تربیت تک‌بعدی کودکان مورد تایید نیست

خبرگزاری ایسنا مشاهده در مرجع
تربیت تک‌بعدی کودکان مورد تایید نیست

معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: اولیاء از تربیت تک‌بعدی کودکان پرهیز کنند.

رضوان حکیم‌زاده، عصر امروز در آیین اختتامیه سومین جشنواره کشوری شوق مهارت که در باغ گلستان خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: سومین جشنواره شوق مهارت که به میزبانی لرستان برگزار شد که به لحاظ کمی و کیفی رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

وی افزود: در این جشنواره 300 اثر از سراسر کشور به دبیرخانه آن ارسال شده است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورشگفت: دانش آموزان در سه محور ادبی علمی و هنری این فرصت را پیدا کردند که با توجه به توانمندی‌ها، علایق و استعدادهای خود به خلق آثار آثار بپردازند این فرصت برای آنان مهیا شده تا در زمینه‌های متنوعی که علاقمند هستند در جشنواره شرکت کنند.

حکیم‌زاده هدف اصلی آموزش و پرورش را تعلیم و تربیت دوره کودکی متناسب با اقتضائات کودک دانست و با تاکید براینکه تربیت کودکان به صورت تمام ساعتی و تک بعدی را تایید نمی‌کنیم، بیان کرد: همچنین مسابقاتی که سبب شود دانشآموز و کودک دچار استرس شوند و آنها را تک بعدی بار آورد مورد تایید وزارت نیست.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: همچنین خانواده‌ها باید اجازه دهند که کودکانشان به صورت طبیعی رشد کنند و از کودکی خود لذت ببرند.

وی یادآور شد: کودکان باید این فرصت را پیدا کنند که در جشنواره‌های متعدد و متنوع همچون شوق مهارت شرکت کنند تا بتوانندتوانمندی‌های خود را محک بزنند.

انتهای پیام