خاورمیانه

خاورمیانه

کارشناس روس: عاملان ترور فخری‌زاده با آمریکا واسراییل ارتباط دارند
خبرگزاری ایرنا

مسکو - ایرنا - کارشناس ارشد مرکز مطالعات خاورمیانه انستیتو شرق شناسی روسیه از ارتباط عاملان ترور شهید محسن فخری زاده با آمریکا و اسراییل خبر داده است.

بازتاب پیام مقام معظم رهبری در رسانه های عراق
خبرگزاری ایرنا

بغداد - ایرنا - پیام مقام معظم رهبری در خصوص ترور ناجوانمردانه دکتر «محسن فخری زاده» دانشمند صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران در سطح رسانه های مختلف عراق بازتاب گسترده ای داشت.

پمپئو، بن سلمان و نتانیاهو نقشه ترور فخری‌زاده را طراحی کردند
خبرگزاری ایسنا

یک کارشناس امنیتی عراقی تاکید کرد که ترور دانشمند هسته‌ای ایران نتیجه نشست اخیر پمپئو، بن سلمان و نتانیاهو است.

بازتاب سخنان روحانی در رسانه‌های عربی؛ در زمان مناسب انتقام می‌گیریم
خبرگزاری ایسنا

رییس‌جمهور کشورمان در واکنش به ترور محسن فخری‌زاده گفت: همه اتاق‌های فکر و همه دشمنان ایران به خوبی بدانند ملت ایران و مسئولین کشور شجاع تر و غیورتر از آن هستند که این اقدام جنایتکارانه را بی‌پاسخ بگذارند. صحبت های حسن روحانی بازتاب زیادی در رسانه های عربی به دنبال داشت.

بارگیری مواد نفتی از بندر شهید رجایی 20 درصد رشد یافت
خبرگزاری ایرنا

بندرعباس - ایرنا - مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: 10 میلیون و 428 هزار تن انواع مواد نفتی در هشت ماهه نخست امسال از اسکله‌های بندر شهید رجایی بارگیری شده که در هم‌سنجی با مدت مشابه سال گذشته آمارها رشد 20 درصدی را نشان می‌دهند.

انتخابی بسکتبال کاپ آسیا / نیمه اول: ایران 38 - 33 عربستان
خبرگزاری ایسنا

تیم ملی بسکتبال ایران در نیمه نخست بازی مقابل عربستان با برتری 38 - 33، پیروز به رختکن رفت.

حزب مردم‌سالاری: جناح‌های سیاسی برای برون‌رفت از مشکلات به جای فرافکنی، اجماع کنند
خبرگزاری ایسنا

در پی ترور ناجوانمردانه شهید محسن فخری‌زاده، حزب مردم‌سالاری با صدور اطلاعیه‌ای ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی و تبریک و تسلیت به خانواده داغدار این شهید والامقام بر اجماع جناح‌های سیاسی بر سر منافع و امنیت ملی تاکید کرد.

خبرگزاری تسنیم

معاون هماهنگ کننده سپاه گفت: آنچه امروز باید مطالبه عمومی مردم منطقه شود محو رژیم صهیونیستی و انجام عملیات بزرگ برای آزادی فلسطین است.

پاسخ سردار دهقان به برخی پرسش‌ها درباره ترور «شهید فخری‌زاده»
خبرگزاری ایسنا

مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی در پاسخ به این پرسش که آیا اطلاعات دانشمندان هسته‌ای زمانی درز پیدا کرد و به دست سرویس‌های جاسوسی رسید که در اختیار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار گرفت؟ تصریح کرد: نفوذ همیشه متصور است، اما اینکه بگوییم یک دستگاه بطور رسمی فعالیتی انجام می‌دهد که در قالب تبادل اسناد، افراد خود را معرفی کند، جفا در حق مسئولین است.

بازتاب اظهارات رئیس‌جمهور درباره ترور فخری‌زاده در رسانه‌ها و مطبوعات خارجی
خبرگزاری ایسنا

رسانه ها و مطبوعات خارجی اظهارات امروز رئیس‌جمهور کشورمان درباره ترور دانشمند برجسته ایران را مورد توجه قرار دادند.

دشمن مترصد ضربه زدن به ایران است نباید به فکر مذاکره باشیم
خبرگزاری مهر

فرمانده ناجا گفت: متأسفانه برخی افراد به مذاکره و سازش با دشمنان ایران اسلامی دلبسته اند اما باید بدانند که دشمنان در هر فرصتی مترصد ضربه زدن به ما هستند و نباید از توطئه آنان غافل شویم.

نگرانی ترکی برای مطالعه و پژوهش ادبی نسل پساکرونا
خبرگزاری مهر

محمدرضا ترکی گفت: ما نسل میانه‌ایم و در دانشکده‌های ادبیات و پیش از آن، استادانمان با متون ادبی مانوس‌تر بودند اما این‌نگرانی وجود دارد که پس از کرونا، نسل بعدی گزیده گزیده متن‌ها را بخواند.

جامعه جهانی و سازمان‌های بین‌المللی نسبت به ترور دانشمند ایرانی واکنشی قاطع نشان دهند
خبرگزاری ایسنا

نماینده سید عمار حکیم و جریان حکمت ملی عراق در تهران در پیامی اقدام تروریستی که منجر به شهادت محسن فخری‌زاده، دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی جمهوری اسلامی ایران شد را به شدت محکوم کرد.

آلمان خواستار خویشتنداری همه طرف‌ها در ترور شهید فخری‌زاده شد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - در پی شهادت دانشمند ممتاز هسته ای و صنعت دفاعی ایران توسط عوامل تروریستی، وزارت امور خارجه آلمان از تمامی طرف‌ها خواست از هرگونه اقدامی که به تنش‌ها در منطقه دامن بزند، خودداری کنند.

ارزش 3 میلیارد دلاری صادرات بخش معدن و صنایع معدنی
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - بررسی کارنامه تجارت خارجی در دوره هفت ماهه امسال (فروردین لغایت مهر) گویای آن است ارزش صادرات بخش معدن وصنایع معدنی به 3 میلیارد و 49.4 میلیون دلار رسیده که 16.7 درصد از ارزش صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص داد.

چرا مرجعیت رسانه را از دست می‌دهیم؟
خبرگزاری مهر

شبکه خبر در ماجرای کودتای در ترکیه با اطلاع رسانی به موقع و ماجرای پلاسکو خود را به‌عنوان مرجع خبری معرفی کرد اما در ماجرای حمله به مجلس، عین‌الاسد و ترور شهید فخری‌زاده نمره خوبی کسب نکرد.