعلام عبدالرزاق الاسدی، رئیس هواپیمایی عراق، پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه نجف برقرار شد. البته به دلیل برخی محدودیت‌ها، هواپیماهایی با ظرفیت محدود امکان فعالیت در فرودگاه نجف را دارند.

آغاز فعالیت ایرلاین‌های ایرانی در فرودگاه نجف

روز گذشته هیچ کدام از شرکت‌های هواپیمایی کشورمان به فرودگاه نجف پرواز نداشت و فقط یکی از شرکت‌های هواپیمایی عراقی در فرودگاه نجف نشست.

امروز با توجه به از سرگیری فعالیت شرکت‌های هواپیمایی کشورمان در مسیر نجف، اعزام کاروان‌های عتبات هم برقرار شد و برخی از کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت عازم نجف اشرف شدند.

پروازها با ظرفیت حداکثر 120 نفر امکان فرود در نجف را دارند

البته همچنان محدودیت پروازهای سنگین با ظرفیت بالا در فرودگاه نجف اعمال می‌شود و هواپیما با ظرفیت حداکثر 120 نفر می‌توانند در فرودگاه نجف بنشینند. با این محدودیت برخی از شرکت‌های هواپیمایی کشورمان از گردونه فعالیت در فرودگاه نجف حذف شده‌اند و ایرلاین‌ها باید منتظر تصمیم عراقی‌ها برای فعالیت دوباره همه پروازها با ظرفیت بالا باشند.

در روز جاری از فرودگاه امام خمینی (ره)، 2 ایرلاین داخلی به فرودگاه نجف پرواز دارند که البته ظرفیت هواپیماهای آنها نیز محدود است. بر همین اساس، همچنان برخی از کاروان‌های عتبات برای سفر به عراق باید منتظر بمانند.

پیش‌بینی پرواز فوق‌العاده به بغداد برای بازگشت زائران عتبات

البته روز گذشته یکی از شرکت‌های هواپیمایی کشورمان چند پرواز فوق العاده از فرودگاه بغداد پیش‌بینی کرد تا زائرانی که در عراق حضور داشتند و قرار بود از فرودگاه نجف به کشور بازگردند، به تهران منتقل کنند.

به گزارش فارس، در روزهای اخیر به دلیل تعطیلی موقت فرودگاه نجف و انجام بیش از 90 درصد سفرهای هوایی عتبات از طریق این فرودگاه، اعزام 18 کاروان عتبات به تعویق افتاد.

پایان پیام /

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

سازمان حج و زیارت

پرواز فرودگاه نجف هواپیمایی عراق عتبات سفر هوایی عتبات کربلا این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است
برقراری محدود سفرهای هوایی عتبات از امروز 2
برقراری محدود سفرهای هوایی عتبات از امروز 3
برقراری محدود سفرهای هوایی عتبات از امروز 4