سه‌شنبه 2 مرداد 1403

توافق مصر و سازمان ملل برای کمک به غزه از این گذرگاه

وب‌گاه اقتصاد نیوز مشاهده در مرجع
توافق مصر و سازمان ملل برای کمک به غزه از این گذرگاه

اقتصادنیوز: منابع رسانه‌ای عرب زبان از وجود توافقاتی میان مصر و سازمان ملل برای کمک‌رسانی به نوار غزه از طریق گذرگاه «کرم ابوسالم» خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رسانه‌های مصری در این باره به نقل از یک منبع بلند پایه گزارش دادند: مصر با سازمان ملل متحد هماهنگی‌های لازم را انجام داده است تا به طور موقت کمک‌رسانی به نوار غزه از طریق گذرگاه کرم ابوسالم صورت بگیرد.

طبق توافقات صورت گرفته میان مصر و سازمان ملل، قرار است که این کمک‌رسانی تا زمان فراهم شدن دوباره امکان استفاده از گذرگاه رفح از گذرگاه کرم ابوسالم صورت بگیرد.

این منبع مصری گفت: مصر بار دیگر بر مخالفت خود با هرگونه بازگشایی گذرگاه رفح در شرایط تسلط ارتش اسرائیل بر آن تاکید می‌کند.

در هفتم ماه مه چند ساعت پس از موافقت صریح حماس با پیشنهاد میانجی‌گران برای آتش‌بس، اشغالگران عملیات نظامی خود را در شهر رفح در جنوب نوار غزه آغاز کردند.

از روز اول عملیات رفح، اشغالگران عمداً سیاست کوچ و جابجایی ساکنان و آوارگان و تخریب را دنبال کردند و ساکنان را به سمت مناطق تخریب شده در شهر خان یونس یا منطقه مرکزی در شهر دیرالبلح در وسط نوار غزه تخلیه کردند.

خبر مرتبط عملیات رفح به پایان نزدیک شده است؟

اقتصادنیوز: یک روزنامه صهیونیستی به نقل از منابع نظامی ادعا کرد بخش عمده عملیات زمینی در رفح پایان یافته است و ارتش عملا کنترل محور فیلادلفیا را در دست گرفته است.

در نتیجه حملات، بستن گذرگاه رفح و محدودیت‌هایی که این رژیم اعمال کرده و در پی کمبود شدید غذا، آب، دارو و سوخت ساکنان نوار غزه به ویژه 2 استان غزه و استان شمالی در آستانه خطر قحطی قرار داشته و جان کودکان و سالخوردگان در این منطقه به خطر افتاده است.

همچنین بخوانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
توافق مصر و سازمان ملل برای کمک به غزه از این گذرگاه 2