یک‌شنبه 16 بهمن 1401

شروع سفر شبکه کودک با «بزن بریم»

خبرگزاری تسنیم مشاهده در مرجع
شروع سفر شبکه کودک با «بزن بریم»

«بزن بریم» برنامه جدیدی است که مخاطبان شبکه کودک را واردِ داستان‌های جذاب ایران خواهد کرد. برنامه‌ای مستندگونه که همراه یک نوجوان با عوامل برنامه‌ساز به روستاها می‌رود و با فضایِ زندگی روستایی و توانمندی‌های کودکان روستایی می‌پردازد.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، شبکه کودک دارای دو کانال پویا و نهال است؛ کانال پویا ویژه خردسالان زیر 6 سال است و برنامه‌های آن از ساعت 8 صبح تا 2 بعدازظهر پخش می‌شود. کانال نهال نیز ویژه کودکان 6 تا 12 سال است و برنامه‌های آن از ساعت 2 بعدازظهر تا 10 شب پخش می‌شود.

یکی از اتفاقاتی که به تازگی روی آنتن این شبکه تلویزیونی افتاده، حذف بیش از 100 آیتم کوتاه و انیمیشنِ قدیمی است که بارها از شبکه پویا و نهال پخش شده و حالا جایِ آن را آیتم‌ها و انیمیشن‌های تازه گرفتند. این روزها شبکه کودک، فصل جدید «شگفت‌انگیزان» با اجرای علی فروتن و فصل جدید «مهدپویا» را روی آنتن دارد.

برنامه دیگر «بزن بریم» برنامه‌ای جدید است که مخاطبان را واردِ داستان‌های جذاب ایران خواهد کرد. برنامه‌ای مستندگونه که همراه یک نوجوان با عوامل برنامه‌ساز به روستاها می‌رود و با فضایِ زندگی روستایی و توانمندی‌های کودکان روستایی می‌پردازد.

برنامه 40 قسمتی «بزن بریم» را علی زندی کارگردانی و سیدحمید امامی تهیه کرده است. این برنامه تازه وارد قرار است روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت 18 به مدت 22 دقیقه روی آنتن باشد.

مستندی که موضوع هویت ایرانی دارد و از طریق سفر چند کودک به روستاهای مختلف کشور و تعامل با کودکان آن مناطق، به معرفی تنوع قومی، اقلیمی و آداب و رسوم و همچنین روحیه امید، نشاط و تاب آوری کودکان در این مناطق می‌پردازد.

در خلال این برنامه، به خدمات بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای محرومیت‌زدایی این مناطق نیز پرداخته می‌شود.

اتفاقاتِ جدید در شبکه کودک؛ از بازگشتِ عروسک‌های قدیمی تا ساختِ سریال «مل‌مل»

هنوز زمانِ دقیق این برنامه تلویزیونی اعلام نشده اما احتمالاً از اواخر آذرماه پخش خود را آغاز کند.

شروع سفر شبکه کودک با «بزن بریم» 2