اجتماعی خبرگزاری تسنیم

اجتماعی خبرگزاری تسنیم

چرا سردفتران برگ سبز را سند خودرو نمی‌دانند؟! آیا درآمد چند هزار میلیارد تومانی علت مخالفت سردفتران با برگ سبز خودرو است؟

رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی ایران گفت: در همین دوران کرونا دیدیم که خیلی از فرایند‌های کلینیک کاترایال و کارآزمایی‌های بالینی که قرار بود در بسیاری از بیمارستان‌ها انجام شود با مخالفت رئیس بیمارستان‌ها روبه‌رو شد.

محسنی‌اژه‌ای با اشاره به تماس‌های اخیری که برخی نخبگان برای ارائه ایده‌های نو با وی گرفتند، از معاونت راهبردی خواست که با دعوت از این نخبگان و تعیین کارگروه‌های ویژه و ایجاد اتاق فکر، مشکلات را دسته‌بندی و برای هر یک از آنها راه حل ارائه دهند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور از توافق این سازمان با دولت برای تشکیل کارگروه مشترک برای ساماندهی واحدهای حقوقی دستگاه‌های دولتی خبر داد.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: بعد از واکسیناسیون کرونا برای پرستاران تاکنون حتی یک مورد فوت ناشی از کرونا در پرستارانی که هر دو دوز واکسن را زده‌اند، نداشته‌ایم و مرگ و میر پرستاران بر اثر این بیماری در کشور به صفر رسیده است.

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سامانه الکترونیکی "ثبت من" را با هدف الکترنیکی کردن ارائه خدمات مستقیم و 24 ساعته به شهروندان راه‌اندازی کرده است.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش از تشکیل 60 درصد کلاس‌های درس در سیدا خبر داد.

مدیرکل حوزه وزارتی آموزش و پرورش با اشاره به رونمایی از نسخه جدید شاد گفت: تا روز شنبه سوم مهرماه به‌روزرسانی نرم‌افزار شاد انجام می‌شود و دانش‌آموزان می‌توانند احراز هویت شوند.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با بیان اینکه واکسن کرونا عارضه خیلی مهمی در نوجوانان ایجاد نمی‌کند، گفت: والدین نگران تزریق واکسن کرونا به فرزندانشان نباشند؛ تعداد کمی از کودکان به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده‌اند.

دفتر مهندسی فضایی سرنشین‌دار چین اعلام کرده است که فضاپیمای باری Tianzhou-3 با موشک Long March-7 Y4 امروز به مقصد ایستگاه فضایی این کشور در فضا به پرواز درمی‌آید.

60 دانش‌آموز ایرانی با همکاری معاونت علمی در نمایشگاهی با عنوان "هوشمندشو" شرکت کرده‌اند که این نمایشگاه در زمینه اینترنت اشیا است و این دانش‌آموزان اختراعات خود را در این نمایشگاه ارائه کردند.

رئیس اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: بیش از 55 میلیون انسان در جهان با زوال عقل زندگی می‌کنند. در ایران برآورد می‌شود حدود 8 و نیم تا 10 درصد جمعیت سالمندان (بیش از 750 هزار تا 800 هزار نفر) مبتلا به دمانس باشند.

متاسفان به‌دلیل عدم نظارت در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی نه تنها از فروش بلیت پروازهای اربعین به‌صورت رفت و برگشت امتناع می‌کنند بلکه تمامی پروازهای ارائه شده به مقصد نجف صرفا از طریق ایرلاین‌های خارجی با قیمت 23 تا 31 میلیون تومان در حال فروش است!

محمود سلیمی به سمت "معاون زیرساخت و تجهیزات فناوری" مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه منصوب شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح نسبت به طرح مجلس درباره "خرید سربازی" واکنش نشان داد.

معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران نسبت به افزایش خودسرانه تعرفه مراکز شبانه‌روزی معلولان و سالمندان انتقاد کرد و گفت: خانواده‌ها می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی مراکز شبانه‌روزی موضوع را از طریق سامانه 1482 پیگیری کنند.