حقوقی و قضایی

حقوقی و قضایی

ایران به 8 معاهده تحت مدیریت وایپو ملحق شده است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رئیس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام کرد: ایران تاکنون به 8 معاهده از مجموع 17 معاهده مؤثر تحت مدیریت وایپو در حوزه مالکیت صنعتی ملحق گردیده و به‌زودی نیز به موافقت‌نامه‌های وین و استراسبورگ و سند ژنو لیسبون ملحق خواهد شد.

برگزاری جلسه سران قوا به میزبانی رییس مجلس
وب‌گاه خبر آنلاین

فارس نوشت: جلسه سران قوا به میزبانی رییس مجلس شورای اسلامی و با حضور روسای قوه مجریه و قضاییه برگزار شد.

کارگردان سینما: دقت در نتیجه عملکرد گذشته در موضوع بین ساترا و وزارت ارشاد
وب‌گاه عصر ایران

درام از امکان نمایش آنچه مورد قبول نیست نمی شود خالی کرد، آنچه در برابر دیده بیننده و تماشاگر قرار می گیرد شبیه آنچه در همان لحظه در خیابان و بیابان یک سرزمین یا جهان مجاور و معاصر آن رخ می دهد نباشد و چیزی دیگر باشد. راه حل چیست؟

ایجاد سردرگمی برای مردم با تصویب طرح الزام به ثبت رسمی / ضرورت اصلاح ایرادات در کمیسیون قضایی مجلس
خبرگزاری دانشجو

گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، در سالهای اخیر، اسناد غیر رسمی به یکی از ابزارهای کلاهبرداری، پولشویی و رشوه تبدیل شده است. حجم زیادی از پرونده‌هایی که در قوه قضائیه از طریق اسناد غیر رسمی ایجاد میشود، با موضوعات الزام به تنظیم سند ملک، اثبات مالکیت ملک و ابطال سند رسمی ملک است که این نشان از سلب حقوق مالکیت افراد به واسطه وجود اسناد غیررسمی دارد. براساس گزارش‌های بین‌المللی، شاخص بین‌المللی...

معاون تشکیلات جامعه روحانیت مبارز: سفرهای استانی رئیس‌جمهور به پیشرفت و توسعه متوازن کشور کمک می‌کند
خبرگزاری میزان

معاون امور تشکیلات جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اینکه سفرهای استانی به پیشرفت و توسعه متوازن در کشور کمک می‌کند، گفت: وقتی رئیس‌جمهور به نقاط مختلف کشور سفر می‌کند، به‌طور طبیعی از توجه به یک منطقه خاص جلوگیری شده و عدالت از حیث اداری و مدیریتی را موجب می‌شود.

ثبت 48 نشانه جغرافیایی فرش دستباف در داخل
خبرگزاری مهر

سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) نخستین مصاحبه از اولین شماره مجله خبری آسیا و اقیانوسیه خود را به رئیس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اختصاص داد.

جلسه سران قوا به میزبانی رییس مجلس برگزار شد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - جلسه سران قوا به میزبانی رییس مجلس شورای اسلامی و با حضور روسای قوه مجریه و قضاییه برگزار شد.

رهایی محکوم به قصاص پس از 12 سال حبس در البرز
وب‌گاه فرارو

دادستان عمومی و انقلاب کرج با اشاره به اینکه محکوم بیش از 12 سال در زندان محبوس و در انتظار اجرای حکم قصاص بوده گفت: با تشکیل جلسات متعدد صلح و سازش توسط اجرای احکام کیفری کرج، در نهایت تلاش‌ها به ثمر نشست و اولیای دم مقتول رضایت بی قید و شرط خود را اعلام کردند.

طرح شفافیت آرای نمایندگان در دستور کار مجلس
وب‌گاه مشرق نیوز

طرح شفافیت آرای نمایندگان و گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد دولت در مورد ارز 4200، منابع و مصارف آن در دستور هفته جاری مجلس قرار دارد.

ارسال پرونده دیگری در حوزه بانک مرکزی با کیفرخواست به دادگاه
خبرگزاری خبرنگاران جوان

سخنگوی قوه قضاییه از ارسال پرونده دیگری در حوزه بانک مرکزی با صدور کیفرخواست به دادگاه خبر داد.

آرای دیوان عدالت اداری لازم‌الاجرا است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رئیس دیوان عدالت اداری اجرای آرای صادره هیات عمومی دیوان عدالت اداری به عنوان پارلمان حقوقی را لازم‌الاجرا دانست و گفت: همه دستگاه‌های اجرایی طبق قانون در یک ماه باید به نامه‌های دیوان پاسخ دهند که دستگاه‌های اجرایی رعایت نمی‌کنند و طولانی‌شدن زمان دادرسی را موجب می‌شوند.

فروش نوبت اجرا لکه ننگ تئاتر کشور است که در دولت تدبیر و امید رخ داد / هنرمندان تئاتر هیچ آینده‌ای برای هنر خود متصور نیستند
خبرگزاری دانا

محمد محمدی، کارشناس و فعال حوزه تئاتر گفت: هنرمندان اهالی تئاتر هیچ آینده‌ی برای هنر خود متصور نیستند و نمی‌دانند حتی در هفته پیش روی خود چه اتفاقی قرار است بی افتد و این محصول تدبیر و امید مدیران است.

همراهی گروه‌های مردم‌نهاد برای نظارت بر فضای مجازی و پلتفرم‌ها
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی خواستار همراهی گروه‌های مردم نهاد برای نظارت بر فضای مجازی و پلتفرم‌ها شد و گفت: در حوزه رسانه باید تقاضا ایجاد کرد و نهادهای مردمی بایستی به این امر کمک کنند.

انحصار در واردات وتوزیع نهاده های دامی
وب‌گاه مشرق نیوز

مشاور سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: ورود دستگاه های نظارتی از جمله دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و وزارت اطلاعات می تواند در مبارزه با فساد موثر باشد.