سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401

روسیه

روسیه

وب‌گاه خبر آنلاین

رییس شرکت ملی بندر دریایی تجاری آکتائو کشور قزاقستان از بخش‌های مختلف کانتینری، ترانزیت، تجهیزات و طرح‌های توسعه بندر شهید رجایی بازدید کرد.

وب‌گاه عصر ایران

عراق: افزایش تولید نفت به 8 میلیون بشکه تا 2029 برنامه ریزی شده است.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین با اشاره به اقدامات و سیاست های ناتو ادامه داد: ریشه اتفاقات حال حاضر، گسترش های ناتو و نادیده گرفتن ملاحظات امنیتی و سیاسی کشورهاست. ناتو باید بداند که مسیر تقابل پایان خوشی ندارد.

خبرگزاری اکو نیوز

وب‌گاه گسترش

رئیس‌جمهوری روسیه عضویت را سوئد و فنلاند در ناتو را، تهدیدی برای این کشور ندانست.

خبرگزاری تسنیم

طبق آخرین آمار جهانی در شبانه روز گذشته 834 هزار و 905 نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و یک هزار و 169 نفر جان خود را از دست دادند.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

سی ان ان گزارش داد: نیروی هوایی آمریکا سرانجام یکماه پس از تاخیر بوجود آمده به دلیل برخی مشکلات پروازی، آزمایش موشک مافوق صوت «مساله دار» خود را با موفقیت انجام داد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: صرافی بانک ملی ایران امروز قیمت فروش دلار آمریکا را 25,618(بیست و پنج هزار و ششصد و هجده تومان) اعلام کرد.

وب‌گاه 55 آنلاین

نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رئیس پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت و گاز از امضای قرارداد شرکت‌های ملی نفت ایران و اوتی‌سی که سالانه 2.2 میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی به همراه دارد برای ساخت 14 توربوکمپرسور خبر داد و گفت: اوتی‌سی برای ساخت کمپرسورهای سکوهای تقویت فشار پارس جنوبی نیز اعلام آمادگی کرده است.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

بی توجهی دلار به اخبار می تواند نشان دهنده وجود تقاضای معنی دار در بازار باشد. با این حال، عده ای از معامله گران باور دارند که بازیگران بزرگ به دنبال فروش دلار خود در قیمت های بالا هستند و سپس قیمت ها کاهشی می شود.

خبرگزاری تسنیم

طبق گزارش کمیسیون اروپا رشد تولید ناخالص داخلی در اتحادیه اروپا و منطقه یورو در سال جاری میلادی برابر با 2.7 درصد خواهد بود، یعنی پایین‌تر از 4 درصدی که سه ماه پیش پیش‌بینی‌شده بود.

خبرگزاری مهر

قیمت نفت خام روز سه‌شنبه روند کاهشی به خود گرفت هم اکنون قیمت نفت برنت با 22 سنت یا 0.2 درصد کاهش به 114.02 در هر بشکه رسید.

وب‌گاه فرارو

ایران با مجموع هفت میلیون و 228 هزار و 434 مورد ابتلا و 141 هزار و 232 مورد فوت ناشی از بیماری کووید -19 در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشور‌های دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: عده ای از معامله گران باور دارند که بازیگران بزرگ به دنبال فروش دلار خود در قیمت های بالا هستند و با افزایش عرضه طی روزهای آتی قیمت اسکناس آمریکایی در مسیر کاهشی قرار خواهد گرفت