یک‌شنبه 1 خرداد 1401

روسیه

روسیه

خبرگزاری مهر

تبریز - رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: طرح هدفمند نمودن نظام پرداخت یارانه‌ها در بخش زراعت تحول عظیمی ایجاد می‌کند.

وب‌گاه مشرق نیوز

126 نفر از هنرمندان و سینماگران جهان، در بیانیه‌ای به قتل "شیرین ابوعاقله" خبرنگار مسیحی که توسط رژیم صهیونیستی به شهادت رسید اعتراض کردند.

وب‌گاه تابناک

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: حمله نظامی روسیه به اوکراین، بنا بر عقیده عموم تحلیلگران منجر به تغییر در نظم بین المللی خواهد شد. با این حال، بسیاری از دولتها از منظرهای خاص تری به بحران اوکراین می نگرند. مناقشه بر سر جزیره تایوان و ادعای چین نسبت به الحاق این کشور به سرزمین اصلی چین از جمله موضوعاتی است که سرنوشت آن در گروی تحولات در جنگ اوکراین است.

وب‌گاه خبر آنلاین

ایسنا نوشت: «میش‌مرغ»؛ پرنده‌ای که به نام «عروس بوکان» شناخته می‌شود، گونه‌ایست که جمعیت آن در ایران به 19 قطعه رسیده و در خطر انقراض است. مدیر پروژه مشارکتی حفاظت میش‌مرغ با اشاره به سیر تاریخی کاهش جمعیت این گونه و اقدامات صورت گرفته برای احیای آن از لزوم شناساندن میش‌مرغ به دوستداران محیط زیست در ایران می‌گوید.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: رئیس جمهور آمریکا و آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه از سفر به روسیه منع شدند.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

روسیه فهرستی از 963 شهروند آمریکایی از جمله رئیس جمهور و وزیر امور خارجه را منتشر کردند که از سفر به روسیه منع شده‌اند.

وب‌گاه خبر آنلاین

سردار آزمون تصویری از خودش در کشور مکزیک منتشر کرد.

خبرگزاری دانا

صدرالحسینی گفت: در واقع اینگونه به نظر می‌رسد که جمهوری اسلامی در ارتباط با کشورهای پیرامونی و حوزه خلیج‌فارس در حال ایجاد یک توازن بین‌المللی است.

وب‌گاه گسترش

قیمت سیمان با شروع سال جاری در مدار صعودی قرار گرفت. این روند در بعد جهانی هم از فصل دوم سال 2022 مشهود بود. حالا به نظر می‌رسد بازار ساخت و ساز و به‌ویژه پروژه مسکن ملی بیش از هر زمانی تحت تأثیر قیمت مصالح قرار دارد. اما آیا بازار سیمان به روند پرنوسان خود ادامه می‌دهد؟

وب‌گاه عصر ایران

درحال حاضر روزانه حدود 20 میلیون متر مکعب گاز در کشور مصرف می‌شود که جایگزین 20 میلیون لیتر بنزین در روز شده است.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: وزیر خارجه قطر گفت که حل موضوع هسته ای ایران به ثبات در خلیج فارس کمک خواهد کرد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

اوربان گفت که کشورش با تحریم‌های شتابزده علیه روسیه که برابر با بمب اتمی است و ثمره ای جز قحطی و مهاجرت دسته جمعی ندارد، مخالف است.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: نخست وزیر مجارستان گفت که کشورش با اقدامات اقتصادی غیرقابل قبول علیه روسیه موافق نیست، زیرا تحریم‌ها علیه روسیه برابر با بمب اتمی است.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: دولت عربستان ممنوعیت سفر اتباع خود را به ایران بار دیگر تمدید کرد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

سالهاست دولت ریاض به بهانه های مختلف اجازه سفر اتباع خود به ویژه شیعیان را به جمهوری اسلامی ایران نمی دهد.