چهارشنبه 26 مرداد 1401

کسری بودجه

کسری بودجه

وب‌گاه دنیای اقتصاد

در هفته منتهی به 25 مرداد ماه دولت سیزدهمین در حدود 3 هزار و 630 میلیارد تومان اوراق به مشتریان فروخته شد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: در هفته سیزدهم حراج اوراق بدهی دولتی رکورد بیشترین حجم معاملات در بازار شکسته شد. همین موضوع موحب شد تا دولت در مجموع سه ماه برگزاری این بازار در سال جاری 30 همت از کسری بودجه را تامین کند.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره پرداخت مبلغ حداقلی و علی‌الحساب به معلمان در راستای اجرای رتبه‌بندی معلمان و جزئیات آن اظهار داشت: رتبه‌بندی بر اساس شایستگی است و وزارت آموزش و پرورش باید اقداماتی را انجام دهد تا میزان شایستگی یک معلم مشخص شود و بعد پرداخت‌ها طبق آن صورت گیرد.

وب‌گاه الف

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: کاسبان و تولید کنندگان و فعالان اقتصادی که به دلایلی نتوانستند بدهی مالیاتی خود را پرداخت کنند از 29 مرداد تا 10 شهریور مشروط بر اینکه اصل بدهی مالیاتی را بپردازند تا سقف 200 میلیون تومان برای فعالان حقیقی و 300 میلیون تومان برای فعالان حقوقی مشمول بخشودگی صد در صدی می‌شوند.

خبرگزاری دانا

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام گفت: تمام صندوق‌های بازنشستگی ورشکسته هستند و باید سن بازنشستگی در ایران اصلاح شود.

خبرگزاری اکو نیوز

خبرگزاری تسنیم

به گفته رییس سازمان برنامه و بودجه، فرآیند تدوین بودجه سال 1402 آغاز شده و با توجه به اینکه برنامه هفتم توسعه همچنان باید مراحل تهیه و تصویب خود را طی کند، در سال 1402 اجرایی نخواهد شد.

خبرگزاری تسنیم

مدیرکل دفترمطالعات بخش عمومی وزارت اقتصاد با تشریح وضعیت تحقق درآمدهای دولت در 4 ماهه نخست امسال و کسری 20 همت علی‌رغم افزایش درآمدها تصریح کرد: دولت اراده جدی ای که در کنترل تورم دارد.

خبرگزاری مهر

رئیس‌جمهور آمریکا با هدف کاهش انتشار گازهای خانگی و کاهش قیمت داروهای تجویزی لایحه 430 میلیارد دلاری کاهش تورم را امضا کرد.

خبرگزاری تسنیم

اقدامات و فعالیت‌های مهم و شاخص وزارت اقتصاد و امور دارایی در پایان یک سالگی دولت سیزدهم زیر ذره‌بین قرار گرفته است.

وب‌گاه گسترش

چهار کارشناس بازار سرمایه با ارائه تحلیلی از چالش های اصلی بورس اعلام کردند: جمع‌بندی مشکلات منجر به در جا زدن قیمت سهام و اشتباه عدم تحلیل پذیری بازار در ذهن سهامداران شده است.

خبرگزاری تسنیم

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به سران قوا پیامد‌های لغو حکم بند (ر) تبصره (6) قانون بودجه 1401 مبنی بر اخذ مالیات از سود سپرده اشخاص حقوقی را متذکر شد.

وب‌گاه الف

یک عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در نامه ای به سران قوا خواستار شد که در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا با حذف بند (ر) تبصره (6) از قانون بودجه کشور درباره اخذ مالیات از سود سپرده اشخاص حقوقی مخالفت شود چون وضع مالیات بر سود سپرده اشخاص حقوقی اثرات مثبت بر اقتصاد کشور دارد و حذف آن اثرات منفی بر سرمایه‌گذاری و تولید خواهد گذاشت.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه تورم حاصل از حذف ارز 4200 تومانی گذرا و موقتی است، گفت: حذف ارز ترجیحی ضروری و اقدام بسیار درستی بود، زیرا مشکلات زیادی برای اقتصاد کشور ایجاد کرد که حذف آن تصمیم بسیار شجاعانه‌ای بود که دولت سیزدهم انجام داد.