پنج‌شنبه 3 خرداد 1403

حمله شهرک‌نشینان به کاروان‌های بین‌المللی کمک به فلسطینی‌ها

وب‌گاه اقتصاد نیوز مشاهده در مرجع
حمله شهرک‌نشینان به کاروان‌های بین‌المللی کمک به فلسطینی‌ها

اقتصادنیوز: روزنامه عبری زبان هاآرتص به نقل از منابع امنیتی گزارش داد که شهرک نشینان به 2 کامیون فلسطینی در نزدیکی قدس حمله کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رسانه‌های رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب از حمله شهرک‌نشینان به کامیون‌های حامل کمک‌های بشر دوستانه در نزدیکی قدس اشغالی خبر دادند.

خبرگزاری سما فلسطین گزارش داد، روزنامه عبری زبان هاآرتص به نقل از منابع امنیتی گزارش داد که شهرک نشینان به 2 کامیون فلسطینی در نزدیکی قدس حمله کردند.

شهرک نشینان به ظن اینکه این کامیون‌ها حامل کمک‌های بشردوستانه از اردن است، به آن حمله کردند.

خبر مرتبط تشدید تنش‌ها بین مقامات اسرائیل / نتانیاهو پاسخ گالانت را داد

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر اسرائیل در پاسخ به اظهارات جدید وزیر جنگ این رژیم اعلام کرد که حاضر نیست کنترل نوار غزه را به تشکیلات خودگردان بدهد.

روز دوشنبه نیز صهیونیست‌ها بسته‌های مواد غذایی و کیسه‌های غلات کاروان‌های کمک رسانی به نوار غزه را پاره و در کنار جاده رها کردند. تصاویر این حمله به کاروان‌های بین‌المللی کمک به فلسطینی‌ها در کرانه باختری اشغالی به شکل گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی پخش و با انتقادات زیادی مواجه شده است.

شهرک نشینان صهیونیست پیش از این نیز به کاروان کمک‌های اردن به غزه در گذرگاه بیت حانون حمله کرده بودند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین 15 مهرماه برابر با هفتم اکتبر 2023، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از 45 روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه 1402 (24 نوامبر 2023) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه 10 آذر (اول دسامبر 2023) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

همچنین بخوانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
حمله شهرک‌نشینان به کاروان‌های بین‌المللی کمک به فلسطینی‌ها 2