حقوقی و قضایی

حقوقی و قضایی

خبرگزاری تسنیم

رسانه‌های سعودی انگلیسی در تلاش برای القاء خبر قطع انگشتان سه مجرم سارق در زندان ارومیه بودند که مقام رسمی رسانه‌ای قوه قضائیه این خبر را تکذیب کرد؛ مجرمین سارق مورد اشاره، بالای 20 سال سن دارند و هم‌اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند.

حناچی: گزارش املاک واگذار شده شهرداری به غیر تا نیمه مهر به شورا ارائه می شود
خبرگزاری ایسنا

شهردار تهران در واکنش به درخواست برخی از اعضای شورای شهر مبنی بر انتشار لیست املاک واگذار شده شهرداری به غیر اعلام کرد که این گزارش در مهرماه تقدیم شورای شهر می شود.

حضور گروه‌های مقاومت فلسطینی و لبنانی در مجلس برای بررسی سازش خیانت‌کارانه
خبرگزاری ایسنا

بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌های خصوصی، وضعیت کیفیت و قیمت خودرو و مشکلات صنعت خودروسازی و همچنین بررسی توافق نامه عادی سازی روابط کشورهای امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی با حضور نمایندگان گروه‌های مقاومت فلسطینی و لبنانی در دستور کار جلسات کمیسیون‌های تخصصی در هفته جاری قرار دارد.

جزییات مراحل آزمون سنجش شخصیت داوطلبان تصدی منصب قضا
خبرگزاری ایسنا

جزییات مراحل آزمون سنجش شخصیت داوطلبان تصدی منصب قضا اعلام شد.

فراخوان ارسال مقاله به همایش بین المللی مطالبات حقوقی - بین المللی دفاع مقدس
خبرگزاری ایسنا

دبیر کمیته علمی «همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی - بین‌المللی دفاع مقدس» گفت: مستندسازی و جمع‌آوری اسناد مربوطه یکی از ضرورت‌های تحقق این موضوع است که امیدواریم در این همایش به آن دست پیدا کنیم.

رسیدگی به پرونده پیش فروش خودرو در دادگاه جرایم اقتصادی گلستان
خبرگزاری ایسنا

رئیس‌کل دادگستری گلستان از ارجاع سومین پرونده مفاسد اقتصادی به دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی استان خبرداد.

مصطفی کمال پورتراب؛ آهنگساز و پدر تئوری موسیقی معاصر ایران
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - مصطفی کمال پورتراب از برجسته‌ترین نظریه‌پردازان موسیقی معاصر ایران است که تئوری‌های موسیقیایی او در قالب چند جلد کتاب به دانشجویان این رشته در حال تدریس است. همچنین بزرگان موسیقی ایران چون لوریس چکناوریان، علی رهبری، داریوش دولتشاهی و حسین علیزاده افتخار شاگردی پورتراب را داشته‌اند.

رویدادهای خبری گلستان در هفته‌ای که گذشت
خبرگزاری ایرنا

گرگان ایرنا اجرای طرح نشانه‌گذاری هفت هزار درخت سوزنی برگ خشک شده، افتتاح چهار پارک کودک در مناطق سیل‌زده، افتخار آفرینی عکاسان گلستانی در جشنواره مطبوعات کشور و بهره‌برداری از 40 خانه هلال روستایی در استان از جمله رویدادهای خبری هفته گذشته گلستان است.

باهنر: رئیس جمهوری مستقر را باید نظارت وحمایت کرد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - روزنامه ایران در گفت وگو با باهنر آورده است: مجلس هم نباید فکر کند که این دولت روزهای آخرش است و باید با استیضاح و رأی ندادن مانع تراشی کند. این هم می‌شود یک نوع اداره کردن مملکت که در آن کسی سودی نمی‌برد و همه ضرر می‌کنند. من که در جناح دولت تعریف نمی‌شوم اما معتقدم که باید رئیس‌جمهوری مستقر را رصد، حمایت وکمک کرد.

نقره‌کار: برخورد با کنشگر خیر عمومی نباید آلوده به دیدگاه امنیتی شود
خبرگزاری ایسنا

یک حقوقدان گفت: سزاواری برخورد با کنشگر خیر عمومی نباید آلوده به دیدگاه پلیسی و امنیتی شود و با کنشگر سیاسی نباید با لسان داغ و درفش مواجهه شود.

تنها نقد داریوش پیرنیاکان از عملکرد خانه موسیقی
خبرگزاری ایسنا

داریوش پیرنیاکان با دفاع از عملکرد حال حاضر خانه موسیقی تاکید می‌کند که هم اینک جزو تیم اجرایی نیست و فقط تلاش می‌کند واقعیت را بگوید. او در عین حال مهمترین نقد به عملکرد حال حاضر خانه موسیقی را این نکته می‌داند که اقداماتشان را آنطور که باید و شاید رسانه‌ای نمی‌کنند.

قوه قضاییه قطع انگشت 3 کودک به جرم سرقت را تکذیب کرد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - مرکز رسانه قوه قضاییه جمعه شب خبر منتشره پیرامون اجرای حکم قطع انگشت دست سه کودک به جرم سرقت را کذب محض خواند.

اجرای حکم قطع انگشت دست 3 کودک در ارومیه تکذیب شد
خبرگزاری خبرنگاران جوان

مرکز رسانه قوه قضاییه خبر اجرای حکم قطع انگشت دست 3 کودک به جرم سرقت در استان آذربایجان غربی را تکذیب کرد.

قوه قضاییه: تایید و اجرای حکم قطع انگشت دست سه کودک صحت ندارد
خبرگزاری ایسنا

مرکز رسانه قوه قضاییه می‌گوید "ادعای مطرح شده در برخی رسانه‌های خارجی مبنی بر تایید و اجرای حکم قطع انگشت دست سه کودک به جرم سرقت" صحت ندارد.

نماینده ولی فقیه در فارس: فرهنگ پوشش در جامعه مدنظر باشد
خبرگزاری ایرنا

شیراز - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: مساله فرهنگ پوشش در جامعه باید مدنظر قرار گیرد و روی آن کار شود.