خاورمیانه

خاورمیانه

عراق از شورای امنیت خواست برای نظارت بر انتخابات ناظر اعزام کند
خبرگزاری ایرنا

بغداد - ایرنا - وزیر خارجه عراق از ارسال نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد برای اعزام ناظرانی جهت نظارت بر انتخابات زودهنگام پارلمانی در این کشور، خبر داد.

عادی‌سازی روابط مغرب با رژیم صهیونیستی خیانت به جهان اسلام است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با صدور پیامی، عادی‌سازی روابط مغرب با رژیم صهیونیستی را خیانت به جهان اسلام دانست و این اقدام را محکوم کرد.

ایالات متحده تلاش می‌کند دیگران را به قربانی کردن آرمان فلسطین وا دارد
خبرگزاری ایسنا

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: رژیم ایالات متحده تلاش می‌کند دیگران را به قربانی کردن آرمان فلسطین و دست دادن با زمین‌دزدان وا دارد.

حزب الله: تحقیقات انفجار «بندر بیروت» نبایستی سیاست‌زده باشد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - جنبش حزب‌الله لبنان روز جمعه طی بیانیه‌ای در واکنش به اتهام‌زنی قاضی پرونده تحقیق انفجار «بندر بیروت» به برخی از مقام‌های کنونی و پیشین این کشور، تأکید کرد که اقدامات قانونی نبایستی سیاست‌زده باشند.

قهرمانی مجدد «فروغی» در مسابقات آزاد تیراندازی آنلاین مصر
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - آخرین روز مسابقات آزاد بین المللی و آنلاین تیراندازی مصر امروز (جمعه) با برگزاری فینال پیگیری شد و جواد فروغی تیرانداز المپیکی کشورمان در رشته تپانچه بادی با کسب بالاترین امتیاز نسبت به سایر رقبا عنوان قهرمانی را آز آن خود کرد.

روزنامه‌نگار آمریکایی: رابطه عادی با اسرائیل تاییدی بر اشغالگری است
خبرگزاری ایرنا

نیویورک - ایرنا - روزنامه‌نگار و حقوقدان آمریکایی - مغربی، عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را عامل تشدید به حاشیه رانده شدن فلسطینیان دانست و گفت: این اقدام‌ها فشار دیپلماتیک بر اسرائیل را برمی‌دارد و به ادامه اشغالگری آن مشروعیت می‌بخشد.

آقای اردوغان! فرق است بین همسایگی و چشمداشت کشورگشایی
خبرگزاری مهر

دستیار رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: آقای رئیس‌جمهور اردوغان! فرق است بین همسایگی و چشمداشت کشورگشایی. لطفا یکبار تاریخ ایران و بویژه تاریخ جمهوری اسلامی ایران را به دقت مرور فرمایید.

ولایتی: عادی سازی روابط مراکش با رژیم صهیونیستی، خیانت به جهان اسلام است
خبرگزاری ایسنا

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در پیامی "عادی سازی روابط مراکش با رژیم صهیونیستی" را خیانت به جهان اسلام دانست و این اقدام را محکوم کرد.

چین: معیارهای حقوق بشری آمریکا دوگانه است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه چین با بیان اینکه برخورد آمریکا با مساله حقوق بشر دوگانه و ریاکارانه است، گفت: این معیارها برای جهانیان، شناخته و ثابت شده است.

خبرگزاری تسنیم

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با صدور پیامی، عادی سازی روابط مراکش با رژیم صهیونیستی را خیانت به جهان اسلام دانست و این اقدام را محکوم کرد.

اردوغان به جای اظهارات مداخله جویانه مشکلات داخلی ترکیه را رفع کند
خبرگزاری ایرنا

تبریز - ایرنا - معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با محکوم کردن اظهارات مداخله جویانه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، گفت: اردوغان، اگر توانی در خود سراغ دارد، برای رفع مشکلات داخلی کشورش به کار گیرد.

خطیب زاده: بنا کردن سیاست خارجی بر خیالات، خردمندانه نیست
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به احظار سفیر ترکیه در تهران گفت: به سفیر ترکیه گفته شد بنا کردن سیاست خارجی بر خیالات، خردمندانه نیست.

گزارش توییتری سخنگوی وزارت امورخارجه از احضار سفیر ترکیه
خبرگزاری ایسنا

سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان، با اشاره به احضار سفیر ترکیه به وزارت خارجه، در پی اظهارات رجب طیب اردوغان، گفت: به سفیر ترکیه گفته شد بنا کردن سیاست خارجی بر خیالات، خردمندانه نیست.

امیر عبدالهیان: اردوغان تاریخ ایران را یکبار مرور کند
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - دستیار رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل به رییس جمهور ترکیه توصیه کرد که یکبار تاریخ ایران را بدقت مرور کند.

روایت رسانه‌های عربی از روابط راهبردی ایران و سوریه
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - تحلیلگران رسانه‌های عربی معتقدند انتخاب ایران به عنوان نخستین مقصد سفر فیصل المقداد وزیر امور خارجه جدید سوریه نشان دهنده عمق روابط دوجانبه و چشم‌انداز روشنی برای تقویت این روابط در آینده است.

یادواره شهید فخری‌زاده در دزفول برگزار شد
خبرگزاری ایرنا

دزفول - ایرنا - یادواره شهید محسن فخری‌زاده دانشمند صنعت دفاعی و هسته‌ای کشور جمعه شب در مسجد حضرت مهدی (عج) دزفول برگزار شد.