حقوقی و قضایی

حقوقی و قضایی

اسرار پشت‌پرده سریال «خانه امن»
خبرگزاری مهر

"خانه امن" از اولین روز پخشش تا همین شب گذشته توانسته بیننده‌های زیادی را سر ساعت خاصی پای مانیتور تلویزیون بکشاند؛ هرچند نقدهای زیادی به این سریال وارد شده...

آیت الله یزدی از دار دنیا یک خانه داشت که همان راه هم وقف کرد
خبرگزاری ایسنا

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه آیت الله یزدی را عالمی مجاهد توصیف کرد که همه زندگی و عمر و مال خود را وقف انقلاب و دین و راه امام کرده است و گفت: آیت الله یزدی همیشه نگران بود که نکند که نفوذی های دشمن همه آن زحماتی که برای انقلاب کشیده شده بود را مصادر کند.

مشکلات اقتصادی اگر چاره نشود تصویر ناکارآمدی از نظام شکل می‌گیرد
خبرگزاری ایرنا

مشهد - ایرنا - امام جمعه مشهد گفت: در شرایط کنونی مشکلات اقتصادی مردم ناکارآمدی برای نظام کارآمد جمهوری اسلامی را به تصویر می کشد که باید برای آن چاره اندیشی اساسی کرد.

امام‌جمعه جیرفت: مبارزه با فساد شاخصه خواص انقلابی است
خبرگزاری ایرنا

جیرفت - ایرنا - امام جمعه جیرفت با بیان اینکه پیروی از خواص بی‌بصیرت مانع تشکیل دولت اسلامی است گفت: خواص انقلابی و بابصیرت، اهل مبارزه با فساد هستند.

زندان دامغان به مکان جدید انتقال یافت
خبرگزاری ایرنا

سمنان - ایرنا - رییس زندان دامغان گفت: زندان این شهر به مکان جدید در خارج از محدوده شهری منتقل شد.

چهار وزیر در کمیسیون‌های مجلس حاضر می‌شوند
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - وزرای تعاون، علوم، صنعت و کشور در هفته پیش رو با حضور در کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی پاسخگوی سوالات نمایندگان خواهند بود.

خبرگزاری تسنیم

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: اجرا قانون جدید صدور چک، تاثیر فراوانی در کاهش پرونده های قوه قضائیه، دعاوی حقوقی و کاهش میزان چک های برگشتی خواهد گذاشت.

عقب‌ماندگی‌های خوزستان در حوزه‌های مختلف افزایش یافته است
خبرگزاری مهر

اهواز - رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: عقب‌ماندگی‌های استان در حوزه‌های مختلف از جمله آب، شبکه فاضلاب، راه‌ها، عمران شهری و روستایی نه تنها باقی می‌ماند بلکه افزایش پیدا کرده است.

خدمت به مردم و انقلابیگری از جمله ویژگی‌های مرحوم یزدی بود
خبرگزاری مهر

علی دارابی در یادداشتی که به مناسبت درگذشت مرحوم یزدی نگاشت، آورده است: شجاعت، صداقت، صراحت، ثابت قدم در باورها، خدمت به مردم و محرومان و انقلابی گری ازجمله ویژگی های آن مرحوم بود.

حجت الاسلام شهریاری درگذشت آیت الله یزدی را تسلیت گفت
خبرگزاری مهر

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طی پیامی درگذشت آیت الله محمد یزدی را تسلیت گفت.

دریافت مطالبات کتابفروشی‌های پاییزه و پاسخ اداره کتاب به حواشی
خبرگزاری مهر

دریافت مطالبات کتابفروشی‌های عضو طرح پاییزه کتاب 99 و پاسخ اداره کتاب وزارت ارشاد به حواشی مربوط به یک کتاب، ازجمله اخبار مهم حوزه کتاب در این‌هفته بودند.

فعال اصولگرا: نگرانی اصلاح‌طلبان ردصلاحیت نیست؛ رای نیاوردن است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - فعال اصولگرا، مباحث درباره ردصلاحیت اصلاح‌طلبان را بهانه دانست و گفت: نگرانی آنها ردصلاحیت نیست چون خیلی از نامزدهای اصلاح‌طلب در انتخابات یازدهمین دوره مجلس تایید صلاحیت شدند ولی رای نیاوردند.

امام جمعه کرمانشاه درگذشت آیت الله یزدی را تسلیت گفت
خبرگزاری ایرنا

کرمانشاه - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با انتشار پیامی درگذشت آیت الله محمد یزدی را تسلیت گفت.

ورود قانون چک به فاز جدید اجرایی از فردا / خداحافظی با چک حامل
خبرگزاری مهر

اجرای قانون چک از فردا 22آذر وارد فاز جدید خواهد شد و بر مبنای آن، نه تنها صدور چک در وجه حامل ممنوع است، بلکه افراد ورشکسته نیز اجازه دریافت دسته‌چک ندارند و سقف عمر چکها سه ساله خواهد بود.

معتمدی: نمی‌دانم چرا با متقلبان پژوهشی برخورد نمی‌شود!
خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه امیرکبیر با تاکید بر اینکه مسئولان اگر بخواهند می توانند طی یک ماه با تخلفات علمی و پژوهشی برخورد کنند، گفت: اینکه چرا با این پدیده که زیبنده جمهوری اسلامی ایران نیست، برخورد نمی شود جای سئوال دارد و به نظر می رسد عده ای از این پدیده سود می برند.

حزب الله: آیت الله یزدی همواره در کنار مقاومت و مدافع آن بود
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - حزب الله لبنان پنجشنبه شب در بیانیه‌ای درگذشت آیت الله «محمد یزدی» عضو مجلس خبرگان رهبری و رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را تسلیت گفت و اعلام کرد که او همواره حامی مقاومت بود.