اقتصادی خبرگزاری ایسنا

اقتصادی خبرگزاری ایسنا

تأمین ریل توسط ذوب آهن دستاورد بزرگی برای کشور است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ذوب آهن اصفهان با راه اندازی کوره بلند شماره یک، بیش از 800 هزار تن به تولید خود اضافه می‌کند که اهمیت بسیاری دارد. این شرکت قادر به تأمین ریل کشور است که دستاورد بزرگی برای ایران است.

بازدید وزیر صمت از گروه صنعتی انتخاب

علیرضا رزم حسینی، وزیرصمت، عباس رضایی استاندار اصفهان از گروه صنعتی انتخاب (کارخانه اسنوا)، بخش‌های مختلف اسنوا بازدید و خط تولید جدید این کارخانه را افتتاح کردند.

از سرگیری پرواز به اسپانیا / ناتوانی آمریکا برای کاهش پروازهای عبوری ایران

رییس سازمان هواپیمایی کشوری از مذاکره برای از سرگیری پروازهای تهران - مادرید خبر داد و گفت: با وجود اقدامات خصمانه و تحریم های ظالمانه آمریکایی ها همانگونه که طی 40 سال گذشته نتوانستند صنعت هوایی ایران را زمین گیر کنند از این به بعد نیز بر این هدفشان ناتوان خواهند بود.

حرکت نخستین قطار تجاری ترکیه - چین / ایران را دور زدند

رییس خانه اقتصاد ایران و ترکیه گفت: نخستین قطار تجاری مستقیم میان ترکیه و چین چند روز قبل حرکت خود را از استانبول به سمت شرق آسیا آغاز کرده است.

شاغلان در بخش های غیرتولیدی بیشتر کار می کنند

بررسی ها نشان می دهد که در سالهای 92 تا 98 میانگین ساعت کار معمول هفتگی شاغلان در بخش های غیرتولید همواره بیشتر از بخش تولید بوده است.

تقاضایی برای خرید طلا و سکه نداریم / حباب 1.2 میلیونی قیمت سکه

طبق اعلام دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، پس از تعطیلات دو هفته‌ای، برخلاف اینکه همه تصور می‌کردند تقاضا برای خرید سکه و مصنوعات طلا افزایش یابد، روند تقاضا نزولی بود. ضمن اینکه باتوجه به افزایش حدود 50 دلاری قیمت هر اونس طلای جهانی و همچنین نوسانات نرخ ارز، قیمت‌ها روند صعودی داشته است.

ویدئو / سیل و سیلاب در دشتستان بوشهر

در پی بارندگی چند روز قبل، چند منطقه استان بوشهر درگیر آبگرفتگی و سیلاب شد و تعدادی از منازل تخریب شدند. شهرهای وحدتیه، آبپخش، شبانکاره و روستای شول در شهرستان دشتستان و روستای گمارون در شهرستان گناوه متحمل خسارات بیشتری شده‌اند. تداوم باران و عدم رسیدگی مناسب، موجب ریزش آوار و خرابی منازلی در دشتستان، گناوه و روستاهای شمال استان شده است. در کنار آسیب دیدن ساختمان‌ها و زمین‌های کشاورزی،...

باید آمادگی قطع اینترنت را داشته باشیم

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با اشاره به تهدید قطع اینترنت از طرف کشوری مانند آمریکا، گفت: ما باید آمادگی داشته باشیم در صورت قطع اینترنت اگر خدمات‌دهنده و خدمت‌گیرنده در داخل کشور هستند، مشکلی برای شبکه و ارائه خدمت وجود نداشته باشد.

تا 5 سال هرچه خانه بسازیم زمین داریم

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: به همه دستگاه ها و سازمان های دولتی در سراسر کشور اعلام شده که زمین مورد نیاز احداث مسکن ملی بر اساس نیاز پنج سال آینده کشور را تامین کنند.

سازنده آیفون مودم سلولاری می‌سازد

شرکت اپل ساخت مودم سلولاری برای دستگاههای آینده خود را آغاز کرده است.

جدیدترین قیمت گوشت، مرغ، میوه و صیفی جات

قیمت انواع گوشت قرمز منجمد داخلی و وارداتی، گوشت تازه، مرغ، تخم مرغ، میوه و صیفی در میادین میوه و تره بار تهران اعلام شد.

صدها هزار قطعه مرغ در ژاپن معدوم شدند

در پی شناسایی آنفلوآنزای مرغی در دو مرغداری در شهر میماساکا در استان اوکایاما واقع در جنوب غربی ژاپن، بیش از 370 هزار قطعه مرغ معدوم و دفن می شوند.

رشد 50 درصدی صادرات ایران به 15 کشور همسایه

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در هشت ماه گذشته صادرات به 15 کشور همسایه 50 درصد افزایش یافت که نشان می‌دهد این کشورها زمینه خوبی برای تحقق این مهم هستند.

افتتاح پنج پروژه با حضور وزیر صنعت در اصفهان

گروه صنعتی اسنوا امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت پنج پروژه را افتتاح کرد.

تحریم‌ها در اقتصاد برخی محصولات مؤثر بوده است

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: اگر تحریم ها فشارهایی در اقتصاد کلان ایجاد کرده، اما در اقتصاد مربوط به برخی محصولات موثر بوده و تولید و کیفیت آن را افزایش داده است.

آخرین وضعیت طرح واردات خودرو به مناطق آزاد / امکان واردات بدون انتقال ارز نیست

طبق اعلام دبیر شورای عالی مناطق آزاد، هنوز طرح پیشنهادی واردات خودرو به این مناطق در دولت تعیین تکلیف نشده و امکان واردات بدون انتقال ارز نیز به دلیل ممنوعیت کلی اعمال شده در واردات خودرو وجود ندارد.