روانشناسی

روانشناسی

زیباکلام: به بهبود شرایط اقتصادی در دولت رئیسی خوشبین نیستیم / عبدی: نمی‌توان با دلایل علمی از «حجاب» دفاع کرد
وب‌گاه مشرق نیوز

از نگاه اصلاح طلبان گویا در دولت روحانی تمامی تحریم ها به تاریخ پیوسته بود و دلار هزار تومان شده بود و حالا این نگرانی وجود دارد که دلار 5 هزارتومان شده و تحریم ها نیز بازگردد!

دارابودن سلامت جسمانی و روانی ملاک پذیرش در مقطع ارشد روانشناسی
خبرگزاری مهر

شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی مصوب کرد: برخورداری از سلامت جسمی و روانی ملاک پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد رشته های مجموعه روانشناسی آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 گروه پزشکی است.

سرانه مطالعه هر فرد بالای 15 سال باسواد، در روز 16 دقیقه است
خبرگزاری مهر

طبق گزارش مرکز آمار در سال 1399 سرانه مطالعه افراد باسواد با سن 15 سال و بیش‌تر، در ماه به طور متوسط 8 ساعت و 18 دقیقه برآورد شد که به عبارت دیگر 16 دقیقه و 36 ثانیه در روز بوده است.

/ ضعف در پشتیبانی برنامه شاد مشکل اساسی تحصیل
خبرگزاری دانا

شاهورانی ایام کرونا را چالشی بزرگ برای معلمان دانست و گفت: اگر آموزش و پرورش را مانند سیستم یک خودرو بدانیم، تعطیلی های کرونایی باعث قطعی سیستم برق رسانی و سوخت رسانی خودرو می شود.

وب‌گاه عصر ایران

نتایج آمارگیری نشان می دهد اولویت مطالعه افراد به ترتیب مطالعه قرآن و ادعیه، رمان و داستان های کوتاه بزرگسالان، روانشناسی و تربیتی و موضوعات دینی (بجز ادعیه و قرآن) بوده است

سرانه مطالعه ایرانی‌ها روزی 16 دقیقه و 32 ثانیه
خبرگزاری ایسنا

سرانه مطالعه ایرانی‌های 15 ساله و بیشتر در روز حدود 16 دقیقه و 32 ثانیه است.

دلیل انسداد رابطه فلسفه و علوم انسانی در ایران چیست؟
خبرگزاری مهر

استاد فلسفه دانشگاه شهید بهشتی گفت: یکی از دلایل انسداد رابطه فلسفه و علوم انسانی در ایران تقلیل کل فلسفه های کلاسیک سنتی به یک سنت صدرایی است، انگار یک دایره المعارفی است که تقدس هم دارد.

وب‌گاه عصر ایران

چندین سال است که بهزیستی به قاضی نامه می‌زند و حتی این کار به صورت اورژانسی هم انجام می‌شود. حتی تلفنی از قاضی یا دادستان حکم می‌گیرند و همراه نیروهای انتظامی وارد عمل می‌شوند.

شش اشتباه بزرگ بیشتر ایرانی‌ها در زندگی
وب‌گاه فرارو

بعضی از ما با قبول‌نکردن این که نیاز به درمانگر داریم دست به رفتار‌هایی می‌زنیم که ما را از این واقعیت دور می‌کند مثلا می‌گوییم یک سفر بروم، مشکلم رفع می‌شود یا گذشت زمان این موضوع را حل می‌کند، اما باید بدانیم که همه این‌ها شاید درد یا سوزش زخم ما را شبیه یک مسکن کم کند، اما شفادهنده نخواهد بود.

دریافت آثار سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی آغاز شد
خبرگزاری مهر

رئیس دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فارابی با اشاره به فراخوان سیزدهمین دوره این جشنواره، زمان دریافت آثار این دوره را از امروز بیست و هفتم شهریورماه تا دهم آبان ماه سال جاری اعلام کرد.

تغییرات آب‌وهوایی موجب اضطراب زیست‌محیطی در کودکان می‌شود
خبرگزاری ایسنا

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که عدم فعالیت درباره تغییرات آب‌وهوایی منجر به ایجاد «اضطراب زیست محیطی» در کودکان نگران آینده خواهد شد.

40 دانشگاه ایرانی در میان برترین‌های دنیا قرار گرفتند
خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، رتبه‌بندی موضوعی تایمز 2022 در چهار موضوع روانشناسی، علوم طبیعی، علوم زیستی و سلامت منتشر شده است. رتبه‌بندی سلامت شامل دو موضوع علوم بالینی و علوم بهداشتی از همان شاخص‌های عملکردی قابل اعتماد و دقیق مانند رتبه‌بندی‌های دانشگاه تایمز 2022 در سال 2022 استفاده می‌کند در بخش موضوعی مجددا متناسب با زمینه‌های فعالیت هر دانشگاه تنظیم شده است. در این...

اورژانسی که وضعیتش اورژانسی است
خبرگزاری ایسنا

کلینیک دارند و در زمینه‌های آسیب اجتماعی کار می‌کنند. گذرشان به اورژانس اجتماعی خورده است و معتقدند این اورژانس محدودیت‌های بسیاری دارد و در عین حال مجری قوی ندارد.

آموزش مجازی بهتر است یا حضوری؟
خبرگزاری ایسنا

یک متخصص روانشناسی کودک و نوجوان با اشاره به اینکه به دلیل ویروس کرونا، آموزش مجازی به دانش‌آموزان به فرآیند یادگیری آنها کمک زیادی کرده است، اما این آموزش‌ها مزایا و معایبی را هم با خود به دنبال دارد، گفت: پژوهش‌های انجام شده در زمینه مجازی شدن آموزش‌ها به دنبال همه‌گیری ویروس کرونا نشان داده است که معایب استفاده از سیستم‌ها و آموزش‌های مجازی بیشتر است و همچنین پژوهش دیگری نشان داده دانش‌آموزان...

بهترین دانشگاههای دنیا در روانشناسی و سلامت / حضور 40دانشگاه ایرانی
خبرگزاری مهر

رتبه بندی موضوعی تایمز 2022 در چهار موضوع روانشناسی، علوم طبیعی، علوم زیستی و سلامت منتشر شد و 40 دانشگاه ایرانی در میان بیش از هزار دانشگاه برتر دنیا قرار گرفتند.