استان‌ها

استان‌ها

عادی سازی روابط چالش جدید امنیت منطقه
خبرگزاری ایرنا

ایرنا - تهران - رسانه های عربی در بین بسیاری از نکات منفی خود، روزها و رویدادها را به رغم اینکه حتی اگر ممکن است کمتر از حد معمول یا در بهترین تخمین ها، روزهای عادی باشند "تاریخی" توصیف کرده اند و به دلیل استفاده مکرر از این توصیف، [این روزها و توصیف ها] معنی و مفهوم خود را از دست داده اند، اما سه شنبه گذشته (25 شهریور) واقعا یک روز استثنایی در تاریخ عرب بود.

استاد دانشگاه: دعا اراده انسان را در برابر سختی‌ها قوی می‌کند
خبرگزاری ایرنا

گناوه - ایرنا - استاد فلسفه دین دانشگاه تهران و محقق حوزه علمیه گفت: انسان با و راز ونیاز با خداوند از شیر شیطان محفوظ می‌ماند و دعا اراده او را در برابر سختی‌ها تقویت و مقتدر می‌کند.

تشخیص صدمات مغزی با آزمایش خون در 15 دقیقه
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - محققان موفق به ابداع یک آزمایش خون شده‌اند که با بررسی نشانگرهای زیستی می‌تواند صدمات مغزی را در مدت 15 دقیقه تشخیص دهد.

مهلت ثبت‌نام در هشتمین آزمون استخدامی امشب پایان می‌یابد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - مهلت ثبت‌نام در هشتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی ساعت 24 امشب (شامگاه شنبه) در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به پایان می‌رسد.

فرماندار شیراز: استعفانامه اعضای شورای شهر صدرا بررسی می‌شود
خبرگزاری ایرنا

شیراز - ایرنا - فرماندار شهرستان شیراز اعلام کرد: نامه استعفای دسته جمعی اعضای شورای شهر جدید صدرا به فرمانداری شیراز رسیده و این نامه بررسی و در روزهای آتی نظر نهایی خود را اعلام خواهیم کرد.

خبرگزاری ایرنا

ایرنا - تبریز - هرساله کشاورزان صوفیانی ده‌ها هکتار از زمین‌های کشاورزی خود را به کشت آفتابگردان اختصاص می‌دهند. این گیاه تا 3 متر رشد می‌کند، از دانه‌های آن برای روغن کشی و از تخمه‌های آن برای تغذیه استفاده می‌شود. شهر صوفیان در بین محور ارتباطی تبریز به مرند و تبریز به شبستر واقع شده‌است. این شهر در 30کیلومتری شرق شبستر، 35 کیلومتری شمال تبریز و 679 کیلومتری شمال غرب تهران واقع شده‌است.

مهم‌ترین رویدادهای ورزشی اصفهان در هفته‌ای که گذشت
خبرگزاری ایرنا

اصفهان - ایرنا - اصفهان آماده برگزاری مسابقات تنیس کشوری است، هیات مدیره باشگاه ذوب‌آهن تغییر کرد و نخستین دوره مسابقات کاراته وان ساحلی ایران در اصفهان آغاز شد از مهم‌ترین رویدادهای ورزشی اصفهان در هفته گذشته بود.

40 میلیون سهم در بورس سمنان معامله شد
خبرگزاری ایرنا

سمنان - ایرنا - مدیر بورس منطقه سمنان گفت: 40 میلیون و 888 هزار و 64 سهم به ارزش بیش از 424 میلیارد و 411 میلیون ریال هفته گذشته در بورس سمنان داد و ستد شد.

جزییات مراحل آزمون سنجش شخصیت داوطلبان تصدی منصب قضا
خبرگزاری ایسنا

جزییات مراحل آزمون سنجش شخصیت داوطلبان تصدی منصب قضا اعلام شد.

واژگونی خودروی سواری در جاده هریس دو کشته برجای گذاشت
خبرگزاری مهر

تبریز - واژگونی خودروی سواری در جاده هریس - تبریز دو کشته برجای گذاشت.

محموله حشیش با درایت پلیس به مقصد نرسید
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران از دستگیری پدر و پسر قاچاقچی در عملیات مشترک با پلیس استان یزد خبر داد و گفت: از خودرو متهمان 39 کیلوگرم حشیش کشف شد.

3 هزار دست لباس بیمارستانی قاچاق در بوکان کشف شد
خبرگزاری ایرنا

مهاباد - ایرنا - فرمانده انتظامی بوکان گفت: تیم‌های عملیاتی پلیس حین گشت‌زنی در محورهای مواصلاتی این شهرستان موفق شدند سه‌هزار دست لباس ایزوله بیمارستانی قاچاق را کشف و ضبط کنند.

خرید بعدی لیورپول مشخص شد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - تیم فوتبال لیورپول بعد از خرید «تیاگو آلکانترا» از بایرن‌مونیخ حالا قصد دارد مهاجم ملی‌پوش و پرتغالی تیم ولورهمپتون را نیز به خدمت بگیرد.

محموله 39 کیلویی حشیش به مقصد نرسید
خبرگزاری ایسنا

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران از دستگیری پدر و پسر قاچاقچی در عملیات مشترک با پلیس "استان یزد" خبر داد و گفت: از خودروی متهمان 39 کیلو حشیش کشف شد.

تب سه روزه دام در خراسان شمالی کنترل شد
خبرگزاری ایرنا

بجنورد - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: تب سه روزه در واحدهای دامداری استان کنترل شده است و انتظار می‌رود شمار کانون‌های این بیماری با خنک شدن هوا، کاهش یابد.

افزایش دو برابری حمایت‌های صندوق ضمانت از صادرات
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - صندوق ضمانت صادرات ایران از افزایش حمایت‌های صادراتی امسال نسبت به سال گذشته و همتراز شدن خدمات با استانداردهای جهانی خبر داده است.