حوزه علمیه

حوزه علمیه

نشست علمی وجوه اندیشه سیاسی اربعین برگزار می‌شود
خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، به مناسبت ایام اربعین حسینی (ع)، گروه سیاست پژوهشکده نظام‌های اسلامی پژوهشگاه در نظر دارد با همکاری مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات دینی حوزه علمیه قم و دانشکده الهیات و ادیان دانشگاه شهید بهشتی، نشست علمی را به صورت مجازی برگزار کند. بر همین اساس نشست علمی با موضوع "وجوه اندیشه سیاسی اربعین" با حضور و ارائه حجج اسلام و المسلمین و آقایان نجف لک‌زایی،...

خبرگزاری ایسنا

سومین جلسه از سلسله نشست‌های هم‌اندیشی دبیرخانه گرامیداشت صدمین سال تاسیس حوزه قم با حضور حجج اسلام پورمحمدی، خزائی، رجبی نیا، موسوی، فروغی، شجاعیان، علی پورمحمدی، و آقایان حقانی، ملک‌محمدی، علیمردانی، حسینی، میردار، رمضانی، تبریزی، منصوری، اسلامی، فولادی و طبرزدی، در پژوهشکده تاریخ انقلاب اسلامی مرکز اسناد برگزار شد.

وب‌گاه عصر ایران

فطرت انسان در وضعیت بالقوه قرار دارد و بیدار کردن آنها و سختر از امور غریزی است. موفقیت تمدن غرب در این است که آنها امور نقد و در دسترس را تبلیغ می کنند در حالی که انبیای الهی بدنبال بیدار کردن فطرت انسانها و پرهیز دادن آنها ازافراط در امور نفسانی بودند.

رونمایی از 4 اثر پیرامون شهدا و سرداران جنگ تحمیلی قم
خبرگزاری ایسنا

4 کتاب پیرامون شهدا و سرداران جنگ تحمیلی، روز چهارشنبه همزمان با هفته دفاع مقدس طی آیینی در قم رونمایی شد

انیسه معاون رئیسی، مهدی منتقد نظام و محمدحسین خواننده پاپ (+ عکس)
وب‌گاه عصر ایران

کبری خزعلی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و از موافقان کودک‌همسری و مخالفان ممنوعیت ازدواج کودکان زیر 13 سال بود. زمانی گفته بود زنان نباید بهترین ساعات خود را در کنار نامحرم شاداب باشند.

علامه‌ای که در عین گمنامی زندگی‌اش وقف اسلام شد
وب‌گاه الف

بر پیشانی‌ام نوشتم: «تو وقف اسلام هستی!» و تا امروز، به وقف، عمل کرده‌ام.

افول برادران‌، طلوع خواهران در سیاست / خزعلی‌ها جای لاریجانی‌ها را می گیرند؟
وب‌گاه خبر آنلاین

شرق نوشت: عصر برادران به پایان رسیده و عصر خواهران فرارسیده. غروب آفتاب قدرت در خاندان لاریجانی‌ها هم‌زمان شده با رخ‌نمایاندنش به خاندان خزعلی. اگر آملی‌لاریجانی بعد از خروج از قوه قضائیه، از عضویت شورای نگهبان هم کنار می‌رود و برادرش هم در انتخابات ریاست‌جمهوری ردصلاحیت می‌شود اما به‌جای آنها یکی از اعضای خانواده خزعلی‌ها در دولت جدید سمت می‌گیرد. درحالی‌که خواهر دیگرش هم سال‌هاست...

عشق به انقلاب و رهبری قوم و مذهب نمی شناسد / لبیک مردم به امام خمینی (ره) موجب دلسردی اشرار و گروهک های تجزیه طلب شد
خبرگزاری دانا

رستم بامری گفت: در دوران دفاع مقدس، جوانان منطقه دلگان در لبیک به فرمان امام خمینی (ره) راهی جبهه های حق علیه باطل شده و موجب دلسردی اشرار و گروهک های تجزیه طلب شدند.

تصاویر / مراسم تشییع پیرغلام اهل بیت حاج حجت کسری
خبرگزاری دانا

مراسم تشییع حاج حجت کسری با حضور حاج محمود کریمی، آیت الله سید اصغر هاشمی علیا موسس محترم حوزه علمیه چیذر و جمعی از مداحان و مردم صبح امروز سه شنبه در امامزاده علی اکبر چیذر برگزار شد.

مجمع تشخیص مصلحت نظام در دوران پساهاشمی و رضایی به کدام سو خواهد رفت؟
وب‌گاه خبر آنلاین

شرق نوشت: اگرچه تصور می‌شد محسن رضایی تا سال آینده که پایان تمدید دوره پنج‌ساله دبیری‌اش بر مجمع بود، در این سمت باقی بماند اما احتمالا مشغله‌های سمت جدید در دولت او را بر آن داشته که با دبیری مجمع بعد از سال‌ها خداحافظی کند.

رشتخوار در وضعیت زرد بیماری کرونا / نیازمند همکاری همه جانبه مردم در حوزه واکسیناسیون عمومی هستیم
خبرگزاری دانا

عرب گفت: رشتخوار در آخرین بروز‌رسانی در وضعیت زرد بیماری کرونا قرار دارد، باید امروز در ادامه همکاری های مردمی با رعایت دستورالعمل ها و دنبال کردن واکسیناسیون عمومی انشالله با عبور از بیماری به وضعیت سفید و آبی در رشتخوار دست پیدا کنیم.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا: حذف وثیقه برای مشمولان متقاضی شرکت در مراسم اربعین
وب‌گاه الف

سردار مهری گفت: مشمولان غیر غایب می توانند بدون سپردن وثیقه، مجوز خروج از کشور را به صورت اینترنتی دریافت کنند.

حذف وثیقه برای مشمولان متقاضی شرکت در مراسم اربعین
خبرگزاری مهر

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی از حذف سپردن وثیقه برای مشمولان متقاضی شرکت در مراسم معنوی اربعین حسینی خبر داد.

تمدن در اسلام چگونه تعریف می‌شود؟
خبرگزاری ایسنا

رئیس پژوهشکده علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، تمدن را بزرگترین سامانه زیستی که بشر موفق به ساخت آن شده معرفی کرد و گفت: تمدن مد نظر ما در اسلام تمدنی هم ریشه با دین است.

وب‌گاه عصر ایران

با مساعدت سازمان وظیفه عمومی کلیه مشمولان غیر غایبی که تمایل به شرکت در مراسم معنوی اربعین حسینی (ع) دارند، می توانند بدون سپردن وثیقه، مجوز خروج از کشوررا به صورت اینترنتی دریافت کنند.

حذف وثیقه برای مشمولانی که قصد رفتن به عراق برای زیارت اربعین دارند
وب‌گاه خبر آنلاین

ایسنا نوشت: رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی از حذف سپردن وثیقه برای مشمولان متقاضی شرکت در مراسم معنوی اربعین حسینی خبر داد.