شنبه 5 اسفند 1402

800 نفر از مداحان سراسر کشور با موضوع جهاد تبیین گردهم می‌آیند

خبرگزاری فارس مشاهده در مرجع
800 نفر از مداحان سراسر کشور با موضوع جهاد تبیین گردهم می‌آیند

مصطفی خورسندی، مسئول سازمان بسیج مداحان و هیأت‌های مذهبی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری گردهمایی ذاکران و مداحان سراسر کشور فردا 2 شنبه 8 آبان در تهران اظهار داشت: تقریباً نماینده‌هایی از هر استان یا بخشی از شاخصین ذاکر هر استان را در تهران گردهم خواهند آمد.

هدف از برگزاری این نشست چیست؟

وی با اشاره به هدف برگزاری این نشست گفت: ایجاد یک انسجام و وحدت رویه و هماهنگی برای تحقق جهاد تبیین و پیگیری منویات مقام معظم رهبری، هدف اصلی این همایش است.

خورسندی با اشاره به اینکه ذاکرین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) رسانه بی‌بدیل شیعه هستند و این رسانه می‌تواند به‌شدت در جامعه اثرگذار باشد، تصریح کرد: با توجه به این‌که یکایک ذاکرین، چهره به چهره با مردم در ارتباط هستند، می‌توانند آثار مثبتی را در فرهنگ جامعه داشته باشند. ان‌شاءالله جلسه فردا که از صبح تا عصر برگزار می‌شود، بتواند ما را در مسیری که شهدا برای ما ترسیم کرده‌اند که همان توجه و اطاعت از مقام ولایت است، رهنمون کند و بتوانیم در این مسیر گام‌های مؤثری را برداریم.

800 مداح گردهم می‌آیند

مسئول سازمان بسیج مداحان و هیأت‌های مذهبی کشور با اشاره به سخنرانان این همایش گفت: حجت‌الاسلام حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، سردار سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، مقامات ارشد سپاه و همچنین سخنرانی در حوزه انتفاضه فلسطین بناست در این مراسم سخنرانی داشته باشند. فضای جلسه یک فضای جهاد تبیینی خواهد بود که در شرایط فعلی منطقه، سیاست داخلی و خارجی کشورمان تشریح شود تا ذاکرین اهل‌بیت با شرایط حساس منطقه و کشور آشنایی بیشتری پیدا کنند.

وی با بیان اینکه حدود 300 نفر از بانوان ذاکر در این مراسم شرکت خواهند کرد، گفت: درباره آقایان نیز به هر استان 10 نفر سهمیه داده‌ایم که تشریف‌فرما خواهند شد. حدود 300 نفر از سراسر کشور و حدود 150 نفر از تهران حضور خواهند داشت و در مجموع بین 750 تا 800 نفر از ذاکرین اهل‌بیت در این مراسم شرکت خواهند کرد. در این جلسه 50 درصد از مدعوین، ذاکرین جوان و حدود 50 درصد از ذاکرین پیشکسوت هستند.

پایان پیام /

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

غلامرضا سلیمانی

بسیج

بسیج مداحان مصطفی خورسندی جهادتبیین این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است
800 نفر از مداحان سراسر کشور با موضوع جهاد تبیین گردهم می‌آیند 2
800 نفر از مداحان سراسر کشور با موضوع جهاد تبیین گردهم می‌آیند 3