سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401

روسیه

روسیه

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - بر اساس آخرین آمار منتشر شده توسط اوپک، تولید نفت ایران در ماه گذشته میلادی 36 هزار بشکه بیشتر شده است. با توجه به ثابت ماندن مصرف نفت در کشور، ایران نه تنها در این مدت، کاهش صادراتی نداشته بلکه با افزایش صادرات نیز رو به رو بوده است.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

خطیب‌زاده درباره روابط ایران و روسیه گفت: «روابط میان تهران و مسکو یک رابطه راهبردی است و اجازه نمی‌دهیم هیچ‌چیز در این روابط خلل ایجاد کند».

وب‌گاه گسترش

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر راهبردی بودن روابط میان ایران و روسیه گفت که اجازه نمی‌دهیم که هیچ‌چیز خللی در این روابط ایجاد کند.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

گوگل گوشی‌های هوشمند، ساعت و تبلت جدیدی را معرفی کرد.

وب‌گاه گسترش

وزارت دفاع انگلیس در تازه‌ترین ارزیابی خود از حوادث اوکراین ادعا کرد که روسیه احتمالاً در هفته‌های آتی به حملات سنگین توپخانه‌ای انبوه ادامه خواهد داد تا شتاب خود را برای پیشروی در دونباس بازیابد.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد که گسترش سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و بی توجهی غرب به ملاحظات امنیتی روسیه، دلایلی برای به وجود آمدن اوضاع کنونی پیرامون اوکراین است.

خبرگزاری دانا

حسین امیدیان گفت: شرکت های ماکارونی که حامی انتخاباتی روحانی بودند درباره تعهدی که به دولت داشتند خیانت کردند و 2 ماه قبل تر از آنکه یارانه مردمی محقق شود، کشور را وارد یک درگیری ناخواسته کردند.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

امروز قیمت هر اسکناس دلار براساس نرخ صرافی ملی ایران 25 هزار و 637 تومان است.

وب‌گاه عرشه آنلاین

ارتش اوکراین امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که فرایند تخلیه تمام نیروهای باقیمانده در آخرین پایگاه‌شان در بندر محاصره‌شده ماریوپل در حال انجام است؛ بدین ترتیب پس از ماه‌ها بمباران، کنترل این شهر در اختیار روسیه قرار می‌گیرد.

خبرگزاری مهر

وزیر نفت در دیدار با وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های ارمنستان بر آمادگی شبکه گازی ایران برای آغاز سوآپ گاز از ترکمنستان و نیز افزایش صادرات گاز به این کشور تأکید کرد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

وزارت خارجه روسیه با هشدار درباره اقدامات غرب برای منزوی کردن مسکو از عرصه بین‌المللی، گفت در صورت پیوستن سوئد به ناتو، مجبور به برداشتن گام‌هایی با ماهیت نظامی - فنی خواهند شد.

وب‌گاه گسترش

دولت بریتانیا هنوز فروش باشگاه چلسی به کنسرسیوم تاد بولی را تایید نکرده است.

وب‌گاه مشرق نیوز

سخنگوی وزارت خارجه ایران در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که تهران در نظر دارد تا دور جدیدی از تلاش ها جهت میانجیگری بین مسکو و کی یف را آغاز نماید.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه ایران در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه اعلام کرد که روابط ایران و روسیه راهبردی است و اجازه نخواهیم داد که هیچ موضوعی خلل در این روابط ایجاد کند. وی در ادامه افزود: تهران تمام تلاش خود را برای برقراری صلح میان مسکو و کی یف بکار می‌گیرد. در همین رابطه، ایران در نظر دارد دور جدیدی از تلاش‌ها برای میانجیگری بین روسیه...