سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401

مادر شهیدان کارور در ورامین دار فانی را وداع گفت

خبرگزاری ایرنا مشاهده در مرجع
مادر شهیدان کارور در ورامین دار فانی را وداع گفت

تهران - ایرنا - زینب تاج‌الدین، مادر شهیدان حسن، محمدرضا و مرتضی کارور از شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس ورامین، دار فانی را واداع گفت.

به گزارش ایرنا، این مادر سرافراز که در طول دوران هشت سال دفاع مقدس سه فرزند برومند خود را تقدیم اسلام کرده است، به دلیل کهولت سن در ورامین دار فانی را وداع گفت و به دیدار فرزندان شهیدش شتافت. قرار است که پیکر این مادر شهید فردا جمعه از میدان شهرری تشییع و برای تدفین به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی منتقل شود. شهید محمدرضا کارور در اسفندماه 1336 در روستای درده از توابع فیروزکوه چشم به جهان هستی گشود. وی در کودکی در کارگاه نجاری پدر به فراگرفتن این حرفه مشغول شد و از آنجا که روستای زادگاهش فاقد امکانات تحصیلی و آموزشی بود، به‌اتفاق خانواده به شهر ورامین عزیمت کرد.

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و به دنبال شروع جنگ تحمیلی، به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و در جبهه مسئولیت‌های متعددی از جمله فرماندهی گردان مقداد و مسوولیت طرح و برنامه تیپ 27 حضرت محمد رسول‌الله (ص) و فرماندهی گردان مالک را عهده دار بود و به همراه شهید همت و حاج احمد متوسلیان به لبنان اعزام شده بود. محمدرضا کارور پس از رشادت‌ها و حماسه‌آفرینی‌های بسیار در تاریخ چهارم اسفندماه سال 1362 در سن 26 سالگی در عملیات خیبر به شهادت رسید.

شهید مرتضی کارور در 17 شهریور 1350، در شهرستان ورامین چشم به جهان گشود. این شهید که به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت در روز 21 دی 1365، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید و پیکرش در گلزار شهدای حسین رضا ورامین به خاک سپرده شد. دشت ورامین در طول دوران هشت سال دفاع مقدس هزار و 400 شهید تقدیم اسلام کرده است.

برچسب‌ها

مادر شهیدان کارور در ورامین دار فانی را وداع گفت 2
مادر شهیدان کارور در ورامین دار فانی را وداع گفت 3