چهارشنبه 26 مرداد 1401

دبیر: نباید حرف‌های غیر کارشناسی باعث تضییع حق کشتی شود

خبرگزاری مهر مشاهده در مرجع
دبیر: نباید حرف‌های غیر کارشناسی باعث تضییع حق کشتی شود

رئیس فدراسیون کشتی گفت: گزارش های فدراسیون نشان می‌دهد که در این عرصه کار شده و کشتی در حال بازگشتن به روزهای اوج گذشته خود است.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: گزارش های فدراسیون نشان می‌دهد که در این عرصه کار شده و کشتی در حال بازگشتن به روزهای اوج گذشته خود است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا دبیر گفت: ما یک فدراسیون کشتی داریم و یک ورزش کشتی، بین این دو فرق است، فدراسیون زیرمجموعه وزارت ورزش است، اما کشتی خیلی بالاتر از وزارت ورزش است، چراکه کشتی جز میراث و فرهنگ ما است، همانطور که تکواندو برای کره است.

وی ادامه داد: من نمی‌گذارم که حرف‌های غیر کارشناسی باعث گرفته شدن حق کشتی شود. من برای این آمده ام که حق کشتی را بگیرم. باید شفاف سازی شود برای خودم به دنبال پول کشتی هستم یا برای کشتی به عنوان ورزش ملی کشور و امیدوارم کشتی بتواند در ادامه افتخارآفرینی‌های خود در المپیک صاحب چندین مدال طلا شود.

دبیر تصریح کرد: گزارش فدراسیون نشان می‌دهد کار شده و کشتی در حال بازگشتن به روزهای اوج گذشته خود است. اگر زیرساخت نباشد، کار فنی جلو نمی‌رود و دادن برنامه فنی مهم نیست، بلکه باید حمایت از آن شود و ما برای کار خود برنامه جامع داریم.

وی اظهار داشت: پنج سالن مجموعه آزادی را ببینید، وزیر ورزش آمده، معاون رئیس جمهور آمده اما ما کمتر معاون قهرمانی وزارت را دیده ایم، لازم است بیاید ببنید و تا زیرساخت ما درست نشود، برگزاری تمرین امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: مساله گرمایش پنج سالن را ببنید، بسکتبال، والیبال، وزنه برداری چه گناهی دارند، اینکه ما بیاییم و این را درست کنیم بد است. شما می‌گوئید کشتی لاکچری خرج می‌کند، آیا هزینه کردن برای حسن یزدانی که قهرمان ملی ما است، خرج لاکچری محسوب می‌شود و اشتباه است. اگر یزدانی یک شب کمرش عرق کند و سرما بخورد، 10 روز می‌افتد شما بگویید این کار درست و کارشناسی است.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: ما به کار خود برای اجرای زیرساخت‌های کشتی ادامه می‌دهیم، چراکه اینها برای کشتی درآمد پایدار است و می‌توانیم از این محل برای کشتی آورده باشیم و تیم‌های خارجی برای حضور در این اماکن پول می‌دهند.

وی در مورد هیأت کشتی استان تهران تصریح کرد: من اگر بحثی با معاون قهرمانی وزارت ورزش دارم شخصی نیست، به رؤسای هیأت‌های کشتی هم گفتم اگر من خوب کار نمی‌کنم با من تعارف نکنید و من را کنار بگذارید. برای کنار گذاشتن رئیس هیأت استان تهران، دلایلی داشتم، باید مشخص شود درآمد سالن هفتم تیر در 11 سال گذشته کجا رفته، دلیلی ندارد که شرکت‌های خصوصی بیایند و آنجا کار کنند، یک میلیارد کمک‌های نقدی به رئیس هیأت کشتی دادیم، اما وی آمده تا لامپ سالن هفتم تیر و شیرآلات سالن هفتم تیر را برده اند، آیا این درست است.

دبیر گفت: اگر بخواهیم کشتی را توسعه بدهیم باید وقت بگذاریم و هزینه کنیم و اگر کار شده در این راستا بوده و رؤسای هیأت کشتی استان‌ها همه در جریان هستند که چه اتفاقاتی افتاده است. همین الان ساختمان جدید فدراسیون در حال ساخت است و این هم برای کشتی آورده خواهد داشت.