کروکی‌های تصادفات تا 2 ماه آینده در سراسر کشور الکترونیکی می‌شود

خبرگزاری خبرنگاران جوان مشاهده در مرجع
کروکی‌های تصادفات تا 2 ماه آینده در سراسر کشور الکترونیکی می‌شود

رییس پلیس راهور گفت: تا 2 ماه آینده در سراسر کشور 9 هزار تبلت و سه هزار دست افزار سپهر توزیع می‌شود و کروکی تصادفات الکترونیکی خواهد شد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سید کمال هادیانفر رییس پلیس راهور گفت: تا 2 ماه آینده در سراسر کشور 9 هزار تبلت و سه هزار دست افزار سپهر توزیع می‌شود و کروکی تصادفات الکترونیکی خواهد شد.

وی افزود: کروکی الکترونیک در سال 1398 برای اولین بار مطرح شد و در سال 1399 اجرایی شد.

وی با بیان اینکه نرم‌افزار کروکی‌های الکترونیکی طراحی شد و به صورت آزمایشی در استان قم آغاز به کار کرد، گفت: با توافق صورت گرفته برای کروکی‌های الکترونی صحیح حق الزحمه عملیاتی پرداخت می‌شود.

رییس پلیس راهور از دولت خواست در کاهش تصادفات و توسعه انضباط ترافیکی پلیس را یاری کند.

هادیانفر افزود: سالانه یک میلیون و 300 هزار نفر در تصادفات جان خود را از دست می‌دهند این در حالی است که 30دستگاه در توسعه انضباط ترافیکی در کشور و کاهش تصادف نقش دارند. براساس قانون پلیس صرفا ناظر بر نظم و انضباط است.

وی گفت: در دولت یازدهم، دوازدهم و دولت سیزدهم تاکنون جلسه شورای عالی ایمنی مدیریت ترافیک با حضور رئیس جمهور برگزار نشده است. آسیب تصادفات کمتر از کرونا نیست و اگر یک فرد در تصادف فوت کند 5.3 میلیارد تومان به طور مستقیم و غیر مستقیم به کشور زیان می‌رساند.

به گفته وی 40 درصد تصادفات به موتورسیکلت سوران اختصاص دارد که بیشتر تصادفات در این حوزه جانی است، دومین دلیل تصادفات پس از مدیریت، موضوع راه است و حدود 45 تا 50 درصد فوتی‌ها در نقاط حادثه خیز رخ می‌دهد.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت:35 میلیون وسیله نقلیه در کشور داریم و 65 درصد از ناوگان عمومی ما امروز فرسوده است، ازسویی دیگر برخی قوانین منسوخ شده است و با توجه به فناوری‌های جدید باید به روزرسانی شود. برخی جرایم خودرو‌ها نیز بازدارنده نیست، چراکه الزامی برای پرداخت آن وجود ندارد.

به گفته وی سالانه یک میلیون و 200هزار تصادف در کشور رخ می‌دهد و باید شرایطی فراهم شود تا این امار به حداقل برسد.

سرهنگ داوود قاسمیان معاون عملیات پلیس راهور ناجا نیز در این مراسم گفت: 523 کروکی به جشنواره کروکی‌های برتر ارسال شد که از این تعداد 123 کروکی برای داوری پذیرفته شد. همچنین درطی 6 ماه از دی 99 تا تیر 1400، 296هزار کروکی به صورت کاغذی و سه هزار و 812فقره کروکی الکترونیک ثبت شد.

وی ادامه داد: در این جشنواره از سه کروکی تصادفات درون شهری، سه کروکی تصادف برون شهری، سه اثر کروکی برتر الکترونیک درون شهری و چهار اثر الکترونیک برون شهری تجلیل شد.

هفته نیروی انتظامی از 17 مهرماه با شعار پلیس مقتدر، قانونمدار و امین مردم آغاز و 23 مهر ماه با شعار پلیس، ولایتمداری، حفظ ارزش‌ها و جامعه ایمانی به پایان می‌رسد. براساس روزشمار هفته نیروی انتظامی، 18 مهر ماه با عنوان پلیس هوشمند، مشارکت عمومی، انضباط اجتماعی و 19 مهر ماه با عنوان پلیس خدمتگذار، سرباز فداکار و امنیت پایدار نامگذاری شده است.

20 مهر ماه نیز با عنوان پلیس، امنیت اقتصادی، پشتیبانی تولید و مانع زدایی و 21 مهر ماه نیز با عنوان پلیس، پیشگیری اجتماعی، آموزش همگانی و امنیت اجتماعی نامگذاری شده است.

روز‌های 22 و 23 مهرماه نیز به ترتیب با عنوان پلیس، تلاش جهادی، ایثار و شهادت و پلیس، ولایت مداری، حفظ ارزش‌ها و جامعه ایمانی نامگذاری شده است.

بیشتربخوانید