اقتصادی خبرگزاری ایسنا

اقتصادی خبرگزاری ایسنا

اولویت اقتصادی ایران در برابر تحریم چیست؟

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید، در شرایطی که احتمال کاهش تحریم‌ها یا فشارهای اقتصادی وجود دارد، تحولات داخلی می‌تواند در آینده اقتصاد ایران اهمیت فراوانی داشته باشد.

چرخش در شریک اصلی تجاری / عراق جای چین را گرفت

جدیدترین گزارش سازمان توسعه تجارت نشان می‌دهد که عراق در هفت ماهه ابتدایی سال جاری، اصلی‌ترین واردکننده کالا از ایران بوده است.

موسسه اعتباری کوثر در بانک سپه ادغام شد

مدیرعامل بانک سپه اعلام کرد: با برگزاری مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده سالیانه و مجمع فوق‌العاده ادغام موسسه اعتباری کوثر، این موسسه رسما در بانک سپه ادغام شد.

تسلیت وزیر اقتصاد به مناسبت ترور شهید فخری‌زاده

وزیر اقتصاد در پی شهادت مظلومانه سردار سرتیپ‌پاسدار دکتر محسن فخری زاده، دانشمند ارشد و برجسته کشورمان و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به دستان ناپاک دشمنان قسم خورده ملت شریف ایران اسلامی به ویژه رژیم صهیونیستی، ضمن محکوم نمودن این اقدام تروریسم دولتی، پیام تسلیتی صادر نمود

برای بهره‌مندی از مزایای سهام عدالت در سجام ثبت‌نام کنید

سرپرست سازمان خصوصی سازی گفت: حدود 30 میلیون نفر از سهام داران سهام عدالت روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهامشان انتخاب کردند که لازم است هر چه زودتر در سامانه سجام ثبت نام و کد بورسی دریافت کنند تا از مزایای سهامشان بهره مند شوند.

تمدید عوارض 3500 تومانی برای صادرات تخم مرغ

معاون وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت با اشاره به اینکه تعیین عوارض جدید برای صادرات تخم مرغ در دستور کار است از تمدید عوارض 3500 تومانی به ازای هرکیلوگرم تخم مرغ تا زمان ابلاغ عوارض جدید خبر داد.

آخرین وضعیت واردات مرغ، موجودی و ترخیص خوراک طیور

در هشت ماهه اول امسال حدود 44 هزار تن مرغ وارد شده که نسبت به سال گذشته 97 درصد کاهش دارد، اما دلیل گرانی مرغ در روزهای اخیر کاهش واردات اعلام نشده است.

صعود 23 هزار واحدی بورس

بازار سرمایه نخستین روز کاری خود در هفته جاری را با چراغ سبز آغاز کرد و شاخص کل این بازار بیش از 23 واحد افزایش یافت.

گاز به چند روستا می رسد؟

اختصاص 15 هزار میلیارد ریال برای تکمیل طرح‌های گازرسانی در لایحه بودجه 1400، توسعه اجرای طرح های گازرسانی روستایی را به دنبال خواهد و آنطور که معاون وزیر نفت در امور گاز اعلام کرده است تعداد روستاهای متصل به شبکه گاز کشور تا پایان دولت دوازدهم به 35 هزار روستا می‌رسد.

نحوه فعالیت شهرک‌های صنعتی در شرایط محدودیت‌های کرونایی

طبق اعلام سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، جریان فعالیت واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی تابعه بدون وقفه تداوم می‌یابد، اما در هفته پیش رو حضور کارکنانی که ضروری است، حداکثر تا میزان یک چهارم مجاز خواهد بود.

دومین نیروگاه بادی فراساحلی بزرگ جهان آماده بهره برداری شد

شرکت انرژی دانمارکی اورستد ساخت بزرگترین نیروگاه بادی فراساحلی هلند به ظرفیت 752 مگاوات را به پایان رساند.

ممنوعیت مکالمات تلفن همراه در پروازها

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا پیشنهاد اجازه برقرار تماسهای صوتی از طریق تلفنهای همراه در طول پرواز را لغو و به بررسی این ایده که با مخالفت شدید خلبانان و مهمانداران روبرو شده بود، پایان داد.

واردات غذایی ترکیه به عربستان رسما ممنوع شد

پس از ماهها بایکوت غیررسمی کالاهای ترکیه از سوی عربستان سعودی بر سر تنشهای سیاسی میان دو کشور، اتحادیه صادرکنندگان ترکیه اعلام کرد واردات گوشت، تخم مرغ و سایر محصولات ترکیه از سوی عربستان سعودی رسما معلق شده است.

دست کشیدن از نفت آسان نیست!

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران می گوید برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی باید حمایت از تولید و توسعه صادرات در کشور همزمان اتفاق بیفتد و سرمایه‌گذاری منطقی در بخشهای کشاورزی، صنعت و تولید صورت گیرد.

157 معدن دیگر به چرخه تولید و بهره‌برداری بازگشتند

طبق آخرین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه، 157 معدن در قالب طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجددا وارد چرخه تولید و بهره‌برداری شده‌اند. این در حالی است که بر اساس اعلام شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به عنوان مجری این پروژه، در مدت مذکور، 701 معدن دیگر هم شناسایی و اولویت‌بندی برای این طرح شده است.

یک راهکار جدید برای حل مشکل آب در کشور

هیئت ساماندهی بازارهای محلی آب با هدف برون‌رفت از بحران‌های ادواری آب و ارتقای هر چه بیشتر توسعه پایدار کشور در وزارت نیرو آغاز به کار کرد.