پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

اقتصادی خبرگزاری ایسنا

اقتصادی خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل بنیاد برکت از اجرای 80 هزار طرح اشتغالزایی طی سال جاری در سطح کشور خبر داد و گفت: اجرای این طرح ها برای 240 هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کرده است.

چهارمین کارگروه مشترک وزارت صمت و بانک مرکزی به منظور هماهنگی سیاست‌های ارزی و تجاری کشور و هدایت ارز حاصل از صادرات به سمت چرخه تجاری و تولیدی کشور تشکیل شد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: از وزیر راه و شهرسازی می خواهیم برای حل موضوعاتی از قبیل ترافیک قلعه نو یک چاره اساسی و سریع انجام دهند.

ادامه روند باثبات بازار مسکن، رکود بازارهای موازی و رشد نسبی توان خرید متقاضیان، به شکل افزایش معاملات ملک در دو ماه گذشته بروز پیدا کرده است.

نمایندگان بخش خصوصی معتقدند برای توسعه برخی زیرساخت‌ها و افزایش فعالیت‌های تولیدی، باید سهمی از مالیات بر ارزش افزوده به شهرک‌های صنعتی اختصاص پیدا کند.

در حالی که در سال جاری بارها نسبت به افت شدید صادرات و ریزش اشتغال در صنعت فرش دستباف هشدار داده شده، اما هنوز بخی از موانع داخلی مهم صادرات برطرف نشده است.

هنوز چند هفته از انتشار اخبار جوانه زدن جوهای دامی وارداتی در یکی از بنادر کشور نگذشته که اخیرا ویدویی مبنی بر فاسد شدن چند صد تن سویای دامی در بندر امام منتشر شده است.

اپل سرویس جدیدی را راه اندازی کرد که به شرکتهای کوچک اجازه می‌دهد پرداختهای مشتریان را در آیفونهای خود بدون نیاز به سخت افزار اضافی مستقیما بپذیرند.

یک مقام مسئول کارگری بر ضرورت تعیین دستمزد واقعی و بهبود قدرت معیشت خانوارهای کارگری در سال آینده تاکید کرد و گفت: بالا بردن قدرت معیشت کارگران امری حیاتی است تا از عهده تامین هزینه های زندگی، خوراک، پوشاک، درمان و اجاره مسکن برآیند.

بعضی از بزرگترین شرکت‌های آمریکایی از جمله گروه لابی صنعت نفت آمریکا از دولت بایدن خواستند در وضع تحریمهای جدید علیه روسیه که ممکن است به تولیدکنندگان آمریکایی و توان رقابتی آنها صدمه بزنند، محتاطانه عمل کند.

نمایندگان اوپک پلاس پیش بینی کردند که تولیدکنندگان این گروه به برنامه خود پایبند می‌مانند و هفته آینده یک دور دیگر افزایش تولید را برای تامین تقاضای رو به رشد تصویب کنند.

قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار که نگرانیها نسبت به منازعه نظامی در اوکراین را تحت تاثیر قرار داد، به روند کاهشی خود ادامه داد.

قیمت نفت در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی تحت تاثیر ارزش قوی دلار، با کاهش روبرو شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، با بیان اینکه در راستای سیاست ارتباط با کشورهای همسایه باید بتوانیم تبادل تجاری را افزایش دهیم، تصریح کرد: دریای خزر بستر بسیار مناسب برای تبادل تجاری با کشورهای همسایه است.

استاندار خراسان رضوی گفت: بنای ما این است که در زمینه‌های دامداری، کشاورزی، صنعتی و زیرساختی به صورت قرارگاهی عمل کنیم؛ لذا با فعال شدن این قرارگاه‌ها جریان اقتصادی استان از یک نقطه مرکزی هدایت و راهبردگذاری‌ها و هماهنگی‌های بین بخشی در سطح استان انجام خواهد شد و روند خدمات‌دهی به فعالان اقتصادی در بخش‌های مختلف مدیریت می‌شود.

با توجه به اینکه تازه‌ترین آمار حاکی از تداوم افزایش قیمت و تعداد معاملات مسکن در تهران طی دی ماه است، در این ماه قیمت خانه در 8 منطقه تهران کاهشی و در 14 منطقه دیگر افزایشی بوده است.