یک‌شنبه 16 بهمن 1401

حقوقی و قضایی

حقوقی و قضایی

وب‌گاه مشرق نیوز

از کف حسینیه امام خمینی، شکوفه‌ها به آسمان می‌پرند. انگار زمین و آسمان جا عوض کرده‌اند؛ این‌بار از زمین به آسمان می‌بارد.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: فرمان عفو رهبر معظم انقلاب، سیره ایشان در طول سال‌های گذشته بوده است.

وب‌گاه خبر آنلاین

نویسنده معتقد است که به جای مولدسازی، حرکت آینده باید بر دو محور منافع ملی، و شکل دهی به نظم جدید بر محوریت انسان، شکل بگیرد تا شور و شعف بسیار عمیقی در همه حوزه ها برقرار کند؛ به سرعت توزیع نظام منافع را از خاص گرایی خارج، و به عام گرایی ارجاع دهد. عقلانیت در این زمینه باید خودش را در قالب نه چندان آشکار آشتی ملی متبلور سازد

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور طی سخنانی با بیان اینکه طبق قانون یکی از وظایف اصلی دادستان‌ها حفظ و صیانت از مصالح عالیه ایتام در همه ابعاد است، گفت: دادستان‌ها وظیفه دارند سایه خدمات خود را بر سر ایتام نگه دارند و همه امور مادی و معنوی‌شان را عهده‌دار شوند. وی افزود: سرپرستی ایتام منحصر به امور مالی و مادی نیست بلکه مواردی نظیر رشد...

خبرگزاری تسنیم

یک حقوقدان گفت: از اینکه فرمان عفو گسترده صادر شده خیلی خوشحال هستم، هم کار رئیس قوه قضائیه برای ارائه چنین پیشنهادی بسیار خوب بوده و هم اینکه موافقت مقام رهبری بسیار شایسته و خوشحال‌کننده است.

وب‌گاه خبر آنلاین

تسنیم نوشت: آیت‌الله حسینی بوشهری فرمان عفو مقام معظم رهبری را بشارت‌دهنده جامعه‌ای یکپارچه و منسجم دانسته تأکید کرد که مقام معظم رهبری با همه کسانی که در حوادث اخیر یا پیش از آن جرائمی را مرتکب شده بودند، برخوردی پدرانه کرده است.

وب‌گاه خبر آنلاین

تسنیم نوشت: علیزاده طباطبایی، حقوقدان و فعال سیاسی اصلاح طلب با تقدیر از رهبر انقلاب به دلیل فرمان عفو درباره محکومان و متهمان قضائی، گفت: فرمان رهبر انقلاب، شکاف‌ها را از بین برده و انسجام اجتماعی را رقم خواهد زد.

خبرگزاری مهر

دادستان کل کشور گفت: صیانت از ایتام در برابر آسیب‌های اجتماعی و دام‌هایی که در جامعه برای شکار نوجوانان و جوانان گسترده شده، از وظایف خطیر و مهم دادستان‌هاست.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

خبرگزاری خبرنگاران جوان

رئیس کمیسیون قضائی مجلس گفت: حاکمیت فرزندان این سرزمین را رها نمی‌کند و متاسفانه افرادی دچار خطای سهوی و به عبارتی گرفتار جوسازی دشمن شدند.

خبرگزاری تسنیم

رئیس جمهور با اشاره به اهتمام مسئولان وزارت فرهنگ در برگزاری موفق جشنواره‌های فرهنگی هنری ایام دهه فجر تصریح کرد: جریان انقلابی فعال در عرصه‌های فرهنگی و هنری، تلاش کرده‌اند جلوه‌ای از هنر انقلابی را به نمایش بگذارند که این تلاش‌ها ستودنی است.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

یک عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: دستور اخیر رهبری می‌تواند فضای اجتماعی آرامتری را در کشور ایجاد کند و امیدوارم شرایط کشور به سمتی برود که با سعه صدر بیشتری انتقادات و اعتراضات شنیده شود.

وب‌گاه خبر آنلاین

ایسنا نوشت: فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: این عفو می‌تواند گشایشی باشد برای فهم و شنیدن حرف معترضان و گشایشی باشد در امور سیاسی کشور زیرا کسانی که حرف آزادی آن‌ها مطرح شده است، کسانی هستند که به معنای واقعی به وضع موجود اعتراض و انتقاد داشته‌اند.

وب‌گاه خبر آنلاین

ایسنا نوشت: یک عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: دستور اخیر رهبری می‌تواند فضای اجتماعی آرامتری را در کشور ایجاد کند و امیدوارم شرایط کشور به سمتی برود که با سعه صدر بیشتری انتقادات و اعتراضات شنیده شود.

وب‌گاه عرشه آنلاین

امیررضا خادم نماینده اسبق مجلس و عنوان‌دار کشتی جهان و المپیک در یک گفت‌وگوی مفصل به تشریح شرایط موجود پرداخت.