چهارشنبه 26 مرداد 1401

نیروگاه بوشهر

نیروگاه بوشهر

وب‌گاه فرارو

دکتر مهدی زارع گفت: تعیین کانون زلزله می‌تواند به علاوه و منهای 5 تا 10 کیلومتر خطا داشته باشد، بنابراین کانون زلزله‌هایی که در دریا اتفاق می‌افتد، ممکن است ساحل باشد. اما زلزله در دریا هم می‌تواند اتفاق بیفتد، به دلیل شکستگی‌ها و گسل‌هایی که کف دریا وجود دارد. در نزدیکی سواحل دریای عمان و خلیج فارس در ایران هم گسل وجود دارد. مثلا در 30 کیلومتری ساحل ایران در دریای عمان، مرز فرورانش...

وب‌گاه خبر آنلاین

در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران به دلیل چالش های موجود در پرونده هسته ای خویش و برخی موضوعات دیگر، رودرروی آمریکا و کشورهای اروپایی قرار گرفته و اساسا در دولت سیزدهم نگرش مثبتی نسبت به عملکرد کشورهای غربی و توسعه روابط با آنها وجود ندارد، سیاست «نگاه به شرق» و به ویژه رابطه با روسیه از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است.

وب‌گاه عصر ایران

در سال 2013 خانم اشمیتز آلمانی و همکارانش تحقیقی درخصوص زلزله در منطقه مکران ایران منتشر و در آن احتمال وقوع زلزله 9 ریشتری را هم مطرح کردند. گرچه این اتفاق می‌تواند نادر باشد و هر 2، 3 هزار سال یک بار اتفاق بیفتد، اما الان می‌تواند زمان بازگشت چنین زلزله‌ای باشد.

وب‌گاه عرشه آنلاین

استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله گفت: در سال 2013 خانم اشمیتز آلمانی و همکارانش تحقیقی درخصوص زلزله در منطقه مکران ایران منتشر و در آن احتمال وقوع زلزله 9 ریشتری را هم مطرح کردند.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله گفت: در سال 2013 خانم اشمیتز آلمانی و همکارانش تحقیقی درخصوص زلزله در منطقه مکران ایران منتشر و در آن احتمال وقوع زلزله 9 ریشتری را هم مطرح کردند.

وب‌گاه گسترش

استاد دانشگاه صنعتی شریف گفت: وقتی با شرکت‌های بزرگ نفتی جهان قرارداد منعقد می‌کنیم مکمل هم هستیم ما منابع سوخت فسیلی داریم و آنها فناوری و بازار مصرف دارند، اما وقتی کنار روسیه قرار می‌گیریم رقیب هم هستیم، هیچکدام مصرف‌کننده نیستیم.

خبرگزاری دانشجو

گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو - مهران شفاعتی؛ طی هفته‌های اخیر پوتین؛ رئیس جمهور روسیه به ایران سفر یک روزه‌ای داشت. این درحالی است که با تحریم روسیه توسط غرب، بسیاری از کالا‌های ضروری و مورد نیاز مردم این کشور، دیگر توسط کشور‌های اروپایی تأمین نمی‌شود و به نظر می‌رسد که روسیه به بازار ایران نیاز پیدا کرده است و به طور کلی فرصت تجاری بسیار خوب و جدیدی در جهت صادرات برای تجار ایرانی فراهم...

وب‌گاه الف

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: راه‌اندازی سانتریفیوژهای جدید، برنامه عقب مانده‌ای است که دولت سیزدهم آن را آغاز کرده و به عنوان یک تکلیف قانونی برای رفع نیاز کشور به میله سوخت و برای تولید برق است.

خبرگزاری مهر

سید ابراهیم رئیسی در طول یک سال گذشته 6 سفر خارجی انجام داد و این سفرها نشان می‌دهد، دولت سیزدهم با حرکت در «ریلِ جدید» برنامه خود را در حوزه سیاست خارجی دنبال می‌کند.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: راه‌اندازی سانتریفیوژهای جدید، برنامه عقب مانده‌ای است که دولت سیزدهم آن را آغاز کرده و به عنوان یک تکلیف قانونی برای رفع نیاز کشور به میله سوخت و برای تولید برق است.

خبرگزاری فارس

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: کاهش تعهدات برجامی و راه اندازی و گازدهی سانتریفیوژهای جدید در قبال تحریم‌های جدید آمریکا، حق جمهوری اسلامی ایران است.

وب‌گاه تابناک

موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی دوازدهمین روز مرداد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.

وب‌گاه عصر ایران

از نظر این دو تحلیل‌گر غربی، تحریم‌های آمریکا و غرب علیه تهران و مسکو به آغاز شراکت بی‌ثبات‌کننده‌ای بین روسیه و ایران کمک کرده که خنثی کردن آن دشوار خواهد بود.

وب‌گاه تابناک

رئیس دولت سیزدهم در بیست‌و نهمین سفر استانی خود عازم استان مرکزی شد. بازدید از بخش های مختلف عمرانی و اقتصادی، دیدار و نشست با اقشار مردم، رایزنی و تبادل نظر با نخبگان و ایثارگران، برگزاری شورای اداری و برگزاری نشست خبری در پایان این سفر از مهمترین برنامه‌های سفر یک‌روزه آیت الله سید ابراهیم رئیسی به استان مرکزی بود.

وب‌گاه منیبان

رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: وجود مجتمع آب سنگین و رآکتور خنداب موجب ایجاد ظرفیت بزرگ علمی، صنعتی و پژوهشی و همچنین سبب ارتقای سطح دانش و فناوری کشور شده و این مرکز به سهم خود برای جذب نخبگان محلی و منطقه‌ای تاثیرگذار بوده است.