اقتصادی خبرگزاری ایسنا

اقتصادی خبرگزاری ایسنا

17 مقصد اصلی صادرات کالاهای ایرانی

رئیس سازمان توسعه تجارت می‌گوید به زودی در دیداری میان صادرکنندگان و فعالان اقتصادی و وزیر صنعت، معدن و تجارت، اصلی‌ترین اولویت‌های صادراتی کشور مرور خواهد شد.

بازار سرمایه امروز هم قرمزپوش بود و شاخص کل بورس بیش از 15 هزار واحد کاهش یافت.

آرگو مأموریت خود را ازسر گرفت

عملیات پروژه تعمیر نفتکش ARGO به عنوان اولین پروژه تعمیراتی سال 1400 در گروه شناورهای بزرگ ایزوایکو پایان یافت.

گاوداران خواستار افزایش قیمت شیرخام شدند

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران گفت: قیمت جهانی و داخلی نهاده‌های دامی افزایش یافته و همین امر نیز منجر به افزایش هزینه‌های تولید شیر و گوشت شده است.

درحالیکه پیش از این، طبق گفته دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه دولتی هزینه سرویس پیامک در این بانک‌ها همچنان حداکثر 15 هزار تومان است و برنامه‌ای برای افزایش این هزینه وجود ندارد، بررسی‌های حاکی از آن است که برخی از بانک‌های دولتی هزینه سرویس پیامکی خود را افزایش داده‌اند.

عیدی و پاداش، بیشترین خواسته کارگران در سال گذشته

بررسی خواسته های کارگران در هیات های تشخیص نشان می دهد که سال گذشته سنوات خدمت، عیدی و پاداش و حقوق معوقه بیشترین تعداد خواسته در هیاتهای تشخیص را به خود اختصاص داده است.

کاهش 50 درصدی بارش ها / برق آبی ها کم آوردند

وزیر نیرو گفت: امسال بارش‌ها حدود 50 درصد نسبت به سال گذشته کمتر است و این موجب می‌شود که دقت ما در مصرف آب بالاتر رود و با توجه به این که تولید انرژی در کشور به وجود نیروگاه‌های برق آبی متکی است، کم بارشی در تولید برق هم اثر می‌گذارد.

"هفت تپه" کجا می‌رود؟

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه که نام آن با اعتراضات کارگری و مشکلات مدیریتی، گره خورده است، پس از سال‌ها واگذاری به بخش خصوصی که در مقاطعی نیز شائبه‌دار خوانده می‌شد، سرانجام بنا به اعلام دیوان محاسبات کشور به دولت بازگشت.

یک بانک دیگر به بانک‌های صادرکننده کارت اعتباری سهام عدالت اضافه شد

پیش از این اعلام شده بود که تا آخر اردیبهشت همه بانک‌ها، کارت اعتباری سهام عدالت صادر می‌کنند؛ اکنون طبق اعلام معاون وزیر اقتصاد، یک بانک دیگر به بانک‌های صادرکننده کارت اعتباری سهام عدالت اضافه شده است و سایر بانک‌ها نیز با آمادگی سیستم‌های خود کارت اعتباری سهام عدالت صادر می‌کنند.

افزایش روستاهای نیازمند آبرسانی با تانکر سیار کهگیلویه و بویراحمد به 165روستای

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در صورت ادامه کاهش بارندگی ها آبرسانی با تانکر سیار استان به 165 روستا افزایش خواهد یافت.

افزایش 116 درصدی قیمت نوشابه

در جریان روند افزایشی قیمت خوارکی ها و آشامیدنی ها از سال گذشته تا کنون، قیمت هر بطری نوشابه نسبت به پارسال تا 116 درصد افزایش داشته است.

پول تبلیغات بلای جان روشنایی کشور

در شرایطی که مسوولان برقی هشدار در مورد تامین برق را از هم اکنون شروع کردند و شاهد تعدیل روشنایی در مسیرهای شهری هستیم، بیلبوردهای بزرگ و کوچک تبلیغاتی با پروژکتورهای چشم نواز به جان روشنایی کشور افتادند.

170 واحد صنعتی راکد در تهران احیا شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) از احیای 170 واحد صنعتی راکد در استان تهران در سال گذشته خبر داد و شرایط دریافت تسهیلات جهش تولید را تشریح کرد.

افزایش ظرفیت ایستگاه برق خفر / لزوم همکاری مشترکان برای عبور از تابستان

معاون بهره‌برداری و سخنگوی شرکت برق منطقه‌ای استان فارس گفت: با هدف پاسخگویی مناسب به رشد بار به دلیل افزایش تعداد مشترکان در شهرستان خفر، ظرفیت ایستگاه 60/20 کیلوولت این شهرستان از 45 به 60 مگاولت‌آمپر افزایش داده شد.

خبر "غیب شدن" حجم عظیم مصالح ساختمانی، باعث تاسف است

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور گفت: دستگاه‌های متولی قضایی باید هرچه زودتر به حوزه مصالح ساختمانی ورود کنند و با تولیدکنندگانی که از منابع ملی کشور استفاده می‌کنند و محصولات خود را همراه با اخلال در نظام توزیع به بازار عرضه می‌کنند، برخورد کند.

افزایش 34 درصدی حملات فیشینگ

مجموعه عظیمی از داده‌ها نشان می‌دهد که سال 2020، سال بدی درزمینه انجام حملات فیشینگ بوده و این حملات نسبت به سال قبل، 34.4 درصد افزایش داشته است.